Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witaj, Marcineq :)

u mnie było szybciej (zabij mnie, nie pamiętam, może 3 tyg.?) - ale papiery składał kb, więc nie było żadnego uzupełniania o dodatkowe dokumenty.

 

U nas podobnie, dokumenty składała osoba która będzie KB a dodatkowo jako że pracuje w biurze projektowym wykonywała także adaptacje projektu i generalnie monitorowała i załatwiała całą dokumentację projektową, wiec mam nadzieje że do niczego się nie przyczepią. Chciałbym by wydali zgodę do końca lutego - wiosna się zbliża i trzeba ruszać z budową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem nowym piszącym na forum (czytam już od jakiegoś czasu), na początek wszystkich serdecznie witam :yes:

 

W tym tygodniu po prawie rocznej wojnie papierologicznej złożyliśmy do urzędu wniosek o pozwolenie na budowę. I tu chciałbym zadać pytanie czy, czy może orientujecie się ile we Wrocławiu trzeba czekać na wydanie decyzji przez urzędników. Wiem że ustawowo trwa to do 65 dni ale może macie jakieś doświadczenia z tym związane, czy nastawiać się na dwa miesiące czekania czy można spodziewać się zgody szybciej ?

witam,

ustawowo na PnB urząd ma do 30dni, w szczególnych przypadkach 62 dni:

 

Jeżeli inwestor spełni określone wymagania, organ administracji architektoniczno - budowlanej wydaje decyzję o pozwoleniu na budowę nie później niż w ciągu miesiąca, a w przypadku sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku (art. 35 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego - Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.).

W przypadku gdy właściwy organ nie wyda decyzji w sprawie pozwolenia na budowę w terminie 65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie takiej decyzji, organ wyższego stopnia wymierza temu organowi, w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie, karę w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki (art. 35 ust. 6 ustawy - Prawo budowlane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku, mnie elektryk akurat chwalił Berkera, ale możesz podać namiary na klienta, u ktorego montowałeś te Efapele? w sumie powinien być najbardziej obiektywny :)

U mnie nie montował Smok, ale też mam Logus'a. Tyle że montował mi Frankai. Czy jestem wiarygodny?

Kiedyś podawałem porównanie kilku typów osprzętu. Pamiętasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podobnie, dokumenty składała osoba która będzie KB a dodatkowo jako że pracuje w biurze projektowym wykonywała także adaptacje projektu i generalnie monitorowała i załatwiała całą dokumentację projektową, wiec mam nadzieje że do niczego się nie przyczepią. Chciałbym by wydali zgodę do końca lutego - wiosna się zbliża i trzeba ruszać z budową :)
bez przesady z tym pośpiechem, w marcu równie dobrze może być jeszcze śnieg, poza tym wysoki poziom wód gruntowych, temperatury... poczekajcie spokojnie jeszcze trochę, tymczasem dogadajcie się z wykonawcą. I powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teko tanie? :o Jak ja się pytałem o swoje w Teko w... Domarze to wycenili mi na około 28000 :jawdrop: Uważam, że były śliczne, ale takimi pieniędzmi na schody nie dysponowałem.

Jakichś ich pracownik/współpracownik z Kępna miał swój zakład i produkował podobne modele. Chyba 15% taniej.

Rintala po łuku nie były tanie (choć tańsze niż Teko), ale moim zdaniem mało stabilne. W Plewiskach pod Poznaniem jest firma, która robi w podobnej cenie ale stabilniejsze i ładniejsze. Tak czy owak bałem się brać z daleka (Teko to Kraków, Plewiska to 130km) i robiłem miejscowymi rękami.

 

Znając ciebie to pytałeś się o swoje schody 350 lat temu Gandalfie siwobrody. Najprawdopodobniej trochę się pozmieniało na rynku i wg wstępnych cen z obu firm to właśnie Teko mi wychodzi taniej, ale szczegóły będę znał jak mię wymierzą i wycenią. Teraz w Domarze Teko już nie ma, ale za to jest jakaś inna firma robiąca w tym samym stylu.

 

czy to o tej firmie mówisz? http://www.centrum-schodow.com.pl/

firma w Plewiskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając ciebie to pytałeś się o swoje schody 350 lat temu Gandalfie siwobrody. Najprawdopodobniej trochę się pozmieniało na rynku i wg wstępnych cen z obu firm to właśnie Teko mi wychodzi taniej, ale szczegóły będę znał jak mię wymierzą i wycenią. Teraz w Domarze Teko już nie ma, ale za to jest jakaś inna firma robiąca w tym samym stylu.

 

czy to o tej firmie mówisz? http://www.centrum-schodow.com.pl/

firma w Plewiskach

Proszę Pana - skoro podałem cenę 28 000, to chyba po kilku latach inflacja podbiłaby jeszcze wyżej. No chyba że sądzisz, iż to było przed denominacją i kosztowały 2.80 PLN :p Wysyłam ci wycenę emalią.

 

Tak - to ta firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bądźmy termicznie pazerni. mnie urządza nawet +5. to co, koncentrujemy siłkę woli? ;)

 

No dobrze, zaczynamy od +5.

1. A więc usiądźmy w kwiat lotosu (jak się uda).

2. Rozłóżmy szeroko ręce łącząc kciuk z palcem wskazującym.

3. Unieśmy lekko głowę do góry.

4. Zaintonujmy długie "Ammmmmmmmmmmm...."

 

Na pewno się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...