Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Rozumiem że jakąś umowę się spisuje, żeby nagle nie wyskoczyły jakieś niespodziewane ekstra płatne koszty, metraż przeliczony itd. więc powinno być wszystko jasne. Ważne że robota jest dobrze zrobiona, bo przez parę lat będzie się na tynk patrzyło. Myślę że umówię się na wizje lokalną i wycenę.

 

Jak ktoś ma namiary na tynkarzy to poproszę :)

 

Ta, umowa... chciało by się :) Ale możesz próbować. Aczkolwiek jeśli idzie o metraż to są dość skrupulatni i nie robią żadnych wałków. Dwa razy oblecieliśmy razem dom z miernikiem laserowym, wszystko było skrzetnie ponotowane i policzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ta, umowa... chciało by się :) Ale możesz próbować. Aczkolwiek jeśli idzie o metraż to są dość skrupulatni i nie robią żadnych wałków. Dwa razy oblecieliśmy razem dom z miernikiem laserowym, wszystko było skrzetnie ponotowane i policzone.

 

Jeśli chodzi o syf... to do przeżycia, byle by okna itd dobrze zabezpieczyli :) Sąsiadów którzy mogli by narzekać nie posiadam... więc może nie było by tak źle.

A czasowo jak im to schodzi ? powiedzmy jak mam 1000m2 tynków... w ile się uwiną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, umowa... chciało by się :) Ale możesz próbować. Aczkolwiek jeśli idzie o metraż to są dość skrupulatni i nie robią żadnych wałków. Dwa razy oblecieliśmy razem dom z miernikiem laserowym, wszystko było skrzetnie ponotowane i policzone.

 

ja sobie taki miernik muszę kupić, bo normalnie jak pomyslę, że mam liczyć metraż skosów (z pola trójkąta, nie?) mierząc to wszystko na piechotę, to mnie słabość ogarnia. dziś mierzyliśmy obie kondygnacje pomieszczenie po pomieszczeniu i miałam dość ;) ale jak przy włączonych wszystkich światłach wewnątrz wyszliśmy pooglądać domek z zewnątrz, to mi się zaraz nastrój poprawił :D- dłuuuugie okno kuchenne rulez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o syf... to do przeżycia, byle by okna itd dobrze zabezpieczyli :) Sąsiadów którzy mogli by narzekać nie posiadam... więc może nie było by tak źle.

A czasowo jak im to schodzi ? powiedzmy jak mam 1000m2 tynków... w ile się uwiną ?

 

Nie mam pojęcia. U mnie to było tak dawno robione, że nawet nie wiem jak długo to trwało (a miałem tynków połowę z tego co Ty) - na pewno masz 1000m2? to strasznie dużo. Dzwoń, dowiaduj się. Okna akurat dobrze zabezpieczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, nie masz problemów z niską wilgotnoscią powietrza w domu zimą przy WM? bo ostatnio kilka osób na fm narzekało.

 

Mam i nawet narzekałem ;)

 

Póki co wziąłem się na sposób i wyłączam całkowicie wentylację okresowo [wietrzę krótko i słabo bo to w zupełności wystarcza] - chociaż fachmani twierdzą, że to ZUO.

 

Przy dużej kubaturze budynku [i wydajności centrali nawet na najniższym biegu] wilgotność zimą musi być niska, jednak wietrzyć trzeba, żeby nie tyle H2O co CO2 usuwać.

 

Rozwiązaniem problemu jest nawilżacz, ale musi sporo wody rozpylić zimą [z doświadczenia w moim domu przy obecnych warunkach pogodowych byłoby to z 10 litrów wody na dobę, żeby uzyskać 45-50% wilgotności] - suszenie prania pomaga tylko trochę.

Póki co mam około 30% wilg. i muszę dokupić zapas destylowanej bo szybko schodzi [żadnej innej nie polecam - próbowałem filtrowanej, zmiękczonej kranówki i miałem mgłę w domu a potem białawy osad na wszystkim].

Na razie mam tani ultradźwiękowy nawilżacz [z Allegro], oglądałem na targach dużo wydajniejsze [szybciej działające] adiabatyczne, lecz są sporo droższe i bardziej skomplikowane.

 

Zastanowiłbym się także nad rekuperatorem z wymiennikiem entalpicznym [odzyskującym wilgoć] - przy takim zawsze mniej tej wilgoci się wyrzuci - ciekawie o tym napisał psulek w wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1728-rekuperator/page189

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, czy to nie jest tak, że z drewna wydziela się jakiś gaz i to on faktycznie się tak pali przy dopływie świeżego tlenu i wokół tego drewka? A może proces spalania węgla z drewna jest dwustopniowy - najpierw do CO a dopiero potem do CO2? To by tłumaczyła obydwa efekty.

 

Najpierw gaz podobnie jak przy spalaniu węgla [są nawet samochody na holzgas] - opis działania pod linkiem: http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/produkcja-holzgazu-w-praktyce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsługuje nas Open Finanse,

na pewno czekamy jeszcz też na odpowiedź z Milenium.

 

Mnie tak OF obsłużył, że na zawsze wyleczyłem się z pośredników [kiedyś to opisałem na forum, ale nie chce mi się szukać gdzie].

 

Najlepiej poszukać samemu i wynegocjować lepsze warunki niż dał pośrednik.

 

Na forum jest także odpowiedni wątek z porządnym doradcą:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?32987-Wybra%C5%82em-kredyt.-Ranking-kredyt%C3%B3w-mieszkaniowych&highlight=kredyt+hipoteczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję na wiosnę rozpoczęcie budowy domu http://projekty.muratordom.pl/projekt_wschod-slonca-wariant-i,1537,1,0.htm (wersja lustrzana). Dostałem od wykonawcy nastepująca wycenę robocizny:

 

- stan 0: 15 000 zł

- parter: 10 000 zł (ściany, filary, kominy)

- strop: 17 000 zł

- poddasze: 10 000 zł (bez dachu)

 

Dom będzie budowany w Nadolicach Wielkich. Bardzo proszę o opinie, czy są to standardowe ceny w okolicach Wrocławia. Wykonawca ma bardzo dobrą opinię, co zapewne podnosi cenę.

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasowo jak im to schodzi ? powiedzmy jak mam 1000m2 tynków... w ile się uwiną ?

zadajesz pytanie jak forumowy laik - sama pow. tynków to nie wszystko, ważne są inne elementy jak iloś okien, wys pomieszczeń, inne prace przygotowawcze.

tynkowanie moich 1000m2 ze wszystkimi innymi pracami trwało 6tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję na wiosnę rozpoczęcie budowy domu http://projekty.muratordom.pl/projekt_wschod-slonca-wariant-i,1537,1,0.htm (wersja lustrzana). Dostałem od wykonawcy nastepująca wycenę robocizny:

 

- stan 0: 15 000 zł

- parter: 10 000 zł (ściany, filary, kominy)

- strop: 17 000 zł

- poddasze: 10 000 zł (bez dachu)

 

Dom będzie budowany w Nadolicach Wielkich. Bardzo proszę o opinie, czy są to standardowe ceny w okolicach Wrocławia. Wykonawca ma bardzo dobrą opinię, co zapewne podnosi cenę.

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!

Piotrek

 

Doprecyzuje: ściany - gazobeton, cienka spoina, strop - teriva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadajesz pytanie jak forumowy laik - sama pow. tynków to nie wszystko, ważne są inne elementy jak iloś okien, wys pomieszczeń, inne prace przygotowawcze.

tynkowanie moich 1000m2 ze wszystkimi innymi pracami trwało 6tyg

 

Wiadomo chyba że chodzi mi o przybliżony czas. Jeśli jarett napisał, że miał połowę i np. robili u niego tydzień, to mogę zakładać że przy 1000m2 będzie to dwa tygodnie. Wiadomo że czynników jest cała masa... może się okazać że gdzieś trzeba dać grubiej tynku i będzie trzeba 2x albo i 3x narzucać. Te 1000m2 wyliczyłem własnoręcznie i mam nadzieje że im wyjdzie mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i nawet narzekałem ;)

 

Póki co wziąłem się na sposób i wyłączam całkowicie wentylację okresowo [wietrzę krótko i słabo bo to w zupełności wystarcza] - chociaż fachmani twierdzą, że to ZUO.

 

Przy dużej kubaturze budynku [i wydajności centrali nawet na najniższym biegu] wilgotność zimą musi być niska, jednak wietrzyć trzeba, żeby nie tyle H2O co CO2 usuwać.

 

 

Zastanowiłbym się także nad rekuperatorem z wymiennikiem entalpicznym [odzyskującym wilgoć] - przy takim zawsze mniej tej wilgoci się wyrzuci - ciekawie o tym napisał psulek w wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1728-rekuperator/page189

 

no masz, to mi akurat Twoje narzekanie umknęło :)

A jaką masz centralę? wstępnie rozważamy Jan-Gaz, ale teraz wszędzie narzekania na to suche powietrze i już sama nie wiem. Madeleine nie ma problemów z wilgotnością przy reku Enervent LTR-3.

Czy centrala Jan-Gaz poradzi sobie bez GWC, czy trzeba przewidzieć nagrzewnicę? w oryginalnym projekcie WM (tak skopanym, że spuśćmy na niego zasłonę milczenia) miałam przewidziane 2 nagrzewnice - jedna za czerpnią, a drugą za reku. to już może lekka przesada, ale czy warto jakąś nagrzewnicę dać i używać w przypadku najwiekszych mrozów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, umowa... chciało by się :) Ale możesz próbować. Aczkolwiek jeśli idzie o metraż to są dość skrupulatni i nie robią żadnych wałków. Dwa razy oblecieliśmy razem dom z miernikiem laserowym, wszystko było skrzetnie ponotowane i policzone.

 

a mnie tynkarz sam umowę podsuwał do podpisania :) bez umowy nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję na wiosnę rozpoczęcie budowy domu http://projekty.muratordom.pl/projekt_wschod-slonca-wariant-i,1537,1,0.htm (wersja lustrzana). Bardzo proszę o opinie, czy są to standardowe ceny w okolicach Wrocławia. Wykonawca ma bardzo dobrą opinię, co zapewne podnosi cenę.

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!

Piotrek

 

Witaj :)

Tak po szybkim rzucie oka na projekt, to nie wydaje mi się, żeby cena była specjalnie wysoka, bo troszkę tych m2 jest. Jak chcesz mieć konkretne porównanie to 1) weź wycenę u innych ekip, 2) popatrz po dziennikach budowy, gdzie ludzie opisują dokładnie swoje koszty. Mój wykonawca przy wycenie dokładnie sprawdzał w projekcie np. zbrojenia itp. kwestie, które wydłużają czas budowania. Przypuszczam, że dom o podobnym metrażu, ale bardziej zwartej bryle mogłabym postawić taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...