Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

no dla mnie działka w miescie to był priorytet - nie chcę pozbawiac dzieci możliwosci łatwego dostępu do "atrakcji miasta"

i nie chcę ich za kilka lat (na razie są małe) wozić na jakieś karate, angielski, do kina, do znajomych, na zakupy w galerii itd.

a potem dojazdy do liceum itd...

 

A tak wsiadą sobie w tramwaj (bo działka jest około 700 m od tramwaju) albo autobus i już - oni mają wolnosc i ja :D

to gdzie są takie miejsca we wrocku, tak atrakcyjnie połozone i nie mające WZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

a cena 280 zł/m2 we Wrocławiu, ok. 12 km od Rynku, działka prostokątna to szkod aby było nie wziac :)

 

ehhh kobiety. Dla mnie to logika zakupu kozaczków i tłumaczenia mężowi... ależ Kochanie, skórkowe, beżowe, pod kolanko w promocji to szkoda byłoby nie wziąć i jak za darmo, tylko 1500zł :no:

 

ale, jak mówili pradawni: de gustibus non est disputandum!

 

Dla mnie za drogo i praktycznie same wady, ale to kwestia punktu widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcem:)

Na lotnisko mam 5 minut w Dublinie, a we Wroclawiu, od kiedy jest obwodnica, 15 minut.

Poza tym musze zobaczyc sie z rodzina i obejrzec dom. Posprzatac troche, kwiatki poprzesadzac.

 

Wszystko rozumiem, 5 minut tu, 15 tam. Tylko jak zsumujesz cały czas spędzony na i z lotniska to ci pół dnia zabiera. Ja osobiście przylatuję tylko w dni wolne od pracy (głównie 2) i jak wracam do domu to jestem po prostu wykończony a jeszcze jak pomyślę że na następny dzień do pracy to już w ogóle mnie trąca :yes: Oczywiście co innego jest jak się przybywa na więcej niż 2 dni - tak to zawsze z chęcią :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Nordeę - nam dali kredyt hipoteczny na działkę, która chociaż uzbrojona to niby oficjalnie była rolna, tylko w studium uwarunkowań oznaczona jako rezerwa mieszkaniowa. Tyle że to było przed tymi wszystkimi obostrzeniami :(

Ja mam kredyt w Nordei, ale nam też udało się go zdobyć przed tymi wszystkimi z kosmosu wziętymi wymaganiami. Teraz jak usłyszałem jaką trzeba mieć średnią płacę żeby się załapać to się za głowę złapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukać samemu i wynegocjować lepsze warunki niż dał pośrednik.

Ja też olałem doradców bo okazało się że byli niedoinformowani. Któregoś dnia wychodząc ze spotkania od nich poszedłem (dosłownie przez ulicę) do banku okazało się że info jakie doradcy mieli było już kilka dni przestarzałe i przepisy się zmieniły.

 

Najlepiej jest pobiegać po bankach i popytać osobiście.

Ale gdyby ktoś szukał doradcy tak czy siak, to mam bardzo rzetelnego człowieka który bardzo może pomóc, nawet jeśli tylko chodzi o informacje :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, moja ekipa była polecona zarówno przez przyjaciela, jak i KB. Nie szukałem innych. Może to błąd. Można zawsze trafić lepiej, ale można też gorzej.

Można lepiej, można gorzej. Czasem nawet ktoś jest zadowolony z roboty jednych ale tobie to nie podejdzie. Trzeba też wziąć pod uwagę że jak się weźmie tanią ekipę (bo się tnie koszty) to można dzięki temu najeść się sporo stresu i nerwów, chociaż nie mówię że w każdym przypadku tak jest.

Jak chcesz to mogę podać ci namiar do mojego budowlańca to może ci wycenić i sobie porównasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sporo, więc najlepiej porównaj jeszcze z wycenami innych - np. AI.

 

to byś się zdziwił, jak AI się zaczął cenić (dzięki mojej Twojej reklamie?). ostatnio znajomej z forum zrobił wyceną ok 20 tyś wyższą niż inne ekipy! ale pewnie dlatego, że już ma przyszły sezon w większości zajęty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie są takie miejsca we wrocku, tak atrakcyjnie połozone i nie mające WZ?

 

 

też się nad tym zastanawiam.

Jak na Wro, to cena nie jest wygórowana. A skoro taka przyjazna okolica, to dziwne, że jeszcze nie sprzedana. Mila, sprawdź może dokładnie z tym WZ. Popytaj sąsiadów, czy poza czasem oczekiwania mieli jakiekolwiek problemy. A sprawdzałaś pod katem terenów zalewowych?

 

A może ceny tak spadły. Jak kupowałam działkę w 2008r., koleżanka kupowała na Zernikach. Płaciła chyba coś około 450 zł za m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi na tapecie. Gdzie kupowaliście? Może ktoś ostatnio kupował w Impro? Jakie warunki zaproponowali? Jest jeszcze szansa na stary 'grupowy' rabat?

 

Awo, powoli się rozglądam, ale na razie podobają mi się tylko Dana. Mają punkt na Krzyckiej. Czekam właśnie na wycenę. Biorę jednak zwykłe gładkie białe lub grafitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...