Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Bardzo dobry pomysł - zapamiętam sobie :)

 

Faktycznie przy takiej rurce powinno to działać.

 

a mam się bać, że mi w tej rurce woda zamarznie? tzn pewnie tak, gdybym zapomniała otworzyć zawór i mrozy by przyszły, ale jeśli nie zapomnę?

 

Z tym GWC, to już dawno doszłam do wniosku, że 1) jak zrobię kolektor poziomy do PC to nie będę mieć miejsca na gwc, 2) jak zrobię odwierty do PC, to nie będę mieć kasy na gwc ;) i w sumie wychodzi, że się nie pomyliłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Serdeczne "dzien dobry" (ewentualnie "dobry wieczór" dla Wrocławian :)

Czy możecie polecic mi dobrego kafelkarza?

Parę dni temu wraz z mężem pożegnaliśmy niejakiego P Jerzego, który robił wszystko aby spieprzyć nam łazienkę. Taka swoista "złota raczka" ;/

Nie buduję domu, robię przebudowę mieszkania. Łazienka i kuchnia niewielka, więc i roboty nie tak dużo, ale za to wiecej pitolenia się jak to w małych pomieszczeniach. Mamy zerwane deski w tych pomieszczeniach i wylanego chudziaka, rozglądamy się za kafelkarzem.

Będe wdzięczna za "namiary". Mam dreszcze gdy sobie pomyśle, ze moze mi się trafić następny pseudofachowiec :(

polecam bardzo gorąco z pełną odpowiedzialnością:

Arek Gawroński 503 196 987 albo Hubert - tel. 500 559 172 - pracują razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam się bać, że mi w tej rurce woda zamarznie? tzn pewnie tak, gdybym zapomniała otworzyć zawór i mrozy by przyszły, ale jeśli nie zapomnę?

 

Z tym GWC, to już dawno doszłam do wniosku, że 1) jak zrobię kolektor poziomy do PC to nie będę mieć miejsca na gwc, 2) jak zrobię odwierty do PC, to nie będę mieć kasy na gwc ;) i w sumie wychodzi, że się nie pomyliłam.

 

Jeśli nie zapomnisz to raczej nie ma takiej opcji [chyba, że coś zablokuje przepływ lub wysiądzie pompa - wymyślam już trochę na siłę].

 

Jak chcesz mieć 100% pewność, że nie zamarznie to zawsze możesz tą spiralę z rurki podłączyć do obiegu wejściowego PC [z dolnego źródła] - tam będzie i tak jakiś płyn niezamarzający np. taki glicerol:

http://www.innova-therm.pl/gliceryna-a-inne-substancje-bazowe.html

 

Jest tańszy od glikoli i ma lepsze właściwości - poleć swoim ludziom od PC - ciekawe czy go znają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, Suspenser :)

 

słuchajcie, dostałam od "swojego" dachowca wycenę na dach nad garażem (samą robociznę), przetarłam oczka, przełknęłam ślinę i z żalem podziękowałam za dalszą współpracę...

i w związku z powyższym:

 

AAAAABY dach płaski o powierzchni niecałych 21m2 wykonać fachowców poszukuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym zaleźli Ci za skórę ??

 

hmm najpierw to przeliczaniem stali z kg (za które płacisz) na mb (które dostajesz), ale akurat dało się ich szybko wyprostować.

 

potem była sielanka, do czasu dachówek, za które zapłaciłam w październiku 100%, żeby mieć gwarancję dostawy na połowę listopada, po czym towar został dostarczony po strasznych awanturach i w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach dopiero w połowie grudnia, co mnie naraziło na postojowe dla wykonawcy :mad: jak zażądałam rekompensaty za to opóźnienie i zwrot postojowego, to mi odpowiedzieli, że wykonawca działała "dla pozoru", a oni nie są za nic odpowiedzialni i w ogóle zrobiło się jeszcze bardziej nieprzyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecałe 5k.

 

p. Cięciwa za ułożenie legarów, między nie styropian, na to płyta osb, na to 2x papa + montaż obróbek chciał 2k zł.

Ostatecznie będę jednak robił betonową wylewkę więc zostanie tylko papa i obróbki.

Obróbki trzeba oczywiście zamówić, a za gięcie się płaci. MC pewnie wliczył to w cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj był p. Cięciwa, w końcu pogoda pozwoliła na poprawę uszczelnienia komina. Okazało się, że dachówka była pęknięta i tamtędy ciekła woda i przy kominie. Wczoraj panowie wszystko naprawili, dodatkowo dołożyli taśmę wokół komina dla jeszcze mocniejszego uszczelnienia, wszystko sprawnie i w ramach gwarancji, bardzo ich polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakoś tak sprecyzował Ci, co się na to 5 kilo składa, czy testował ile wytrzymasz?

 

dostałam wycenę tak szczegółową, że aż dziw, że nie ma osobnej pozycji za każdego wbitego gwoździa.

 

Jarret - już jestem umówiona na spotkanie z Cięciwą, tylko ten jego patent z wylewką mi trochę nie gra, bo:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=102590&d=1329985470

my mamy teraz w końcu spadek na jedną stronę (z której nie ma ogniomuru), więc tam trzeba zamocować rynnę oddaloną od dachu na grubość ocieplenia.

 

problem jest taki:

teraz mi się leje woda po ścianie garażu, więc nie mogę mokrej tynkować. więc wypada ten dach zrobić asap. ale jak zrobimy same rynny, to i tak nie będą wody zbierać z dachu, tylko sobie wisieć. a znowu jak ułożymy styro na dachu, to żeby go przykryć wylewką, musimy chyba zrobić od razu ocieplenie elewacji? przecież mi to styro dachowe nie utrzyma warstwy betonu o grubości circa 4 m przez X tygodni do czasu robót elewacyjnych? czy utrzyma? bo w końcu ten "nawis" będzie mieć 20 no 22 cm "wysięgu" i będzie się wspierać miejscami na konstrukcji pod rynnę, a ja robię z igły widły?

 

zagadnęłam w tej sprawie 3 firmy od dachów, ale jakoś się nikt nie rwie :( na razie jestem umówiona po niedzieli z Ci. na rekonesans... czy zawsze jak jest kłopot z dachem, bo muszę być słomianą wdową w mężem w delegacji?! (to było retoryczne pytanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...