Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jezusie Nazarejski. Po tylu miesiącach (ba latach) czekania w końcu w przyszłym tygodniu będę miał wszystkie przyłącza (łącznie z tym nieszczęsnym gazem).

Natomiast przybiły mnie trochę koszty chociaż wydaje mi się, że są w normie. Macie jakieś porównanie>

Woda: 75 zł/mb + 600 za wejście do domu i konsolę (bez wodomierza) + 200 zł za podłączenie się do kawałka rury który już mam w działce. Mat+rob brutto.

Prąd: 50zł/mb (sam wykop i ułożenie kabla - kabel już mam).

Gaz: 50zł/mb + 500 zł za punkt przyłączeniowy (a są 2 - do szafki, wejście do domu) + 500 zeta za szafkę (komplet) + 500zł za instalacje w domu i wpięcie do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie Nazarejski. Po tylu miesiącach (ba latach) czekania w końcu w przyszłym tygodniu będę miał wszystkie przyłącza (łącznie z tym nieszczęsnym gazem).

Woda: 75 zł/mb + 600 za wejście do domu i konsolę (bez wodomierza) + 200 zł za podłączenie się do kawałka rury który już mam w działce. Mat+rob brutto.

 

 

gratulacje! to można robić imprezkę :)

ja płaciłam za 25 mb przyłacza kanaliz. i jakieś 45 mb wodnego - w sumie materiały do konsoli włącznie, w tym przekopanie przez drogę jakieś 8 mb szerokości i odtworzenie nawierzchni, robocizna i odbiór z ZGK - 8,5 k.

za prąd nie wiem w końcu ile, bo robociznę miałam razem z instalacją w domu, a cenę kabla musiałabym szukać na fakturze. wykop minikoparką ok 32 mb płaciłam 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Damiana Bigielmajera 669989021 zrobił mi dwie piękne łazienki (zdjęcia mogę wysłać na maila). Fugi mam na 1 mm, pozostawili za sobą porządek. Jedna z lepszych ekip jakie miałam. Robią też regipsy, ocieplenie, elewacje. Nie wiem jak z terminami stoją.

 

Serdeczne dzięki :) Dzwoniłam już, zobaczy jak z terminami stoi, bo go w robocie zastałam.

Madeleine do Twoich fachowców będe dzwonić w następnej kolejności, dzięki za telefony.

A w ogóle to cudownie, ze jest takie miejsce jak to :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia w temacie zdobywania gruzu na utwardzenie drogi dojazdowej. Jak to zrobić w miarę najniższym kosztem.

Mniejsze ilości mogę sam od czasu do czasu przyjąć i przyczepką przytargać. Większe, to jakiś transport trzeba będzie organizować.

 

Gmina nam trochę utwardziła, ale jak to w PL bywa, część mimo utwardzenia cały czas jest błotna. I efekt jest taki, że tam gdzie mniej gruzu to mam błoto takie, że nie ma problemu nawet go na dach samochodu wrzucić spod kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej - dachówka nie musi pęknąć. Dachówki z definicji nie są szczelnym pokrycie. Standardem jest podwiewanie śniegu, który może się później stopić. No i ta woda ma spłynąć.

 

Okazało się, że to nie pęknięta dachówka, a membrana jest dobrze wywinięta pod spodem. Woda cieknie przez fugi w kamieniu na kominie i nie bardzo jest sposób co z tym zrobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie Nazarejski. Po tylu miesiącach (ba latach) czekania w końcu w przyszłym tygodniu będę miał wszystkie przyłącza (łącznie z tym nieszczęsnym gazem).

Natomiast przybiły mnie trochę koszty chociaż wydaje mi się, że są w normie. Macie jakieś porównanie>

Woda: 75 zł/mb + 600 za wejście do domu i konsolę (bez wodomierza) + 200 zł za podłączenie się do kawałka rury który już mam w działce. Mat+rob brutto.

Prąd: 50zł/mb (sam wykop i ułożenie kabla - kabel już mam).

Gaz: 50zł/mb + 500 zł za punkt przyłączeniowy (a są 2 - do szafki, wejście do domu) + 500 zeta za szafkę (komplet) + 500zł za instalacje w domu i wpięcie do kotła.

 

Przyłącze wody ok. 20 metrów 2 tys robocizna +materiał.

Przyłącze gazu ok. 21 metrów z jednym rozgałęzieniem w ziemi i dwoma wejściami do budynku, oraz wewn. instalacja gazu z podejściem do kotła i kuchenki, całość robocizna + materiał 2tys, sama kupowałam skrzynkę gazową w cenie 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia w temacie zdobywania gruzu

Ogłoszenie przy płocie, że przyjmiesz gruz.

Śledzenie grupy, bo byli tacy co nie wiedzieli co zrobić z gruzem.

Zatrzymywanie się przy każdym wyburzanym budynku i pytanie czy nie chcą pozbyć się gruzu. (Dworzec chyba już cały odgruzowany, a mieli tam pewnie sporo gruzu z bunkrów "parkingowych").

Wejście w "kooperację" z kostkarzami - ścinki kostki by Ci pewnie pasowały najbardziej.

Co do kostki - rozumiem, że wzór nie jest ważny. Pytaj więc o kostkę "na inwestycje". Mój Holland Kaczmarka nie był drogi, a są jeszcze tańsi producenci. Możesz znowu popytać kostkarzy, czy komuś nie zostało i nie wie co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...