Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam Rheinzink.

Ale pewnie drugi raz założyłbym jednak zwykłe stalowe bo są równie estetyczne a jakoś nie przemawia do mnie fakt, że tytancynk ma 150lat trwałości.

hehe, pamiętam dyskusję w innym wątku na temat rynien, kiedy kwestionowałam niesamowitą wyższość tytancynku nad resztą świata. że są ważniejsze wydatki, a jak za 20 lat będzie trzeba wymienić rynny, to to się zrobi i będzie to łatwiejsze do przełknięcia niż teraz dopłacanie do stalowych - które też trwałe przecież są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia w temacie zdobywania gruzu na utwardzenie drogi dojazdowej. Jak to zrobić w miarę najniższym kosztem.

Mniejsze ilości mogę sam od czasu do czasu przyjąć i przyczepką przytargać. Większe, to jakiś transport trzeba będzie organizować.

 

Gmina nam trochę utwardziła, ale jak to w PL bywa, część mimo utwardzenia cały czas jest błotna. I efekt jest taki, że tam gdzie mniej gruzu to mam błoto takie, że nie ma problemu nawet go na dach samochodu wrzucić spod kół.

 

W zeszłym roku kupiłem tanie kruszywo z remontowanych przejazdów kolejowych - patelnia 20 ton za 200 zł - mam nim utwardzoną część drogi a 2 sąsiadów użyło go do wypełnienia po wykorytowaniu ziemi na podjazdach do garaży.

 

Planuję niedługo jeszcze dokupić ze 2 patelnie - sąsiad to załatwia - przypomnij mi się na priv za tydzień to jak będę miał namiar to Ci dam.

 

Możesz także sam załatwić sobie transport na gruz, który znajdziesz tu:

http://wroclaw.gumtree.pl/f-gruz-Classifieds-W0QQAdTypeZ2QQKeywordZgruzQQPriceAlternativeZ3QQisSearchFormZtrue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że to nie pęknięta dachówka, a membrana jest dobrze wywinięta pod spodem. Woda cieknie przez fugi w kamieniu na kominie i nie bardzo jest sposób co z tym zrobić....

 

U mnie pewnie też cieknie fugami - na wiosnę zakleję je uszczelniaczem dekarskim ile wlezie to może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie, bo sport to ZUO.... ja sobie oglądam stare odcinki ER, a wmiędzyczasie staram się sklecić umowę z wiertaczem na DZ do pompy.

wszędzie trąbią mądrale, żeby umowy podpisywać, ale gotowców nigdzie znaleźć nie można.

 

można tynkować mokre ściany? chodzi o tynki wewnętrzne. dach mi przecieka w garażu. mam plan, żeby go zrobić przed wejściem tynkarzy, ale ściany na pewno nie wyschną. można tynkować na mokre? F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tynkować mokre ściany? chodzi o tynki wewnętrzne. dach mi przecieka w garażu. mam plan, żeby go zrobić przed wejściem tynkarzy, ale ściany na pewno nie wyschną. można tynkować na mokre? F1

 

Ja miałem taką samą sytuację i w miejscu gdzie było najbardziej mokro tynk spłynął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu spłynął? to jakby co się da poprawić po kilku dniach. gorzej chyba jakby miał odpaść po 2 miesiącach, nie?

 

Tak. Nie dał się nałożyć. Została dziura, poprawili to po kilku tygodniach (mieli niby za free, ale krzyknęli sobie kase.. )

Jeśli ściana jest naprawdę tak mokra, że sie po niej leje to chyba lepiej poczekać z tym garażem. Szczególnie jeśli masz tynki gipsowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie, bo sport to ZUO....

wszędzie trąbią mądrale, żeby umowy podpisywać, ale gotowców nigdzie znaleźć nie można.

 

można tynkować mokre ściany?

 

Ad. 1 - W realu nie jest taki zuy ;) Mówię to jako niekibic, który zaliczył 3 mecze.

Ad. 2 - Mam umowy z generalnym wykonawcą, okniarzem i schodziarzem. Chcesz?

Ad. 3 - Jestem zwolennikiem usunięcia problemu, przygotowania ściany (w tym wysuszenia) i tynkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...