Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

A co ma lokalizacja? Ekipa albo dojedzie albo nie. Grupa przeciez wrocławska a nie dolnosląsko-opolska?

wydaje Ci sie, że Ty masz kase, więc kazdy bedzie zainteresowany zarobkiem - nic bardziej złudnego. po co ekipa ma jeździć na drugi koniec Wrocka majac kilka budów pod nosem.

 

Sorry ale dla nas, zaczynających dopiero budowanie, takie informacje o ekipach są bezcenne. Na 'kafelki duperelki' w koloreczku jak u znanego wszystkim ginekologa czas przyjdzie później. No offense.

z tego co wiem, to sa inne grupy tematyczne dolnoslaskie, gdzie uzyskasz więcej interesujących Ciebie informacji, niż o duperelkach, kranikach, dywanikach, kafelkach i innych srelkach wykończeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

wydaje Ci sie, że Ty masz kase, więc kazdy bedzie zainteresowany zarobkiem - nic bardziej złudnego. po co ekipa ma jeździć na drugi koniec Wrocka majac kilka budów pod nosem.

 

Gdybym miał kasę, to nie szukałbym informacji między innymi na tym forum i nie musiał budowac sam. Ale nie pora leczyć kompleksy.

 

OK, wybacz. Myślałem, że można zapytać o ekipę i poprosić o namiar.

Przepraszam... Ludzką rzeczą jest się mylić.

 

 

Jeśli nie będzie to problemem, to czy byłbyś tak uprzejmy i mógł podać, gdzie znajdę informację o polecanych przez Wrocławian ekipach od ogrzewania podłogowego? Ewentualnie o ekipach SSO, które polecają wrocławscy uzytkownicy tego forum, o które w swojej ignorancji zapytał kolega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sięgam pamięcią, to ekip tylko do ogrzewania podlogowego nikt tu nie polecał - generalnie większość Inwestorów w temacie hydrauliki podchodzi kompleksowo i zleca wykonanie jednemu Wykonawcy.

a kolega chyba nie potrzebuje adwokata w swojej sprawie.

Tatarak, Gosia1611, Albert07, Madeleine to osoby, które moga cos napisac o swoich ekipach do SSO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwood - bez popadania w przesadę ;) jest wątek "moje ekipy" warto przejrzeć. jeśli ktoś tam swojej nie opisał, to może uważa, że nie jest godna polecenia?

Chciałabym napisać kilka słów do osób zaczynających budowę i przygodę z forum*. Myślę, że te parę tysięcy postów na koncie trochę mnie do tego upoważnia. Forum to nie jest informacyjny supermarket - przychodzisz, pytasz, dostajesz odpowiedź i wychodzisz, płacąc gromkim "dziękuję :)". Tworzy je jakieś grono ludzi, którzy poświęcają na budowę i forum sporo czasu. Ja nie jestem wielkim guru w sprawach budowlanych, co to na wszystko ma odpowiedź prostą, wręcz przeciwnie - zadręczam wszystkich pytaniami ;) - ale jak nie mogę innym pomóc, to chociaż wspieram dobrym słowem - czy tu, czy mailowo, czy w dziennikach (albo czasem gestem). Czasami budowanie jest takie uciążliwe, że nawet głupi dowcip opowiedziany w dobrej wierze potrafi człowieka postawić na nogi.

 

Dlatego zachęcam wszystkich cicho podczytujących - odzywajcie się :) To nie jest klub wzajemnej adoracji, ale jeśli miałabym na przykład przewertować swój legendarny notes z informacjami budowlanymi w poszukiwaniu namiarów na jakiegoś wykonawcę, to na pewno bardziej mnie do tego zmotywuje pytanie kogoś, kogo w jakiś sposób "znam", niż osoby, która przypadkowo weszła na forum i w pierwszym lub piątym poście chciałaby dostać pakiet informacyjny "jak budować bez problemów i stresu" z pełnym zestawem najlepszych wykonawców i hurtowni.

 

*Sorki, ojcu założycielu, jeśli Ci wchodzę w kompetencję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, ale nie traktuję forum jak 'Lidla". Zapytałem o ekipę, bo myślałem, że można akurat ktoś ma na 'świeżo' doświadczenia. Nie oczekiwałem też, niewiadomo jak profesjonalnej odpowiedzi. Zupełnie wystarczyłoby mi stwierdzenie o tym czy ktoś jest zadowolony z czyiś usług czy nie. Nie miałem też chęci nikogo urazić. Ale dostałem od wojgoca posta typu, 'spieprzaj dziadu'. Tak go odebrałem. A potem kolejna wycieczka wojgoca, do mojej sytuacji materialnej, równiez była cudownym zaproszeniem do odzywania się na forum. Zanim zadam pytanie, staram się przewertować ile się da, czytac inne tematy tego forum, śledzę dzienniki, itp. Każdy z was przeszedł już swoją drogę przez mękę w budowaniu i czasami dobre słowo, takie jak od Ciebie, jest bardzo pomocne, nawet jesli nie przynosi fachowej porady. Ale chociaż słowo, a nie coś na kształt, 'nie odzywaj się niepytany szczeniaku'. Jestem Ci wdzięczny za info na priv o dekarzy, itp. Można? można jak widać. Ale trzeba chcieć... bo takie zagrywki rzucają zgoła odmienne światło na 'nie jest to klub wzajemnej adoracji' jak napisałaś. Myślę, że nie ma co bić piany. Nie noszę urazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu się też czuję jak Kopciuszek ze swoją wiedzą i zaawansowaniem prac, ale śledzę forum ciągle, a jesienią zadałem sobie trud przeczytania wszystkich postów od 2010 roku - jesteście strasznie płodnymi forumowiczami. Ale ilość wchłanianej przez mnie wiedzy jest olbrzymia i bezcenna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwood - Ty, jako właściciel dziennika, to raczej nie jesteś dokładnie adresatem mojego apelu :) co do Wojgoca - no to już taki jego urok. Nie pozwól, by Cię zraził do całej Grupy. :wiggle: poza tym - nie wszyscy codziennie czytają nowe posty, trzeba się przypominać.

 

Pedro - chłopaku, przeczytałeś od całą grupę od 2010? ran twoich niegodnam... ;) to jeszcze zalicz od podstaw z 10 szczegółowych dzienników i już będziesz psychicznie gotowy na wszystkie możliwe problemy :D ekipy masz już dograne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dostałem od wojgoca posta typu, 'spieprzaj dziadu'. Tak go odebrałem. A potem kolejna wycieczka wojgoca, do mojej sytuacji materialnej, równiez była cudownym zaproszeniem do odzywania się na forum. Myślę, że nie ma co bić piany. Nie noszę urazy.

:confused::confused::confused:

chyba czytasz to co chcesz wyczytać:p. Zapewniam Cie, ze gdybym maila na mysli przekaz typu 'spieprzaj dziadu" to bym po prostu tak napisał.

Zaglądanie w czyjąś kieszeń jest mi totalnie obce.

Jesli sledzisz ten wątek, to powinienes już dawno wyczytac o pewnej regionalizacji ekip - powtórzę jeszcze raz, że ekipa majaca na swoim terenie iles tam potencjalnych prac, nie będzie jeździć za te samą kase 30-50km/dziennie w 1 strone, bo po co - nawet jak Im zechcesz zapłacic tyle więcej by chcialo Im sie porzucic swój rejon, to na 95% nie pójda na to, bo to oznacza spalenie na własnym terenie. 5% to Ci, co własnie sa spaleni u siebie i szukaja gdzie indziej - tylko czy taka ekipę mozna ze spokojnym sercem polecić???:no:

Poza tym pytanie o ekipę do SSO jest tak ogólnikowe jak pytanie chcę kupic auto - co polecacie?

Nie wiadomo gdzie, z czego, w jakiej technologii i jaki dom chcesz wybudować. Bo nie kazda ekipa np. od porothermu potrafi równie dobrze stawiac ściany z Silki czy gazobetonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro - chłopaku, przeczytałeś od całą grupę od 2010? ran twoich niegodnam... ;) to jeszcze zalicz od podstaw z 10 szczegółowych dzienników i już będziesz psychicznie gotowy na wszystkie możliwe problemy :D ekipy masz już dograne?

 

SSO tak, dach się klaruje, okna, elektryka, hydrualik, wylewki i tynki wybrane. Tynki zewnętrzne prawie. Wykończeniówka zaklepana w zeszłym roku (tylko nikt na świcie nie wie na kiedy dokładnie to będzie).

Kalendarz prac (pobożnych życzeń) ułożony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądanie w czyjąś kieszeń jest mi totalnie obce.

 

To po co wypisujesz takie złośliwości?

 

Co do ekip, jednej opłacało się przyjeżdżać do mnie centrum Wrocławia, z okolic Sobótki kiedy budowałem pewną wystawę. Regipsy, ścianki, kafelk, malowanie i itp. Byli odrobinę tańsi od Wrocławia i w dodatku mogę ich polecać do wykonczeniówki. Wczesniej korzystałem z ekipy z Trzebnicy i też przyjechali. Co do rejonizacji mam odmienne zdanie bo teraz 50km to dla wielu z nich 'no problem'. Dekarze z podhala przyjeżdżają i jakoś nie trzeba im płacić 'tysięcy' więcej a zwykły zwrot kosztów przejazdu.

 

Moje dotyczyło podłogówki, bo mam kilka ofert, ale wszystkie od firm z internetu. Chciałem zasięgnąc informacji z lokalnego rynku, jakiegoś polecanego fachowca i tyle...

 

Poza tym pytanie o ekipę do SSO jest tak ogólnikowe jak pytanie chcę kupic auto - co polecacie?

Nie wiadomo gdzie, z czego, w jakiej technologii i jaki dom chcesz wybudować. Bo nie kazda ekipa np. od porothermu potrafi równie dobrze stawiac ściany z Silki czy gazobetonu.

 

Nie wiem z czego on buduje. A masz taką baze danych, że potrafisz polecić ekipę ze względu na rodzaj materiału?

Poproszę o silkę xella, 24cm na cienkiej spoinie 15Mpa.

Sorry nie mogłem się powstrzymać :lol2:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai twoich jakoś nie mogłem znaleźć - one są drewniane?

Nie - meranti to gatunek stali :p

Masz leniwcze: http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/DSCN7763/541565013_Wg534-S.jpg

Za wycofanie modelu lub zmianę nazwy przez producenta nie odpowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co wypisujesz takie złośliwości?

głupi jestem - w ktorym poście napisalem zlośliwości?

 

Co do ekip, jednej opłacało się przyjeżdżać do mnie centrum Wrocławia, z okolic Sobótki kiedy budowałem pewną wystawę. Regipsy, ścianki, kafelk, malowanie i itp. Byli odrobinę tańsi od Wrocławia i w dodatku mogę ich polecać do wykonczeniówki. Wczesniej korzystałem z ekipy z Trzebnicy i też przyjechali. Co do rejonizacji mam odmienne zdanie bo teraz 50km to dla wielu z nich 'no problem'. Dekarze z podhala przyjeżdżają i jakoś nie trzeba im płacić 'tysięcy' więcej a zwykły zwrot kosztów przejazdu.

sam piszesz o ekipie do wykończeniówki a nie do SSO - nie czujesz róznicy?

to weź te sprawdzoną ekipę do SSO - sorry nie mogłem sie powstrzymać.:rotfl:

o dekarzach nie bylo mowy - powszechnie wiadomo, ze górale sa dobrzy w tym fachu.

Nie wiem z czego on buduje. A masz taką baze danych, że potrafisz polecić ekipę ze względu na rodzaj materiału?

Poproszę o silkę xella, 24cm na cienkiej spoinie 15Mpa.

Sorry nie mogłem się powstrzymać :lol2:

Pozdrawiam

no comments:P:P:P:P:P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...