Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Na razie rozmawiałem z pośrednikiem (nie bierze on forsy :)). Przekazał mi, że 60 zł/m2 (ocieplenie i tynk).

Nie ustalałem na razie żadnych szczegółów.

 

no to ja mam jedną podobną - 60 zł na gotowo plus osobno za osadzanie parapetów i drugą - 50 zł na gotowo w tym parapety. nikt nie odlicza okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu się też czuję jak Kopciuszek ze swoją wiedzą i zaawansowaniem prac, ale śledzę forum ciągle, a jesienią zadałem sobie trud przeczytania wszystkich postów od 2010 roku - jesteście strasznie płodnymi forumowiczami. Ale ilość wchłanianej przez mnie wiedzy jest olbrzymia i bezcenna.

no to skoro przeczytałeś posty z dwóch lat, to wiesz, kto jest polecany, namiary się przewijały przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludkowie mili!

 

Naprawdę nikt nie robi w domu sobie rekuperacji albo gwc? Nadarza się okazja spotkania oko w oko z forumowym 'najlepszym doradcą od energooszczędzania' i cisza... tylko jedna osoba? No szybko, bo Piczman przyjedzie i zaraz pojedzie i okazji już nie będzie.

No dobra - jakieś ciastka lub michałki możecie przywieźć.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Widzę, że moje zapytanie wywołało burżliwą dyskusję :)

 

Dzięki Elwood za kilka słów w moją obronę podczas mojej nieobecności od ostaniej wizyty oraz dodania posta o ekipę od SSO. W pracy robiło się coś innego niż przeglądanie forum, nie zwróciłem uwagi kiedy najwięcej postów się dodawało przez forumowiczów.

 

Być może pytanie dla stałych bywalców forum okazało się jak wrzód na dupie :) przeszedł, zaśmiecił i poszedł :)

 

A chodziło mnie tylko o kontakt do ekipy, która robiła u was i mimo kilku mniejszych wad postawiła budynek i jak by przymknąć oko na "syf" pozostawiony po sobie na budowie, kiepski kontakt z ekipą inne mniej istotne sprawy dla mnie na tym etapie, mimo to możecie kogoś polecić.

 

Nie będę was pytał o poniesione koszty robocizny według metrażu czy wykonanej technologii, bo te pytania chciałem zadać bezpośrednio ekipie, przedstawiająć niezbędne dokumenty projektu dla wyceny.

 

mam kilka wycen od ekip z internetu, byłem rozmawiałem z osobami, którzy skorzystali z ich usług, oglądałem postawione budynki, ale mam chwilę czasu na wybór tej ekipy, z którą ostatecznie chciałbym podpisać umowę na wykonanie mojego domu.

 

Przeglądałem topic "moje ekipy", niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie, więc postanowiłem go zadać w grupie wrocławskiej, ze względu na liczbę osób, którzy już mają za sobą ten etap budowy.

 

Tak jak napisał Elwood, odległość gdzie ma powstać budynek a siedziba czy rejon gdzie ekipa pracuje, nic nie ma wspólnego na tym etapie.

nie muszą się zgodzić, ale to nie oznacza że nie mogę zapytać czy by zrobili w konkretnej miejscowości...

 

co do pisania postów, jestem z tych co czytają, notują a jak nie znajdują odpowiedzi pytają. Jeżeli będę w stanie komuś pomóc w czymś, oczywiście to zrobię. po to te fora chyba są...

 

POzdrawiam wszystkich i życzę miłego wieczoru.

 

P.S. Będę jednak wdzięczny gdyby ktoś na privat podał kontakt do ekipy, którą mimo swoich drobnych wad można polecić nowemu na tym forum.

 

Chyba, że nie ma takich ekip w okolicach wrocławia, dla uściślenia okolice Bielan Wrocławskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Czy moglibyscie sie podzielic namiarami na sprawdzona ekipe od SSO z okolic Wroclawia??

Juz jestesmy na etapie ekipy i chcielibysmy ruszyc w najblizszym czasie.

 

Dziekuje wszystkim za pomoc!Witam wszystkich!

drogi kolego,

zapytałeś się o sprawdzoną ekipę a polecenie takiej lączy się z pewną doza odpowiedzialnosci, o której m.in. pisze w swoim poście Spirea.

 

 

Witam!

 

Widzę, że moje zapytanie wywołało burżliwą dyskusję :)

 

Dzięki Elwood za kilka słów w moją obronę podczas mojej nieobecności od ostaniej wizyty oraz dodania posta o ekipę od SSO. W pracy robiło się coś innego niż przeglądanie forum, nie zwróciłem uwagi kiedy najwięcej postów się dodawało przez forumowiczów.

 

Być może pytanie dla stałych bywalców forum okazało się jak wrzód na dupie :) przeszedł, zaśmiecił i poszedł :)

 

A chodziło mnie tylko o kontakt do ekipy, która robiła u was i mimo kilku mniejszych wad postawiła budynek i jak by przymknąć oko na "syf" pozostawiony po sobie na budowie, kiepski kontakt z ekipą inne mniej istotne sprawy dla mnie na tym etapie, mimo to możecie kogoś polecić.

 

Nie będę was pytał o poniesione koszty robocizny według metrażu czy wykonanej technologii, bo te pytania chciałem zadać bezpośrednio ekipie, przedstawiająć niezbędne dokumenty projektu dla wyceny.

 

mam kilka wycen od ekip z internetu, byłem rozmawiałem z osobami, którzy skorzystali z ich usług, oglądałem postawione budynki, ale mam chwilę czasu na wybór tej ekipy, z którą ostatecznie chciałbym podpisać umowę na wykonanie mojego domu.

 

Przeglądałem topic "moje ekipy", niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie, więc postanowiłem go zadać w grupie wrocławskiej, ze względu na liczbę osób, którzy już mają za sobą ten etap budowy.

 

Tak jak napisał Elwood, odległość gdzie ma powstać budynek a siedziba czy rejon gdzie ekipa pracuje, nic nie ma wspólnego na tym etapie.

nie muszą się zgodzić, ale to nie oznacza że nie mogę zapytać czy by zrobili w konkretnej miejscowości...

 

co do pisania postów, jestem z tych co czytają, notują a jak nie znajdują odpowiedzi pytają. Jeżeli będę w stanie komuś pomóc w czymś, oczywiście to zrobię. po to te fora chyba są...

 

POzdrawiam wszystkich i życzę miłego wieczoru.

 

P.S. Będę jednak wdzięczny gdyby ktoś na privat podał kontakt do ekipy, którą mimo swoich drobnych wad można polecić nowemu na tym forum.

 

Chyba, że nie ma takich ekip w okolicach wrocławia, dla uściślenia okolice Bielan Wrocławskich :)

poniewaz budujesz sę w "mojej" okolicy to dobra rada - przejedź się po okolicy, zobacz kto jest na etapie dachu i weź namiary na ekipy murarskie - przy okazji bedziesz mógł się dopytac o wszelkie swoje watpliwości typu bałagan na budowie, choc wg mnie wazniejsze jest czy np. potrafią murować na minimalnej fudze cementowej. takich budów jest co najmniej 10 i z tego co pamietam, rozne ekipy to robily.

a jak pojedziesz w kierunku Kobierzyc to odnajdziesz ze 30takich miejsc - jeden sobotni wypad i masz przegląd ekip o jaki pytasz.

i to jest wg mnie najlepsza rada, jaka starszy stażem i doświadczeniem forumowicz może udzielić forumowemu Żółtodziobowi:wiggle:jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie tak jest ustawione łóżko przy ściance o wysokości 115 cm [potem jest skos ok. 45 stopni] i jest ok - nigdy nie zdarzyło mi się nawet zbiżyć niebezpiecznie do skosu.

 

Jednak 15 cm mniej to już blisko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego,

zapytałeś się o sprawdzoną ekipę a polecenie takiej łączy się z pewną doza odpowiedzialnosci, o której m.in. pisze w swoim poście Spirea.

 

Kolego, co Ty masz z tą odpowiedzialnością? Jakaś trauma czy ktoś Ci nakładł po ryju (za przeproszeniem) i otruł chomika bo mu poleciłeś lodziarnię a okazało się że dla niego lody za słodkie?

Przecież nikt, tu nie prosi Cię o poświadczanie nieprawdy, tylko o subiektywną ocenę ekipy która u Ciebie pracowała. Jakiż to problem, napisać: Mogę polecić ekipę która u mnie pracowała (albo nie) ponieważ... ale nie podobało mi się to i to.

Proste jak konstrukcja cepa. Każdy swój rozum ma i chyba nikt nie będzie Cię ścigał ulicami Wrocławia.

 

A jeśli uważasz że pracowali u Ciebie sami partacze i nie chcesz nikogo polecić to nie polecaj ale nie zrażaj ludzi do forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na zaglądanie w inne wątki i opisywanie jak to widzę, więc 1000 słów ode mnie:

http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/DSCN0202/1104977559_JkZfX-S.jpg

 

PS. Jarett - a przy Twoim wejściu w grupę nie było przypadkiem podobnego zamieszania? Pamięć mi szwankuje ze starości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę

Zaczyna się kolejny sezon budowlany i kolejni inwestorzy poszukują ekip do SSO. Rok temu byłam w podobnej sytuacji i dzięki FM znalazłam ekipę . Rozmawiałam z inwestorami, u których wcześniej budowali, odwiedziłam kilka budów. Niestety trafiłam niezbyt dobrze. Budowa rozpoczęła się w czerwcu, a końca SSO raczej nie widać. Były problemy z prawidłowym odczytem projektu, schody wylane na początku grudnia do dzisiaj nie są poprawione (trzeba je skuć). Terminów zakończenia budowy podawano mi wiele. Więc tak naprawdę nigdy nie wiadomo jak się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...