Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

ehhhm jeszcze nie, ale czuję się nieco zmęczony całym tym budowaniem. Żadna frajda robienia tego na odległość a poza tym to raczej nie dla mnie. Wolę zająć się jakimś innym hobby ...znaczki może :rolleyes:

nic z tego nie rozumiem - budujesz i chcesz zamieszkac, ale póki co to nie wracasz, a zamiast budowania wolisz inne hobby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

nic z tego nie rozumiem - budujesz i chcesz zamieszkac, ale póki co to nie wracasz, a zamiast budowania wolisz inne hobby....

 

 

oj wojgoc, buduję i chcę zamieszkać, ale to nastąpi gdzieś na początku przyszłego roku (przy dobrych wiatrach). Budowanie mnie męczy, żadna to frajda wykonywać to na odległość, zwłaszcza jeśli mam tysiąc innych problemów na głowie. Tylko kupa stresu, nerwów i myślenia co i jak. Wiem że niektórzy jarają się na samą myśl rozpoczynania budowy, ale jeśli miałbym to zrobić jeszcze raz to chyba albo zleciłbym to jakiejś jednej firmie (pod klucz) albo kupił gotowy domek a już na pewno jakbym miał to robić spoza granic kraju :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam ja wsypany piasek w fundamenty. Teraz myślę sobie, że dam więcej styropianu w podłogę niż w projekcie, tak o 10cm. Mogę zatem wylać chudziaka nie na równi z bloczkami, tylko troche niżej o te 10cm? Czy lepiej jest potem podnosić okna itp zeby nie bylo za nisko? W sumie wolałbym obniżyć chudziaka, ale nie wiem czy technicznie byłoby to dobrze wykonane?

 

pierwsze primo - poniższe opinie są moimi opiniami, człowieka który nie za bardzo zna się na budowlance ale coś na logikę bierze.

drugie primo - jak to wygląda z technicznego punktu widzeniato nie wiem, ale zmniejszenie grubości chudziaka niż to jest podane w projekcie może spowodować jakieś techniczne problemy w późniejszym czasie np. w osiadaniu budynku.

trzecie primo - czemu masz podnosić okna? Zaczniesz podnosić okna, to potem nie poprzestaniesz na podnoszeniu ścianek kolankowych itp i z twojej np 150 metrowej chaty wyjdzie landara o powierzchni 250m2

czwarte primo - a myślałeś o czymś takim jak styrodur? jeżeli już tak bardzo chcesz mieć podłogę dobrze ocieploną bez strat w centymetrach to zastanów się nad tym. Też o tym myślałem kiedy miałem obawy że przy zwykłym styropianie okna będą za nisko w stosunku do blatu kuchennego.

piąte primo - idę spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałam, że Miloszk nie chce robić chudziaka cieńszego tylko nie na równi z górną krawędzią bloczków, a niżej. Ale... jak to "podwójne zero" wypadnie wtedy w stosunku do poziomu gruntu na zewnątrz? czy rurki z wodą itp, które idą po podłodze, musiałaby przechodzić przez ściany z bloczka - nie wiem, co hydraulik na to.

jaką masz gr. styro w projekcie? 5 cm? 10? i chcesz dodać jeszcze 10, to ja uważam, że nie ma co za bardzo kombinować i zrobiłąbym tak: chudziaka wylać, jak Pan Bóg przykazał. murując ściany pamiętać, że docelowa podłoga będzie o te 10 cm wyżej niż w projekcie. Ja murarzom wyliczyłam, że na chudziaka pójdzie 15 cm styro, 6 wylewki i 2 "okładziny" - czyli podłoga "pójdzie w górę" o 23 cm i do takiego poziomu dopasowywali okna, nadproża etc.

przy oknach - i tarasowych i zwykłych - pilnuj, żeby mieć takie systemowe listwy (podparapetowe?) czy poszerzenia, każdy producent to chyba nazywa samemu. chodzi o to, że pod oknem nie może być dziura zatkana pianką czy jakieś podparcie na cegłach, ale fabrycznie zamocowane wsparcie na całej linii.

 

p.s. powyższe stwierdzenia odzwierciedlają "wiarę budowlaną" autorki, nie mylić z wiedzą ;)

 

AWO - o 16:30/17:00 będzie dobrze? niech może Paweł zostawi jakieś dwie rury do złączenia "na moich oczach" dobra? ;) Spirea, jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha - Miloszk, nie wiem, czy zastąpienie styropianiu styrodurem nie wyjdzie drożej niż dodanie jednej warstwy pustaka, ale to by trzeba przeliczyć :)

zapewne różnica będzie niewielka, pytanie jak się będzie miał kształ końcowy budynku. Z drugiej jednak strony mój cały dom jest podwyższony o pustak (ale to na fundamentach) ze wzdl na wysokość usytuowania domów innych sąsiadów.

 

Miloszk - w przypadku pustaka zapewne będziesz musiał się liczyć z tym że będzie trzeba mieć jeden schodek więcej do domu, chyba że obsypiesz dom dookoła ziemią nieco wyżej, ale tu też są koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam ja wsypany piasek w fundamenty. Teraz myślę sobie, że dam więcej styropianu w podłogę niż w projekcie, tak o 10cm. Mogę zatem wylać chudziaka nie na równi z bloczkami, tylko troche niżej o te 10cm? Czy lepiej jest potem podnosić okna itp zeby nie bylo za nisko? W sumie wolałbym obniżyć chudziaka, ale nie wiem czy technicznie byłoby to dobrze wykonane?

Moim zdaniem obniżka chudziaka lub... podwyżka całego domu. Pamiętaj o tym, żeby izolacja przeciwwilgociowa była na zakład. Ja miałem termozgrzewalną, więc ta na chudziaku musiała być zgrzewana z tą na murach fundamentowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwarte primo - a myślałeś o czymś takim jak styrodur? jeżeli już tak bardzo chcesz mieć podłogę dobrze ocieploną bez strat w centymetrach to zastanów się nad tym. Też o tym myślałem kiedy miałem obawy że przy zwykłym styropianie okna będą za nisko w stosunku do blatu kuchennego.

A ja z uporem godnym lepszej sprawy będę twierdził, że jak ktoś daje więcej niż 10cm styro w podłodze, to musi mieć 30cm na ścianach, żeby utrzymać proporcje. W największe mrozy pod podłogą będzie +5 stopni Celsjusza (zakładają piasek jako wypełnienie fundamentów i wody gruntowe na rozsądnym poziomie), a za oknem -20 a może i -30 stopni. Są kalkulatory w sieci, to zanim wydacie kasę na dodatkowe styro w podłodze policzcie sobie czy warto. Co z tego, że jedną przegrodę się dociepli aż za bardzo? Połowa ciepła i tak idzie na wentylację. Żeby nie było - mam ze 70m2 podłogówki, z czego ponad 50m2 na parterze. Mając 8cm styro lub gdzie jej nie ma oraz 3styro z folią + 5cm polistyrenu (walczyłem o wysokość pomieszczeń) czuję, że podłoga nie powinna narzekać. Ścianom będzie zimniej, bo w 3W mam włożone 10-15cm dobrej wełny, z różnica temperatur w zimie to 20 stopni dla podłogi i do 40-50 dla ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

no może i racja, żeby nie dawać za dużo styro, ale niech tam, mam w projekcie 8, chce dać min. 15.

Podwyższania okien wolałbym nie robić, jeśli tylko można tego uniknąć. Tylko ten wylany chudziak poniżej poziomu bloczków jakoś mi nie pasował...

Znajomy mówi jeszcze, żeby tak nie robić, bo się mostki termiczne porobią. A poziom gruntu jest i tak dużo poniżej (mam jakieś 2 bloczki powyżej ziemi wyciągnięte).

To jak robić? Bo mogę kupić styro po 80pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obniżka chudziaka lub... podwyżka całego domu. Pamiętaj o tym, żeby izolacja przeciwwilgociowa była na zakład. Ja miałem termozgrzewalną, więc ta na chudziaku musiała być zgrzewana z tą na murach fundamentowych.

 

 

no wlasne, wiec u mnie folia z chudziala schodziłaby w dół na chudziak :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak robić? Bo mogę kupić styro po 80pln :)

 

to już sobie musisz sam odpowiedzieć :)

 

chciałam niniejszym pochwalić swoich dachowców (Dachy Czekaj) za obsługę gwarancyjną/posprzedażową. fakt, że telefonów nie odbierają a na maile nie odpisują, ale przyjechali uzupełnić brakujące obróbki w kilka dni od zgloszenia problemu. Do tego wymienili mi zbędną* dachówkę wentylacyjną na zwykłą, poprawili rynny. Tak że nie mogę narzekać. Jarret... - chyba Cię normalnie nie lubiom :o

 

*wstawioną, bo mam durnego kb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

no może i racja, żeby nie dawać za dużo styro, ale niech tam, mam w projekcie 8, chce dać min. 15.

Podwyższania okien wolałbym nie robić, jeśli tylko można tego uniknąć. Tylko ten wylany chudziak poniżej poziomu bloczków jakoś mi nie pasował...

Znajomy mówi jeszcze, żeby tak nie robić, bo się mostki termiczne porobią. A poziom gruntu jest i tak dużo poniżej (mam jakieś 2 bloczki powyżej ziemi wyciągnięte).

To jak robić? Bo mogę kupić styro po 80pln :)

nie bardzo wiem gdzie te mostki wystapią, skoro miedzy chudziak i wylewke bedziesz kladl styropian.

cena styro - 80złpln za m3? to chyba jakis badziew produkcyjny...

a te 2 bloczki powyzej ziemi to zgodnie z projektem i ustaleniami geodety co do "0"z PnB, czy o te 2 bloczki podniosles wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...