Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

nie bardzo wiem gdzie te mostki wystapią, skoro miedzy chudziak i wylewke bedziesz kladl styropian.

cena styro - 80złpln za m3? to chyba jakis badziew produkcyjny...

a te 2 bloczki powyzej ziemi to zgodnie z projektem i ustaleniami geodety co do "0"z PnB, czy o te 2 bloczki podniosles wyżej?

 

stryro taki jaki ma byc - porządny :)

no moze przesadzilem ze "podnioslem", nie wiem co mnie zacmilo ze tak napisalem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Znajomy mówi jeszcze, żeby tak nie robić, bo się mostki termiczne porobią. A poziom gruntu jest i tak dużo poniżej (mam jakieś 2 bloczki powyżej ziemi wyciągnięte).

Widzę, żeś jeszcze "zielony" ;) Opis jest mało precyzyjny, a poza tym to sam możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie ;)

Po pierwsze - mostek będzie jak będzie przerwa w ociepleniu. Czyli to z podłogi musi się zgrywać (pomijając fakt, że styro z podłogi nie przebija ściany) z ociepleniem na zewnątrz. Ja mam mur 3W, więc ocieplenie mam do samych ław. Tyle tylko że to poziomu izolacji mam wełnę, a poniżej styro. Jak ktoś ma 2W to nierzadko daje polistyren od ław do min. 1 pustaka powyżej docelowego gruntu. Ale niech się wypowiedzą Ci co doktoryzowali się z 2W.

Stwarzasz sobie sam problemy - jeżeli nie masz podłogówki, to 8cm wystarczy Ci. A kto twierdzi, że nie, to zgodnie z k.c. ("(na skarżącym leży ciężar dowodu)" niech to udowodni :p. Jak masz podłogówkę to pod nią 10cm styro i folia AL, lub 7 cm polistyrenu i folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarret... - chyba Cię normalnie nie lubiom :o

Ty to kobieta a Jarret to mężczyzna. Ponieważ w modzie teraz równość i parytety, to żądam, żeby fachowcy także wykazywali się kulturą wobec mężczyzn i połowa dobrze obsłużonych klientów była płci brzydkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

no może i racja, żeby nie dawać za dużo styro, ale niech tam, mam w projekcie 8, chce dać min. 15.

Podwyższania okien wolałbym nie robić, jeśli tylko można tego uniknąć. Tylko ten wylany chudziak poniżej poziomu bloczków jakoś mi nie pasował...

Znajomy mówi jeszcze, żeby tak nie robić, bo się mostki termiczne porobią. A poziom gruntu jest i tak dużo poniżej (mam jakieś 2 bloczki powyżej ziemi wyciągnięte).

To jak robić? Bo mogę kupić styro po 80pln :)

pod chudziaka musisz mieć co najmniej EPS100, w najgorszym razie Podłoga, taki po 80pln nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze znam to z autopsji ;)

Znaczy się z budowy czy z pracy?

A propos pracy - to już wiesz co robisz? Wczoraj miałem okazję pastwić się nad kandydatkami do marketingu. Jedna zrobiła duuuuużo lepsze wrażenie niż się spodziewaliśmy. Druga - totalna żenada i ściema. Najlepszy był tekst, że chciałaby pracować w korporacji :lol2: (cienkie przypodchlebnięcie się potencjalnemu pracodawcy) i jej mina, kiedy oznajmiłem, że mam dla niej złą wiadomość, bo nie jesteśmy korporacją. Dziwne że agencja przepuściła ją do drugiego etapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to kobieta a Jarret to mężczyzna. Ponieważ w modzie teraz równość i parytety, to żądam, żeby fachowcy także wykazywali się kulturą wobec mężczyzn i połowa dobrze obsłużonych klientów była płci brzydkiej.

 

my jesteśmy z mężem jednakowo zadowoleni, więc parytet zachowany, pszepana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się z budowy czy z pracy?

A propos pracy - to już wiesz co robisz? Wczoraj miałem okazję pastwić się nad kandydatkami do marketingu. Jedna zrobiła duuuuużo lepsze wrażenie niż się spodziewaliśmy. Druga - totalna żenada i ściema. Najlepszy był tekst, że chciałaby pracować w korporacji :lol2: (cienkie przypodchlebnięcie się potencjalnemu pracodawcy) i jej mina, kiedy oznajmiłem, że mam dla niej złą wiadomość, bo nie jesteśmy korporacją. Dziwne że agencja przepuściła ją do drugiego etapu.

normalnie omnibus z Ciebie:lol2: - nawet na marketingu sie znasz. :rolleyes:Ciekaw jestem jakie kryteria przyjałes na potencjalną kandydatke - bo rozumiem, że plec brzydka nie ma szans na to stanowisko.:p

Widać firma prężna i z kapitałem, skoro zatrudnia agencje HR do odsiewu ziaren od plew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się z budowy czy z pracy?

A propos pracy - to już wiesz co robisz? Wczoraj miałem okazję pastwić się nad kandydatkami do marketingu. Jedna zrobiła duuuuużo lepsze wrażenie niż się spodziewaliśmy. Druga - totalna żenada i ściema. Najlepszy był tekst, że chciałaby pracować w korporacji :lol2: (cienkie przypodchlebnięcie się potencjalnemu pracodawcy) i jej mina, kiedy oznajmiłem, że mam dla niej złą wiadomość, bo nie jesteśmy korporacją. Dziwne że agencja przepuściła ją do drugiego etapu.

 

Odpowiem dyplomatycznie: z życia ;)

 

Na razie robię za nianię swojej małej bo mam prawie same urlopy co trochę jeszcze potrwa.

Niby już wiem co będę robił, ale na piśmie będę to miał w przyszłym tygodniu.

 

Co do Waszej kandydatki - może przepuścili ją dla kontrastu niczym niektórych śpiewających w programie "Szansa na Sukces" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to kobieta a Jarret to mężczyzna. Ponieważ w modzie teraz równość i parytety, to żądam, żeby fachowcy także wykazywali się kulturą wobec mężczyzn i połowa dobrze obsłużonych klientów była płci brzydkiej.

czyli uważasz że ludzie ci powinni się ubierać jak Jacykow (czy jakoś cy ków tam) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie omnibus z Ciebie:lol2: - nawet na marketingu sie znasz. :rolleyes:Ciekaw jestem jakie kryteria przyjałes na potencjalną kandydatke - bo rozumiem, że plec brzydka nie ma szans na to stanowisko.:p

Widać firma prężna i z kapitałem, skoro zatrudnia agencje HR do odsiewu ziaren od plew.

Się muszę, bo póki co nie mamy takowej osoby i muszę wykonywać także te zadania. Mój znak pozwala mi, żebym się znał na wszystkim, choć... niekoniecznie dogłębnie ;)

Zresztą co do wielozadaniowości, to chyba Polacy tak mają. Pomijając to, że co drugi jest lekarzem, premierem i prezesem dużej firmy - wnosząc z autorytatywnych wypowiedzi wielu ludzi - to zauważ, ile z tu piszących wykonuje sporo prac budowlanych.

W sumie to nie ja decyduję, tylko mój szef poprosił mnie, żeby pomógł mu w tych spotkachniach. Głównie dlatego, żeby że będę ściśle współpracował z tą osobą, będziemy razem w pokoju (aktualnie siedzę sam, więc mam największe biuro w firmie po prezesie :rotfl:) i dla większego przetestowania osoby ("ogień krzyżowy" ;) )

 

Płeć brzydka ma parytet na to stanowisko :p Kolejni dwaj to kandydaci. Niestety firma jest zmaskulinizowana z racji branży i mamy 10% kobiet, nad czym bardzo bolejemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli uważasz że ludzie ci powinni się ubierać jak Jacykow (czy jakoś cy ków tam) :p

W żadnym wypadku :p

Chodziło mi o wkurzający przekaz mediów. Taki TOK FM, który często słucham w aucie, ma bardzo fajne audycje gospodarcze, informacyjne, samochodowe, czy nawet o seksie (jak ktoś nie słyszał, to niech w necie poszuka "Kochaj się długo i zdrowo"). Niestety to tylko połowa. Druga połowa zasadza się na zmuszaniu innych do kochania (nie akceptacji) kochających inaczej, tłumaczeniu dlaczego należy zmusić wrednych kapitalistów do obsadzenia - dla ich dobra, bo kobiety są lepsze w rządzeniu korporacjami - na stanowiskach prezesów kobiet, tudzież do zmuszania tych kobiet do kandydowania (partie chętnie wystawią ładne buzie, sęk w tym, że panie jakoś niechętnie wchodzą w bagno polityki), czy też do tłumaczenia jaki to Kościół jest zły. Zrozumiałbym gdyby w tych tematach zachowano jakieś proporcje, albo przechrzczono stację na LGTB Antykler. To był tylko przykład, bo taki TVN też szczuje ludzi Szczuką, albo promuje jakieś Ptaki mimo że tańczyć toto nie umie w przeciwieństwie do wyrzuconej wcześniej Pakosińskiej. Przepraszam za OFF-a i już zamykam swoją niewyparzoną gębę :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś doktoryzował się z tematu storczyków? Chciałbym żonce kupić takiego niebieskiego z Obi, ale nie wiem czy nie jest zbyt wrażliwy i co robić, żeby się utrzymał i kwitła ponownie. Póki co domowe raczej nie rozkwitają ponownie. Zapewne mógłbym przetrząsnąć sieć, ale chwilowo czasu mi brak i liczę na jakieś wskazówki wprost lub linki do miejsc, gdzie krótko i zwięźle o tym poczytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zadowolonych jest 1:1 ( ja i mąż), w niezadowolonych 100% mężczyzn (Jarret) - faktycznie brak parytetu ;)

No właśnie - pracując w sprzedaży, jestem bardzo wyczulony, na chwyty marketingowe, wśród których tzw. "udział" jest chyba najczęściej naciągany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...