Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja nie wierzę w oddychanie ścian. wierzę w wentylację mechaniczną :)

to jakaś nowa wiara?:D

generalnie ściana ma swoą przepuszczalność, więc jal masz z ceramiki, dasz welnę i tynki cem-wap to sciana ma lepszą paroprzepuszczalnośc od np. oblozenia styropianem i daniem tynków gipsowych - a to już mówimy o "termosie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kafle tez mamy białe :)

jakbym mogła to chyba wszystko bym zrobiła na biało :)

 

i fugi w tych kaflach też masz białe? mnie mąż namawiał na białe kafle w kuchni, ale nie lubię białych kafli z ciemnymi (lub brudnymi) fugami, więc poprosiłam o pisemną deklarację, że będzie fugi szurował, ilekroć uznam za stosowne. w ten sposób osiągnęlismy kompromis w postaci szarych kafli z szarymi fugami (łudzę się, że szare będą się mniej brudzić ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakaś nowa wiara?:D

generalnie ściana ma swoą przepuszczalność, więc jal masz z ceramiki, dasz welnę i tynki cem-wap to sciana ma lepszą paroprzepuszczalnośc od np. oblozenia styropianem i daniem tynków gipsowych - a to już mówimy o "termosie"

 

doszłam do wniosku, że to co mogą mi powiedzieć handlowcy/"specjaliści" od producentów i wykonawcy to jest zawsze* to, co akurat im pasuje. żadnych obiektywnych faktów się od nich nie wyciągnie (chyba że im się przypadkiem wymknie ;)) więc inwestor może sobie tylko wybrać, w co uwierzy i potem się tego trzymać :p

 

* oczywiście jest to krzywdzące uogólnienie, ale kto mi zabroni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i fugi w tych kaflach też masz białe? mnie mąż namawiał na białe kafle w kuchni, ale nie lubię białych kafli z ciemnymi (lub brudnymi) fugami, więc poprosiłam o pisemną deklarację, że będzie fugi szurował, ilekroć uznam za stosowne. w ten sposób osiągnęlismy kompromis w postaci szarych kafli z szarymi fugami (łudzę się, że szare będą się mniej brudzić ;))

 

tak fugi będą białe (jeszcze czekamy na fugowanie) zaimpregnowane (pewnie zaraz na mnie siądzie dużo osób że to i tak nic nie da) takie nam sie podobały więc takie wybraliśmy, a nawet jak juz ściemnieja to zawsze można je wyskorbać i zrobic nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a minimum i maksimum ile?

weź 2m late i przyłóz do swoich scian a zobaczysz czy masz prosto murowane.

generalnie 1,5cm to takie minimum, 2cm standard, 2,5-3cm zdarza się by wyrownać, 5cm jak masz ściany niby proste ale wymurowali po łuku:lol2:

przed właściwym tynkiem jest jeszcze obrzutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak fugi będą białe (jeszcze czekamy na fugowanie) zaimpregnowane (pewnie zaraz na mnie siądzie dużo osób że to i tak nic nie da) takie nam sie podobały więc takie wybraliśmy, a nawet jak juz ściemnieja to zawsze można je wyskorbać i zrobic nowe :)

w watku o łazienkach była ostatnio gorąca dyskusja o białych fugach.

a jaka szeroką masz fugę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź 2m late i przyłóz do swoich scian a zobaczysz czy masz prosto murowane.

generalnie 1,5cm to takie minimum, 2cm standard, 2,5-3cm zdarza się by wyrownać, 5cm jak masz ściany niby proste ale wymurowali po łuku:lol2:

przed właściwym tynkiem jest jeszcze obrzutka

 

ale dlaczego ja mam swoje ścian mierzyć, jak o Twoje pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...