Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Awo - bądź tak dobry i napisz tu, dlaczego nie warto przepłacać za sztywne rury. Masz temat dobrze rozpracowany, to wytłumacz - wiesz, w ramach rekompensaty za kopanie przy płocie, jeśli czujesz taką potrzebę:lol2:, a jeśli nie - no to po prostu, bo koleżanka prosi :)

 

Elastyczne tłumią dźwięki powstające w instalacji, sztywne je wzmacniają. Elastyczne dość tanie, sztywne kilkukrotnie droższe - zwłaszcza, że trzeba doliczyć sporo dedykowanych elementów mocujących. Elastyczne mogą być prowadzone po krzywiznach, sztywne każdą zmianę kierunku wymuszają stosowanie kolanek - kolejny koszt. Przy instalacjach robionych 'temi rencami' elastyczne są nieporównywalnie prostsze w montażu.

W domkach, tak naprawdę jedynym argumentem sprzedawców za sztywnymi jest konieczność czyszczenia kanałów, tylko że nie ma ich z czego czyścić - trochę drobnego kurzu i tyle. Pleśnie i rosnące grzyby to tylko marketing i tworzenie rynku, jak w reklamach domestosów, brefów i tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jeszcze inny. bo Suspenser chyba o tym pisał:http://www.mega1000.pl/

ale można sprawdzić obu.

jakiego koloru robicie elewacje? bo mój A. właśnie wizualizuje różne wersje kolorystyczne i nie wiem, czy moja koncepcja wszechbieli się utrzyma.

 

ja bym chciała białą, ale obawiam się, że długo białą nie pozostanie przez wszechobecny piach i okoliczny wciąż plac budowy. Stanie więc na złamanej bieli w kierunku lekkiej szarości.

 

pytanie do osób które maja kafle w salonie czym wykańczaliście przy ścianach listwa czy cokolik z kafli??

ja chcę listwę mąż się zastanawia nad cokolikiem bo twierdzi że nie dobierzemy idealnie listwy do koloru kafli

 

u mniew komentarzach jakiś czas temu była taka dyskusja. Stanęło na "nie" dla cokolików. Na dół idą białe listwy, na górę najprawdopodobniej systemowe do paneli w kolorze paneli - dziecięce będą miały 58mm, pozostałe 90mm.

 

gdzie polecicie wybrać się we wrocławiu obejrzeć tapety??

potzrebuje tylko na jedna ścianę ale jeszcze nie mam konkretnie upatrzonej

 

widziałam w Dekorian na Braniborskiej obok Ascota. A najlepiej poszperać w necie. Jest tego mnóstwo.

Ja właśnie zamówiłam na próbę jedną rolkę dla córki. Jak będzie ok, to domówimy na całą ścianę.

 

 

kwestia białych fug:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-ŁAZIENKI-NASZE-!!!!!!/page224 i n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba mega1000 jest hurtownią, która sprzedaje Malfarb? Tak coś kojarzę.

Ja robię białą elewację, jak w oryginalnej koncepcji z kamiennymi dodatkami.

 

W Mega1000 brałem także styropian bo był tam najtaniej a przyjechał i tak bezpośrednio od producenta.

 

Gdy kupowałem wykonywali dużo inwestycji [ocieplenia, tynki zewn.] dzięki czemu mieli najlepsze ceny [efekt skali zakupów u producentów].

 

W każdym razie spytałbym ich i porównał z ofertę Malfarb.

 

Mam tynk silikonowy i po prawie 4 latach jest czysty, ale jakby co to mogę go zawsze opłukać wężem ogrodowym [nie wiem czy Karcherem także - nie próbowałem].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osób które maja kafle w salonie czym wykańczaliście przy ścianach listwa czy cokolik z kafli??

ja chcę listwę mąż się zastanawia nad cokolikiem bo twierdzi że nie dobierzemy idealnie listwy do koloru kafli

Ja mam wkute ścinki kafli z podłogi. Nie rażą jak cokolik, acz wykończenie upierdliwe. Do wglądu w moich zdjęciach.

Zastanawialiśmy się nad daniem listew drewnianych. W salonie mamy merbau + listwy podkolorowane na merbau i taką opcję rozważaliśmy, ale w sumie nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chyba umarła, jakby miała żyć z fugą 9 mm przy kaflach 60x60 cm :( także też nie zamierzam wierzyć w te zalecenia, ale... myślisz, że to tylko marketingowe kłamstwa producentów fug, żeby im sprzedaż nie spadała?

Ja mam 3mm na podłogówce wodnej (a to ma znaczenie?) i jest spoko. Nie wyobrażam sobie 9mm fugi. To masakra jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tataraczku, jak to nie nadaja sie na podjazd?:(

Frankai, a jakby byly mniejsze plyty? Ale z kolei jakie? 30x30?

Jeeezu, to juz nie wiem.

 

Gosia, zadnych cokolikow. Mialam w salonie i oderwalam, bo nie moglam patrzec. Listwy biale lub jak u mnie jasminowe do takowych scian (zlamana biel w kierunku ecru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam do Was pytanie o papę termozgrzewalną, szukałam na forum, ale nie znalazłam odpowiedzi. Jeśli nie dałam pod chudziak folii, a teren mam gliniasty, podchodzący wodą, to chyba dobrze byłoby dać papę termozgrzewalną na chudziaka? Myślałam o Icopal Fundament Szybki Profil SBS, ale cena mnie zabiła - 27 zł za m2. Ktoś z Was to stosował, możecie podzielić się opiniami, warto w to zainwestować? Czy na chudziaka pod papę termozgrzewalną dać jakiś grunt? Proponowali mi Siplast Primer. Orientujecie się, czy robocizna za gruntowanie, rozłożenie i zgrzanie papy 13 zł za m2 to przyzwoita cena czy rozbój w biały dzień? Przecież sama tymi ręcami tego nie zrobię, z trójką maluchów na głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elastyczne tłumią dźwięki powstające w instalacji, sztywne je wzmacniają. Elastyczne dość tanie, sztywne kilkukrotnie droższe - zwłaszcza, że trzeba doliczyć sporo dedykowanych elementów mocujących. Elastyczne mogą być prowadzone po krzywiznach, sztywne każdą zmianę kierunku wymuszają stosowanie kolanek - kolejny koszt. Przy instalacjach robionych 'temi rencami' elastyczne są nieporównywalnie prostsze w montażu.

W domkach, tak naprawdę jedynym argumentem sprzedawców za sztywnymi jest konieczność czyszczenia kanałów, tylko że nie ma ich z czego czyścić - trochę drobnego kurzu i tyle. Pleśnie i rosnące grzyby to tylko marketing i tworzenie rynku, jak w reklamach domestosów, brefów i tym podobnych.

 

Ma to sens... Dzięki.

Właśnie gościu, z którym jesteśmy wstępnie ugadani na montaż powiedział, że sztywne rury w zasadzie przydają się tylko/głównie do ewentualnego, późniejszego czyszczenia wentylacji, ale póki co, to nie ma takich zwyczajów ani nawet chyba firm, które się tym zajmują...

Zostają jeszcze grzyby i bakterie, które mogą nas zaatakować znienacka z anemostatów ;), ale gdybym w to wierzyła, chyba w ogóle nie robiłabym WM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie sztywnych rur w WM.

 

Była jeszcze gadka o tym, że sztywne rury są lepsze pod kątem późniejszych prac - giętkie łatwiej uszkodzić. I tak sobie myślę, że jeśli my rozprowadzamy WM na strychu, a na strychu jednocześnie nie planujemy wylewki, to faktycznie jak to potem zabezpieczyć?? ;/

Chyba, że po strychu puścić sztywne, a potem w dół na poddasze i na parter polecieć giętkimi? Czy przekombinowałam?

W piątek jesteśmy umówieni z tym naszym magikiem na Tarbudzie, to jeszcze raz go przepytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens... Dzięki.

Właśnie gościu, z którym jesteśmy wstępnie ugadani na montaż powiedział, że sztywne rury w zasadzie przydają się tylko/głównie do ewentualnego, późniejszego czyszczenia wentylacji, ale póki co, to nie ma takich zwyczajów ani nawet chyba firm, które się tym zajmują...

Zostają jeszcze grzyby i bakterie, które mogą nas zaatakować znienacka z anemostatów ;), ale gdybym w to wierzyła, chyba w ogóle nie robiłabym WM.

 

Firmy czyszczące wentylacje już są - można znaleźć na sieci. Tylko, że to czyszczenie tyczy się kanałów średnicy takiej, że rambo by się zmieścił. Jak będziecie w jakim dużym markecie, to zadrzyjcie głowę do góry i obejrzyjcie sobie kanały wentylacyjne. A w domku - średnice max 200 mm - kot przejdzie ale nic większego.

A widziałaś wysyp grzybów w lesie w czasie suszy? No właśnie - w kanałach wentylacyjnych panuje cholerna susza. Powietrze, które tamtędy goni zabierze każdą wilgoć i nie ma żadnych szans na rozwój jakiegokolwiek utajonego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tataraczku, jak to nie nadaja sie na podjazd?:(

Frankai, a jakby byly mniejsze plyty? Ale z kolei jakie? 30x30?

Ellaj - problem w tym, że jadąc po takowych płytach generuje się nacisk punktowo. Im cięższy samochód, im większy element i im jest on cieńszy (zwłaszcza w proporcji do wielkości), tym łatwiej go złamać. Weź połóż herbatniczka na stole i niech wystaje poza krawędź. Naciśnij wystającą część. Łatwo się złamał - no nie? A teraz tego herbatniczka weź postaw w pion i próbuj go złamać naciskając od góry. Tym razem to już trudniejsze. Prawda? No to ta wybrana przez ciebie płytka to taki herbatniczek. Kant stołu to na przykład kamień pod nim. A postawiony herbatniczek na sztorc to kostka brukowa. Na podjazd do domu daje się kostkę grubości 6cm. Na podjazdy gdzie jeżdżą duże auta, daje się kostkę 8cm. W ten sposób rośnie stosunek - grubość/długość. Jeżeli nie wpuścisz żadnej ciężarówki (nawet z meblami, nawozem, itp.) to możesz ryzykować z płytkami. Wszak samochody wjeżdżają na chodniki i nie powodują natychmiastowego ich zniszczenia. Nie wiem tylko czy upilnujesz przez 40 lat, żeby Ci nikt nie wpadł na pomysł z wjechaniem tam ciężkim sprzętem. Kolejna sprawa którą trzeba zrobić, to "brak kantów". Nie wiem czy są szanse, żeby zrobić idealny, nie pękający podkład - np. lity beton. Być może zadziałałoby zrobienie betonu z porządnym odwodnieniem i na to warstwa piasku. Zdecydowanie jednak prościej zgrać z tymi płytami jakąś kostkę na podjazdy ;) Są producenci kostek, którzy na wierzchu robią warstwę dekoracyjną. Być może udałoby się zamówić coś pasującego kolorystycznie do tych płyt. No ale pewnie cena będzie też zabójcza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...