Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Proszę pamiętać, że są okapy i wyciągi. Okap pochłania zapachy. Wyciąg - jak ktoś nie ma WM - wyrzuca na zewnątrz. Ja mam wyciąg. Bardzo ładny, cichy i tani. Jak będzie zbierał - opowiem zaś.

 

wiadoma rzecz. okap może działać w trybie pochłaniacza lub wyciągu. jeśli Piczman ma rację, to w trybie pochłaniacza usuwa z powietrza tylko tłuszcz, natomiast nie zapachy. ja mam teraz pochłaniacz i na zapachy faktycznie nie działa.

 

ma ktoś WM z wyciągiem na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

no więc Piczman mówi, że można mieć wyciąg z osobnym wyjściem na zewnątrz z takim jakby zaworem zwrotnym, który się otwiera pod wpływem ciśnienia powietrza, gdy włączasz okap. a normalnie jest zamknięty, co zapobiega nawiewaniu zimnego powietrza do domu. jedyne co, to nie można okapu podłączyć do kanałów WM (wiadomo, tłuszcz na filtrach etc.). ale poza tym jego zdaniem taki wyciąg nie będzie zakłócać pracy wm. w sumie to jednorazowo włącza się go na kilkanaście minut - nie chodzi przez pół doby na okrągło.

 

tylko jaki jest sens używać okapu z osobnym wyjściem na zewnątrz, jeśli jest WM. Jak przypalisz coś, to dajesz na maksymalny bieg i powinno dać radę. Pochłaniacz jeszcze ma sens, bo właśnie chodzi o "wciągnięcie" tego tłuszczu.

Wkurzające jest, że nie ma raczej na rynku samych pochłaniaczy. Jeśli więc potrzebuję tę jedną funkcję, to muszę zapłacić za obie (działanie jako wyciąg/okap).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jaki jest sens używać okapu z osobnym wyjściem na zewnątrz, jeśli jest WM. Jak przypalisz coś, to dajesz na maksymalny bieg i powinno dać radę. Pochłaniacz jeszcze ma sens, bo właśnie chodzi o "wciągnięcie" tego tłuszczu.

Wkurzające jest, że nie ma raczej na rynku samych pochłaniaczy. Jeśli więc potrzebuję tę jedną funkcję, to muszę zapłacić za obie (działanie jako wyciąg/okap).

 

no wiesz, mnie się zapachy rozchodzą nie tylko wtedy, gdy coś przypalę. i przy pochłaniaczu te zapachy czuję prawie w całym domu, niestety. ale może WM na to poradzi. Piczman co prawda uważa, że dom powinien pachnieć domem, ale ja bym wolała móc decydować, jaki to dokładnie zapach (np. szarlotki tak, ale smazonego pstrąga nie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, przypalenie byłjako przykład ;) Rozmawiałam kiedyś z kim, kto ma WM i był zadowolony i dał mi właśnie przykład - przypalił ziemniaki, włączył najwyższy bieg i po chwili nic nie było czuć. A taki zapach jest dość intensywny. Z "mniejszymi" powinna sobie poradzić WM na niższych biegach. Zresztą u mnie okap nie daje rady. Ale też ma spore wyzwania ;) - ostatnio bardzo mądrze wsadziłam podgrzać coś do mikrofali. A to coś było w garnuszku z rączką z ebonitu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

czy koszt usługi elektryka polegającej na okablowaniu domu 140m2, wlz o długości 22, wszystko z materiałami, na poziomie 12 tys zł nie wydaje się Wam za wysoki? Nie chcę płacić najtaniej, ale ta cena to chyba lekkie walenie w rogi? Ile płaciliście za instalacje?

jak masz w domu 10punktów i rozdzielnie 12polową to duuuużo.

ale jak masz w domu 200pkt, wszystko na innych obwodach, rozdzielnia 84pola,poddasze osobna rozdzielnia by nie latać w razie czego, do tego telewizja i internet wszedzie - kabelki ladie wpuszczone w rurki wykorytowanych pasach w scianach by problemu z tynkowaniem nie bylo i ewentualnie łatwo kabel wymienić to cena przyzwoita.

bo sama pow. domu i cena na gotowo niewiele mówi w tej materii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jakieś wizje po cięciu lub wierceniu Cię dopadły?

Nie - aż tak nie starałem się go poznać ;)

A propos zapachów, to nie tak dawno cięliśmy jakieś drewno w domu i jak żonka weszła, to była tak zachwycona zapachem "tartacznym", że chyba muszę znaleźć jakiegoś "tartacznego" Brise'a :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...