Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Nawet jeżeli tylko pół to i tak o nieskończoną ilość razy więcej niż komin :p

 

Oj bzdury gadasz... nie nieskończoną, tylko ściśle kontrolowaną. A przy kominie masz niekontrolowanie nieskończoną ilość - zwłaszcza zimą, bo latem za to nie masz żadnej wymiany. Polecam Twej uwadze zakładkę wentylacja na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadoma rzecz. okap może działać w trybie pochłaniacza lub wyciągu. jeśli Piczman ma rację, to w trybie pochłaniacza usuwa z powietrza tylko tłuszcz, natomiast nie zapachy. ja mam teraz pochłaniacz i na zapachy faktycznie nie działa.

 

ma ktoś WM z wyciągiem na zewnątrz?

 

Tataraku - na zakładce wentylacja Adam_mk dopiero co popełnił całkiem ciekawy i kompletny wykład na tema pochłaniaczy i wyciągów.

Krótko mówiąc - tłuszcz się osadza na kratkach metalowych a za neutralizację zapachów jest odpowiedzialny wkład węglowy.

Jeżeli zapachy pozostają to pojawiają się pytania, czy masz takowy i/lub kiedy go wymieniałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ma to być typowy składzik: bombki choinkowe, sprzęt sportowy, kożuch po dziadku i te klimaty. Może faktycznie zabudować to zwykłym osb, żeby każdemu wchodzącemu na strych włączała się czujka, nie chciałabym za każdym razem stresować się tym, że wejście na górę może wiązać się z uszkodzeniem rur. No nic. Faktycznie do przemyślenia, dramatu nie ma w każdym razie :)

 

Same kanały można zabudować czymkolwiek - nawet płyta g-k będzie dobra a dużo tańsza od osb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo ja także będę w piątek na Tarbudzie - może ktoś jeszcze z Grupy się wybiera i się spotkamy ?

 

A magika chętnie posłuchałbym ;)

 

Magik jest fajny. Nie ulegaj pierwszemu wrażeniu, bo Pan jest na maksa niepozorny. Ale jest zdecydowanie moim idolem od WM, jak natemperuje ołówek, jak zacznie Ci rysować, wyliczać, tłumaczyć, aż miło posłuchać :)) A tak serio - widać, że facet się zna, kilkanaście lat robił wentylację przemysłową, potem klimatyzację, od 10 lat WM ima tyle roboty, że nie ma czasu na nic innego. Odpowiada rzeczowo i nie naciąga na nic. Szczerze mówi o wadach różnych rozwiązań, itd. Ach, peany jakieś mi tu wychodzą ;) Naprawdę gość jest niezły. My będziemy robić WM z reku Nikol 450, on ma chyba wyłączność ma montaż Nikola na Dolny Śląsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tataraku - na zakładce wentylacja Adam_mk dopiero co popełnił całkiem ciekawy i kompletny wykład na tema pochłaniaczy i wyciągów.

Krótko mówiąc - tłuszcz się osadza na kratkach metalowych a za neutralizację zapachów jest odpowiedzialny wkład węglowy.

Jeżeli zapachy pozostają to pojawiają się pytania, czy masz takowy i/lub kiedy go wymieniałaś?

 

to ja chyba nie mam węglowego, tylko kratkę i jakiś taki... filcowy? wymieniałam go chyba przed rozpoczęciem budowy, bo od tamtej pory pochłaniają mnie inne sprawy. ale wcześniej też za bardzo nie działał, nawet wymieniany regularnie i często ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten Magik jest właśnie od WM.

Robi też chyba podłączenia kominków i odkurzacze centralne ;)

 

acha :) ja już wybrałam swojego magika do WM (Awo - to była baaaardzo kształcąca podróż do Ciebie :)), odkurzacza nie robię, a kominek to mi chyba będzie podłączać firma, która ma w ofercie Westfire.

Targi mi przejdą koło nosa "z ważnych powodów rodzinnych" :(

 

Gosia1611 - dostałaś mojego smsa wczoraj? nie miałam długopisu, to pomyślałam, że od razu Ci przekażę cyferki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bzdury gadasz... nie nieskończoną, tylko ściśle kontrolowaną.

O ile wcześniejsze wyjaśnienia rozumiem i nie podejmuję dalszej dyskusji (uznaję w większości za słuszne, a za mało wiem, żeby rzeczowo obalić te podejrzane), o tyle w tej odpowiedzi... wpadłeś w pułapkę :p Zastawiłem ją na Tatarak (oczywiście żartobliwie a nie złośliwie). Każda liczba (nawiewy WM) podzielona przez 0 (nawiewy kominowe grawitacyjne) daje nieskończoność :p Zwracam uwagę, że sytuacje anormalne (a takim jest odwrócenie ciągu w kominie - także - wentylacyjnym, nie należy rozpatrywać w kwestii zalet i wad. Zakładając poprawne wykonaniu obu typów wentylacji, grawitacyjna musi posiadać wloty. Takowymi są u mnie nawiewniki, spełniające odpowiednie normy nawet wbrew intencjom ludzi (było narzekanie na FM, że się nie zamykają i ciągnie od nich, a to nic innego jak wymóg minimalnego przepływu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awo, nie dobijaj Frankaia :) - on ma grawitacyjną i musi wierzyć, że będzie dobrze. (ale pisz, pisz, bo ja robię WM i muszę wierzyć, że dobrze robię:D)

Zaraz zaraz - myślisz, że mnie tak łatwo dobić? :p Jestem dobrze obunkrowany. Przede wszystkim - kiedy był robiony projekt, to WM nie była w modzie (nikt ze znajomych mi osób nie miał i nie planował nawet). Po drugie w moim dwukondygnacyjnym domu bez ścian (znaczy się mam ich mało), byłoby to bardzo upierdliwe i baaaaaardzo psujące efekt wizualny. Po trzecie w czasach kiedy zaczynałem projekt wnętrz i ewentualnie mogłem dokonywać korekt, ciągle było to drogie i ciągle wątpiłem w swoje możliwości finansowe (i ciągle zresztą brak kasy na meble :rolleyes: ).

W drugim domu może zrobię. Jednak wtedy w wersji pełnej, o której Awo65 twierdzi że jest hipermarketowa - z klimatyzacją. Co najmniej częściową - jakiś GWC + klima lub reku z powietrzna pompa ciepła. Na razie o tym nie myślę, bo to za 20 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie to uczyli, że przez zero się nie dzieli...

A bo matematyka nie kończy się na 2 x 2 ;)

W podstawówce wbijali nam do głowy, że "nie dzieli się przez zero". Później uczono nas o nieskończoności i asymptotach, wyjaśniając między innymi, że biorąc coraz mniejszy dzielnik, iloraz rośnie w kierunku nieskończoności. W związku z tym dzieląc przez zero dostaje się nieskończoność.

Mnie uczyli w podstawówce, że pierwiastkuje się tylko liczby dodatnie, w technikum w 1 czy 2 klasie na elektrotechnice pojawiły się liczby zespolone i był tam pierwiastek z minus 1. Jak to rozumieć, wyjaśniano na studiach (do dziś dnia tak naprawdę nie zakumałem), ale jakimś cudem dzięki temu dawało się wiele rzeczy policzyć w elektrotechnice, elektronice, energetyce, automatyce i innych tykach.

A słyszałaś, że linia prosta to okrąg o promieniu równym nieskończoność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...