Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

dobry pomysł. Ja będę musiała chyba jakiś obrazek powiesić na tym kablu ;)

Ale po co? Zrób to co Tatarak - schowaj kabel w ścianie. Mój okap ma osłonę około 35cm szerokości. Jeżeli inne podobnie, to od środka płyty kuchennej odmierz jakieś 12cm w któryś bok i daj tam szerszą rurkę (np. fi 28), żeby kabel miał możliwość "posunąć" się, gdyby akurat tam trzeba było robić jakieś mocowanie. Rurkę spuść pionowo po ścianie do wysokości 60 cm nad płytę, a jeżeli masz doprowadzenie od dołu, to pociągnij 1m nad płytę. Wyciąg mocuje się 60-80cm nad płytą i wysokości o których piszę pozwolą Ci na podpięcie kabla lub choćby założenie kostki połączeniowej. Odkujesz rurkę jak będzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Tatarak - bez

Frankai - już dawno pomalowane. Konkursu nie zrobię, bo nie mam na nagrodę ;)

Jarett, Gosia - mam wynegocjowane 600, ale to w okolicy działki, czyli dalej od Wrocławia, poza tym, to geodeta, któremu zlecałam od początku wszystkie prace geodezyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta:

400 zł za wrysowanie budynku na mapę

150 zł od przyłącza/instalacji

Dużo/mało/normalnie?

ja płaciłam 900 za całość

 

Madeleine proszę więcej szczegółów co za klapaka z z zapadnią??? zdjącie pogladowe mile widziane ;) na priv?

zamontowana jest na górze tuż przed dachówką went. czy tuż za spiro na dole gdzie kupić itd będę bardzo wdzięczna bo mam takie rozwiazanie ale bez klapki i tak mi czegoś brakowało

nie mam niestety zdjęcia. Zapadka tuż przed dachówką. Kupowałam w castoramie bodajże (tzn. nie ja, macherzy).

 

wow! to chyba od niedawna? super, że nikt z Was nie ma akurat alergii na sierść (tak?). koty są przecudne :)
od dawna, ponad 6 lat już. Alergię na kota ma niania, więc chyba będzie zmiana :/

 

Cenowo niestety nie na jedno (a może się mylę?). Na dobrą pralkę myślę, że trzeba wydać przynajmniej z 1500zł. Na najtańszą suszarkę ponad 2000. Pralko-suszarki o dobrych opiniach na ceneo zaczynają się już poniżej 2000zł. W tej cenie masz właściwie dobrą pralkę z funkcją okazjonalnego suszenia za 500zł :) Nie napinam się, że będę tam suszył wszystko - liczę raczej na to, że przynajmniej uda mi się uniknąć rozwieszania i oglądania majtek/skarpetek oraz ręczników i prześcieradeł (ewentualnie jakiejś gorszej jakości pościeli). Jakieś koszule, jeansy to pewnie bał bym się suszyć i w oddzielnej maszynie.
Jarett, ja mam suszarkę: Electrolux EDC77570W i ma wszystko, co potrzeba (można jeszcze dodatkowo dokupić zestaw do odprowadzania wody do kanalizacji, wtedy nie trzeba ręcznie opróżniać zbiornika). Kosztowała 1575 pln 3 lata temu, teraz widzę, że jeszcze potaniała. Do tego pralka za 1770 (obie ceny z dostawą), czyli komplet za 3350.

Nie suszę w niej niektórych swetrów, pościeli z satyny bawełnianej, dżinsów, skarpetek niektórych, staników. Reszta, z koszulami włącznie, idzie do suszarki. Wsad prania (a pralkę mam dużą, wsad 7kg), który został odwirowany w 1600 obrotach, suszy się ok. 30-40 minut (jeśli są grubsze rzeczy, jeśli drobiazgi albo równomierne - szybciej). I to jest istotne, tzn. sensor suszenia, gdyż:

a) nie dopuszcza do przesuszenia odzieży (co powoduje jej szybsze zużycie)

b) skraca cykl suszenia= oszczędza prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarett, ja mam suszarkę: Electrolux EDC77570W i ma wszystko, co potrzeba (można jeszcze dodatkowo dokupić zestaw do odprowadzania wody do kanalizacji, wtedy nie trzeba ręcznie opróżniać zbiornika). Kosztowała 1575 pln 3 lata temu, teraz widzę, że jeszcze potaniała. Do tego pralka za 1770 (obie ceny z dostawą), czyli komplet za 3350.

 

A no widzisz. Ta suszarka ma klasę energetyczną C. Ja na ceneo od razu filtruje >=A :) Stąd ta cena.

Chociaż widzę, że niektóre pralko-suszarki w klasie A zużywają więcej lub tyle samo energii w cyklu (cokolwiek to znaczy) niż pralka klasy A+ oraz suszarka klasy C razem wzięte... Pewnie właśnie dlatego, że samodzielna suszarka lepiej optymalizuje to suszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, co mają podłogówkę - układaliście pętle pod szafkami w kuchni czy pod dużymi stałymi meblami - typu zabudowane szafy?

Nie. Grzanie szaf mija się z celem. Tak na marginesie - i tak dostają trochę ciepła, bo przecież płytki i beton to nie izolator.

 

A tak przy okazji - mój meblarz w kuchni i łazienkach daje nóżki, spód szafki jest na minimum 5cm, a by się odciąć od sprzątania pod spodem, daje oczywiście deskę cokołową. Pytanie czemu minimum 5cm? A no po to, że jakby strzeliła rura i coś się zalało, to nie trzeba dodatkowo wymieniać korpusów, a co najwyżej cokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłam to kiedyś, mając dobrą pralkę (czyt. z dużą ilością obrotów) nie opłaca się kupowanie suszarki w klasie A - bo różnica w cenie modeli nie zamortyzuje się w różnicy za koszt suszenia w ciągu 7 lat (a żywotność AGD szacuje się na 6-8 lat, więc... ;) ).

 

Coraz bardziej się nakręcam na ten pomysł. Pytanie tylko czy taka suszarka może pracować w zamkniętej przestrzeni? Chcemy mieć pralkę (a tym samym suszarkę) umieszczoną w takiej zamykanej wnęce w łazience (nie wiem czy ogóle mieszczą mi się tam dwa urządzenia ale to już inna sprawa).

 

PS. W ogóle jaki bym sprzęt nie wybierał to za każdym razem wychodzi mi na Amice (no suszarka akurat nie). Przy danych parametrach jest zawsze o kilka stów tańsza od azjatyckiej konkurencji. A i design im się ostatnio naprawdę poprawił. Mam się czuć winny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się nakręcam na ten pomysł. Pytanie tylko czy taka suszarka może pracować w zamkniętej przestrzeni? Chcemy mieć pralkę (a tym samym suszarkę) umieszczoną w takiej zamykanej wnęce w łazience (nie wiem czy ogóle mieszczą mi się tam dwa urządzenia ale to już inna sprawa).

 

PS. W ogóle jaki bym sprzęt nie wybierał to za każdym razem wychodzi mi na Amice (no suszarka akurat nie). Przy danych parametrach jest zawsze o kilka stów tańsza od azjatyckiej konkurencji. A i design im się ostatnio naprawdę poprawił. Mam się czuć winny? :)

 

W zamkniętej może pracować, przynajmniej ta z którą ja miałem styczność.

 

Co do marki dużo piszą na elektordzie o takich sprzętach (do Amici nic nie mam ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Grzanie szaf mija się z celem. Tak na marginesie - i tak dostają trochę ciepła, bo przecież płytki i beton to nie izolator.

 

A tak przy okazji - mój meblarz w kuchni i łazienkach daje nóżki, spód szafki jest na minimum 5cm, a by się odciąć od sprzątania pod spodem, daje oczywiście deskę cokołową. Pytanie czemu minimum 5cm? A no po to, że jakby strzeliła rura i coś się zalało, to nie trzeba dodatkowo wymieniać korpusów, a co najwyżej cokół.

no to chyba oczywiste? Zawsze się tak robi, bo nóżki mają dodatkowo możliwość poziomowania. Jedynie w totalnie najtańszych meblach nie robi się nóżek, tylko stawia szafkę na korpusie.

 

Coraz bardziej się nakręcam na ten pomysł. Pytanie tylko czy taka suszarka może pracować w zamkniętej przestrzeni? Chcemy mieć pralkę (a tym samym suszarkę) umieszczoną w takiej zamykanej wnęce w łazience (nie wiem czy ogóle mieszczą mi się tam dwa urządzenia ale to już inna sprawa).

 

PS. W ogóle jaki bym sprzęt nie wybierał to za każdym razem wychodzi mi na Amice (no suszarka akurat nie). Przy danych parametrach jest zawsze o kilka stów tańsza od azjatyckiej konkurencji. A i design im się ostatnio naprawdę poprawił. Mam się czuć winny? :)

Amica to jest niski segment rynku i szczególnie pralki cieszą się bardzo złą opinią, tzn. są awaryjne. Sama potwierdzić nie mogę - używałam wprawdzie pralki Amiki, ale przez krótki czas, była rewelacyjna. Poza tym to opinia jednostkowa.

 

Ja miałam suszarkę postawioną na pralce we wnęce zamykanej drzwiami (dokupujesz łącznik albo po prostu stawiasz i dobrze poziomujesz ;) ). I do suszenia drzwi otwierałam (bałam się o okleinę) - bo w czasie suszenia suszarka wytwarza bardzo dużo ciepła. Swoją drogą żal tego ciepła, aby uciekało z domu. Natomiast samo pranie za zamkniętymi drzwiami - luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...