Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A wiesz, że ochota na rozmnażanie jest wbrew pozorom większa na jesień niż na wiosnę? ;) I ponoć ma to podstawy gdzieś tam w czasach prehistorycznych, bo dziecko w lecie miało większe szanse przeżycia.

 

No nie wiem, jak to z ta ochotą :) ... Ponoć osobniki urodzone w zimie są za to zdrowsze potem (jak już tę zimę przeżyją) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam namiarów na dobrego instalatora alarmów, najlepiej, jakby znał się na Integrze Satela. Oferta, którą mam z Solidu mi nie odpowiada. Mam co prawda już jeden namiar (dzięki Spirea :), ale szukam jeszcze jakiejś innej opcji dla porównania. Może ktoś z Was zakładał alarm i może kogoś polecić? Będę wdzięczna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jak to z ta ochotą :) ... Ponoć osobniki urodzone w zimie są za to zdrowsze potem (jak już tę zimę przeżyją) ;)

A ta zależność to z czasów zamierzchłych, czy obecnych, kiedy naturalna selekcja przegrywa - przynajmniej częściowo - z lekarzami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 80 zł. netto za mb ogrodzenia (siatka +podmurówka z gotowych płyt) - robocizna i materiał - to dobra cena ? Czy możecie dodatkowo polecić sprawdzonych wykonawców.

Pan Lugowski z allegro ma nizsza cene.

Robil ogrodzenie u Claris.

U mnie dopiero bedzie.

 

A propos, co zrobic z punktami granicznymi, ktore poginely? Zamowic geodete i tylko odszukac i zaznaczyc, gdzie powinny byc? Czy cala procedura z zawiadamianiem sasiadow, nanoszeniem na plany, a co za tym idzie wiekszymi znacznie kosztami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, co zrobic z punktami granicznymi, ktore poginely? Zamowic geodete i tylko odszukac i zaznaczyc, gdzie powinny byc? Czy cala procedura z zawiadamianiem sasiadow, nanoszeniem na plany, a co za tym idzie wiekszymi znacznie kosztami?

 

Właśnie u nas też nie udało się odkopać punktów granicznych i geodeta przy okazji tyczenia budynku pod fundamenty zaznaczył palikami tylko gdzie "mniej więcej" te granice przebiegają, ale powiedział, że nie może wytyczyć ich oficjalnie, bo trzeba właśnie zawiadomić sąsiadów i przeprowadzić procedurę wyznaczenia granic, a to kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta przy tyczeniu działki powinien zakopać tzw. "kamienie geodezyjne". To są długie na jakieś pół metra ceglane rury. Tak łatwo nie zginą. Jeśli wiesz gdzie mniej więcej są narożniki to łopata w łapkę i powinnaś znaleźć.

 

U mnie ani u sąsiadów żaden nic nie zakopał :(

 

Jakby co to trzeba by go wzywać i płacić za ponowne wytyczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tataraku, a jak to to wygląda? Taka studnia jak na wsi, czy jakoś inaczej? Mu tez chcemy kopać studnię do podlewania, a że nie mamy gdzie doprowadzać deszczówki, to może dwa w jednym? Tylko boję się, że mi tam dziecipowpadają ;)

 

Ja mam studnię wierconą - sprawdza się doskonale i nikt do niej nie wpadnie ;)

 

Natomiast deszczówka trafia rurami drenarskimi pod thuje wzdłuż ogrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam studnię wierconą - sprawdza się doskonale i nikt do niej nie wpadnie ;)

 

Natomiast deszczówka trafia rurami drenarskimi pod thuje wzdłuż ogrodzenia.

 

Właśnie nasz kolega z podstawówki wierci studnie ;) i taki mieliśmy pierwotny zamysł. W sumie z odprowadzaniem wody pod rośliny też dobra myśl. Do przemyślenia.

 

Acha, na jakim etapie Suspenser wierciłeś tę studnię? Boję się, żeby mi jej jakoś fadromami i betoniarkami nei rozjeździli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też jechaliśmy z łopatą w jednym rogu na sporym kawałku i niczego nie było. Po pierwszym rogu zniechęciliśmy się.

 

Ja jeden znalazłem bez problemu ale z drugim pałowałem się z pół godziny. Był dość głęboko (wierzchnia warstwa była rozjechana przez auta) i nie dokładnie tam gdzie początkowo zakładałem. Pozostałe dwa były wyznaczone przez ogrodzenie sąsiada (mam nadzieję :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeden znalazłem bez problemu ale z drugim pałowałem się z pół godziny. Był dość głęboko (wierzchnia warstwa była rozjechana przez auta) i nie dokładnie tam gdzie początkowo zakładałem. Pozostałe dwa były wyznaczone przez ogrodzenie sąsiada (mam nadzieję :) ).

 

A właśnie niekoniecznie! My mieliśmy wyznaczone współrzędne kartograficzne działki, z których wychodziło, że jeden z kamieni leży za płotem u sąsiada, jakieś 12 cm od siatki (czyli zjadł nam działkę o te 12 cm), ale przecież nie wpadnę do niego z saperką na ogródek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...