Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

z serii pytań niemądrych: skąd macie wyliczony ozc?

 

widzę, że rację mieli ci, którzy mówili mi, że postawienie ścian, to mały pikuś, bo kłopoty zaczynają się później ....:bash:

 

ja zamawiałam u Asolta i od razu mówię, żę w pakiecie z różnymi dodatkowymi projektami itp. więc nie wiem, ile to "samo" kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Awo, to podziel się wnioskami i wypytaj, jaki rabat dostaniemy na zakup grupowy - ja mam 310 m2 elewacji, Gosia1611 - 180 m2. A nóż-widelec wszyscy na tym skorzystamy. Ten izoterm to 0,038 dociągnie? ja chcę 20 cm z frezem, a Ty?

 

Pogadam. Ale podstawowy to chyba ma 0,04 i już. Zdaje się, że mają też jakąś grafitową wersję i taka mi się marzy, 18 cm bez freza - piankowane będzie. Pamiętaj, że pod frezem nie zapiankujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrrróć. właśnie się skonsultowałam z murarzem, który mi mial robić elewację, ale "uciekł" (ale wierzę, że się zna, więc go wykorzystuję jako konsultanta-praktyka ;)) i on mówi, że te 20 i tak są zawsze trochę krzywe, a bez frezu łatwiej nad nimi zapanować, więc lepiej bez frezu i potem piankować. no to zmieniam zdanie, bo la donna... wiecie. Czyli poproszę 20 cm, 0,04 i bez frezu (same oszczędności ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dotarliśmy do takiego momentu budowy, gdy czas zdecydować się na jakieś okna. No i klops. Osiołkowi w żłoby dano... Pomóżcie, proszę. Czy ktoś ma doświadczenia z firmą Czarniak z ul. Trzebnickiej (lub - zdaje się z ich drugim punktem - z Długołęki). No i tak ogólnie - gdzie kupowaliście stolarkę?

 

Hej, my zamówiliśmy okna w Wimarolu, producent okien z Wrocławia. Nie wiem jak będzie z montażem, bo my jeszcze trochę przed, więc nie polecam i nie odradzam, ale samo okna są ok, na profilach Schuco, pasywne, a sam Wimarol ma niezłe opinie. Zawsze możesz wysłać zapytanie ofertowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dotarliśmy do takiego momentu budowy, gdy czas zdecydować się na jakieś okna. No i klops. Osiołkowi w żłoby dano... Pomóżcie, proszę. Czy ktoś ma doświadczenia z firmą Czarniak z ul. Trzebnickiej (lub - zdaje się z ich drugim punktem - z Długołęki). No i tak ogólnie - gdzie kupowaliście stolarkę?

 

Czy gdzieś znajdę na wątku odpowiedzi na takie pytania?

 

Proponuję sprawdzić Avane są ładne, mają i mają dobre parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dotarliśmy do takiego momentu budowy, gdy czas zdecydować się na jakieś okna. No i klops. Osiołkowi w żłoby dano... Pomóżcie, proszę. Czy ktoś ma doświadczenia z firmą Czarniak z ul. Trzebnickiej (lub - zdaje się z ich drugim punktem - z Długołęki). No i tak ogólnie - gdzie kupowaliście stolarkę?

 

Czy gdzieś znajdę na wątku odpowiedzi na takie pytania?

jakieś okna czyli jakie? drewniane czy plastikowe, jaka szyba, jakie okucia, jakie parametry szyby - pytań mozna mnozyć na tak ogólnikowo zadane pytanie.

bo najtaniej to z odzysku - parametry okna 5letniego są ok. a w kieszeni sporo zostaje na wykończniowe roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie miała robić druga ekipa od szefa tynkarzy, ale teraz to nie wiem... :(

 

Tatarak, może plaga nieszczęść dla tej ekipy już się wyczerpała i będzie dobrze?

Ja mam namiary do naszego kumpla, który robi elewacje (głównie tylko elewacje). My jesteśmy na niego "skazani" ;), więc nawet specjanie nie szukamy, ale nie jestem w stanie obiektywnie ocenić jaego pracy - musielibyście go przesłuchać i obejrzeć ;)

 

Inna sprawa, że on chyba nie ma już miejsc w tym roku, ale może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wie jeszcze gdzie mozna tanio kupic stemple?

Ja kupowałem w Ostrowie w "Sklejce", ale to chyba nie jest tanio. W dodatku musiałem chyba stawiać na bloczkach, bo były krótsze niż potrzebowałem. Do Kępna 45km, więc to kawałek jest, a jak na całość to potrzebna by Ci była duża przyczepka. Mimo wszystko spróbuj do nich zadzwonić i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...