Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Czy cena 4 tyś. za przyłącze wodne (robocizna+materiał+wodomierz) to n ie jest przypadkiem jakiś odlot w kosmos? Muszę podciągnąć wodę z ulicy, jakies 40 metrów... Nie wiem dlaczego myślałam, że zapłacę za to jakieś 1500 zł... :/

 

Liczą 50-75 zł za mb rury (robocizna + materiał, ale raczej bliżej tej górnej kwoty bo rura wodna leży głęboko). To już w najlepszym przypadku masz 2000 zł. Plus osobne kwoty za wpięcie się do wodociągu, za wejście do domu (jeszcze zależy czy masz gotowy peszel pod fundamentem), za konsolę. Myślę, że cena jest w normie, a przynajmniej nie z kosmosu. Ja dałem bodaj 1900 zł za 19 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli użyjemy kleju w puszce + kołkowanie nie sądze aby takie rozwiązanie było zakazane - tak się nie praktykuje;) - ekipa ma więcej roboty

Jak jest więcej roboty - zawsze jest na nie

 

Ja ocieplałem tak fundament (bez kołków!) z tym że ocieplałem 2x aby zwiększyć grubość cokołu miał tylko 10cm i przy ścianie + 20cm

dziwnie by to wyglądało

 

Ok dzięki za info, byłem ciekawy bo sąsiad dołożył drugą warstwę widząc, że mu się puszki od rolet w pierwszej nie pochowały.

 

Chociaż kleju używał normalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczą 50-75 zł za mb rury (robocizna + materiał, ale raczej bliżej tej górnej kwoty bo rura wodna leży głęboko). To już w najlepszym przypadku masz 2000 zł. Plus osobne kwoty za wpięcie się do wodociągu, za wejście do domu (jeszcze zależy czy masz gotowy peszel pod fundamentem), za konsolę. Myślę, że cena jest w normie, a przynajmniej nie z kosmosu. Ja dałem bodaj 1900 zł za 19 metrów.

 

jarett, kto Tobie robił przyłącze wodne? bo my w sumie po sąsiedzku jesteśmy. Możesz podesłać mi namiary na priva, jeśli jesteś oczywiście zadowolony? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena 4 tyś. za przyłącze wodne (robocizna+materiał+wodomierz) to n ie jest przypadkiem jakiś odlot w kosmos? Muszę podciągnąć wodę z ulicy, jakies 40 metrów... Nie wiem dlaczego myślałam, że zapłacę za to jakieś 1500 zł... :/

 

Wg mnie kosmos.

 

Co prawda sam wykopałem rów na rurę z wodą [6 mb] a przepuściłem ją pod fundamentem jeszcze przed chudziakiem, ale fachowiec z wodociągów z którym umówiłem się na podłączenie [na tzw. fuchę - znalazłem go tam na miejscu pytając pracowników] za nawiertkę, konsolę z wodomierzem i robociznę [chyba z godzinę mu zajęło podłączenie] wziął z tego co pamiętam 500 zł co uważałem za sporo.

 

Nie wiem ile teraz powie Ci za samo podłączenie fachowiec z komunalki [pojedź i podpytaj], ale wykopanie 40 mb koparką [tak chyba będzie taniej niż ręcznie] na pewno wyjdzie taniej niż 4 tys [chyba, że po drodze są jakieś przeszkody np. droga, no i uwaga na zakopane kable i rury].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klątwa "mamusi" nie opuszcza w zasadzie, ale tym razem koncentruje się na hurtowniach ;)

 

Wiosna idzie, budowlańcy mają już terminy pozajmowane do jesieni i się zaczęło.

 

W zeszłą sobotę musiałem z kolegą wykonać fundament [20 mb] pod altankę bo matkę fachowiec wystawił, a drugi już jest umówiony na murowanie ścian.

Przekonałem się, że wykopanie, zrobienie szalunków na połowę [bo była źle wymierzona i wykopana gdy przyjechaliśmy] oraz wymieszanie w kaście 1,5 tony betonu [prądu tam nie ma] to jest masakra jak na jeden dzień :(

 

k

warto jednak twardym być na budowie.

 

plus - uwaga do dziewcząt - do hurtowni budowlanych jeździmy w spódnicach, najlepiej mini. ja dziś byłam naprawdę pod wrażeniem, jak mi panowie sprytnie siatki zbrojeniowe w oplu upchnęli... normalnie* tak wokół mnie nie skaczą ;)

 

*czyli jak jestem w spodniach :D

 

Twardym trzeba być nie tylko na budowie, ale tam zwłaszcza bo zwykle gdzie odpuścisz tam będzie lipa.

 

Oczywiście, że dziewczyny powinny korzystać z atutów - a nawet chłopaki mogą co nieco pokombinować - np. gdy do hurtowni jeździłem w butach wizytowych, marynarce, płaszczu to zawsze ktoś mi załadował cięższe rzeczy do auta bo jakby to wyglądało gdyby takiemu klientowi kazali coś nosić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena 4 tyś. za przyłącze wodne (robocizna+materiał+wodomierz) to n ie jest przypadkiem jakiś odlot w kosmos? Muszę podciągnąć wodę z ulicy, jakies 40 metrów... Nie wiem dlaczego myślałam, że zapłacę za to jakieś 1500 zł... :/

spróbuj z piłką lekarską - może zrobią Ci za 1500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena 4 tyś. za przyłącze wodne (robocizna+materiał+wodomierz) to n ie jest przypadkiem jakiś odlot w kosmos? Muszę podciągnąć wodę z ulicy, jakies 40 metrów... Nie wiem dlaczego myślałam, że zapłacę za to jakieś 1500 zł... :/

 

chyba norma, ja za mniej więcej tyle wodnego i 25 m kanalizy zapłaciłam 8,5, w tym uzgodnienia i odbiór z zgk z dostawą do domu. chyba te ceny już takie są :( jak będę duża, to sobie kupię koparkę! i będę kroić kesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ja też zrozumiałem od razu o co chodziło :eek: ;)

Hmmm... Kolega niewieścieje czy może ma bieżące doświadczenia potwierdzające pomocną funkcję brzucha?

Ja dochodzę powoli do wniosku, że chyba mi się na starość zmienia płeć mózgu :rotfl:

A sięgając pamięcią wstecz, to nie wiem jak reagowali sprzedawcy na ciążę żony (zwłaszcza, że większość ja załatwiałem), ale z pewnością fachowcy nie mieli litości. Potrafili zadzwonić do żony (ja byłem w delegacji) wieczorem, że potrzebują na jutro piasek bo się skończył. Nota bene wujowie (tacy 2-giej kategorii) żony. I jak miałem niby skojarzyć pozytywny wpływ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczą 50-75 zł za mb rury (robocizna + materiał, ale raczej bliżej tej górnej kwoty bo rura wodna leży głęboko). To już w najlepszym przypadku masz 2000 zł. Plus osobne kwoty za wpięcie się do wodociągu, za wejście do domu (jeszcze zależy czy masz gotowy peszel pod fundamentem), za konsolę. Myślę, że cena jest w normie, a przynajmniej nie z kosmosu. Ja dałem bodaj 1900 zł za 19 metrów.

 

Jarett, gosia1611, Tatarak, dzięki za informacje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...