Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

O, Ellaj, to witaj w niedoli... ciekawe, czy to już na zawsze?

 

Moorela - my zamierzamy, będzie podłączony za podlicznikiem na "wodę ogrodową" i zlewem roboczym w pom. gosp. tak jeszcze myślę, czy wodę do spłukiwania wc jest sens puszczać przez ten zmiękczacz. dokładny model nie wybranyl

 

nie kumam tego rozwiazania, ale na mój rozum to za ogrodowa placisz tylko za samą wodę, bez scieków, wiec jak w ten sam obwód chcesz podlaczyć zlew, kibelki????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wojgoc, nie zrozumiałeś.

najpierw jest główny licznik. potem strumien będzie rozdzielony na 1) dom i 2) ogród. na tym ogrodowym podukładzie będzie podlicznik.

na domowym będzie zmiękczacz/uzdatniacz wody. tylko zastanawiam się, czy nie dać wody na zlew gospodarczy i wc (gdzie płacimy i za wodę i za ścieki) - omijając zmiękczacz... teraz chyba opis jest dokładniejszy.

 

dalej nie dostają powiadomień o nowych wpisach na grupie. znowu administratorzy "ulepszają" forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponowię prośbę o namiary na stolarzy do schodów - prosta sprawa, konstrukcja betonowa jest, trzeba stopnice, podstopnice i balustradę.

Dzisiaj byliśmy u jednego, okolicznego - człek patrząc tylko na zdjęcie, bez żadnych pomiarów, nawet ilości stopni nie policzył, stwierdził, że to będzie kosztować koło dychy. A w ogóle, to dlaczego śmieliśmy zrobić betonowe schody. No żenada po prostu.

 

Czy znacie normalnych stolarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awo65 - kiedyś pytałeś o stolarzy, a ja ci odpowiadałam. Ale może ty nie przeczytałeś, bo tu piszą po 20 stron dziennie.

Tylko w tartaku w Dobroszycach. Serio, nie szukaj taniej, bo mają dobrą jakość, tylko trochę się potarguj. Będziesz zadowolony.

U mnie wyszło ok. 12.000, ale ja mam rozbudowaną poręcz na drugim poziomie ze słupem wzmacniającym. Widziałam tańsze schody - i tanio wyglądały, skrzypiały.

Jak chcesz zobaczyć moje - to zapraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Kolega niewieścieje czy może ma bieżące doświadczenia potwierdzające pomocną funkcję brzucha?

Ja dochodzę powoli do wniosku, że chyba mi się na starość zmienia płeć mózgu :rotfl:

A sięgając pamięcią wstecz, to nie wiem jak reagowali sprzedawcy na ciążę żony (zwłaszcza, że większość ja załatwiałem), ale z pewnością fachowcy nie mieli litości. Potrafili zadzwonić do żony (ja byłem w delegacji) wieczorem, że potrzebują na jutro piasek bo się skończył. Nota bene wujowie (tacy 2-giej kategorii) żony. I jak miałem niby skojarzyć pozytywny wpływ? :rolleyes:

 

Mam niedawne doświadczenia [żony] w tej kwestii, a poza tym staram się rozumieć kobiety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FILTR DO WODY

 

Czy ktoś z Was robił taki duży filtr do wody na wejściu do domu? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

 

Mam duży tj 10 calowy zaraz za wodomierzem [na tej samej konsoli w garażu] - z wkładem 5 mikronów i faktycznie niedługo po założeniu nowy, bielutki wkład robi się brązowy [gdy zakręcą i odkręcą wodę w sieci to od razu po odkręceniu robi się brązowy - taka fala syfu leci siecią].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw jest główny licznik. potem strumien będzie rozdzielony na 1) dom i 2) ogród. na tym ogrodowym podukładzie będzie podlicznik.

na domowym będzie zmiękczacz/uzdatniacz wody. tylko zastanawiam się, czy nie dać wody na zlew gospodarczy i wc (gdzie płacimy i za wodę i za ścieki) - omijając zmiękczacz... teraz chyba opis jest dokładniejszy.

 

Wg mnie to nie ma sensu bo zysk z tego niewielki a szkoda armatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży tj 10 calowy zaraz za wodomierzem [na tej samej konsoli w garażu] - z wkładem 5 mikronów i faktycznie niedługo po założeniu nowy, bielutki wkład robi się brązowy [gdy zakręcą i odkręcą wodę w sieci to od razu po odkręceniu robi się brązowy - taka fala syfu leci siecią].

 

Suspenser, a podeślesz mi na priva konkretne namiary (nazwę) na Twój filtr? Będę wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awo65 - kiedyś pytałeś o stolarzy, a ja ci odpowiadałam. Ale może ty nie przeczytałeś, bo tu piszą po 20 stron dziennie.

Tylko w tartaku w Dobroszycach. Serio, nie szukaj taniej, bo mają dobrą jakość, tylko trochę się potarguj. Będziesz zadowolony.

U mnie wyszło ok. 12.000, ale ja mam rozbudowaną poręcz na drugim poziomie ze słupem wzmacniającym. Widziałam tańsze schody - i tanio wyglądały, skrzypiały.

Jak chcesz zobaczyć moje - to zapraszam:)

 

Musiała mi umknąć Twoja odpowiedź. Dziękuję. Za zaproszenie również. T-eraz jak już się skończył sen zimowy, częściej jesteśmy na budowie i może uda nam się dotrzeć tych parę kilometrów dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu okien

 

Jaga123, podjedź do tego Wimarolu, albo napisz. Mają właśnie Shuco na okuciach Winkhausa, również wersje economic, może doradzą. My rozmawialiśmy bezpośrendio z właścicielem, panem Tomkiem, trochę gaduła, ale przynajmniej dowiesz się więcej. Im więcej ofert tym lepiej. Powodzenia!

 

 

Dostaliśmy w sumie dobrą wycenę. Zastanawiam się nad zamówieniem u nich. Ktoś może korzystał? Albo ma jakąś wiedzę na temat ich usług? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jeszcze inne propozycje?

- Art Hotel - świetna kuchnia, bardzo ładne wnętrza, klimatycznie.

- Lwowska w rynku, klimaty kresowe w kuchni.

- Piwnica Świdnicka w Ratuszu, dobre jedzenie i nie ma masakry cenowej.

- Sfinks koło Marii Magdaleny (no ale tam wiadoma kuchnia, schaorma itp)

- a tanio to w Bazylii koło UWr.

 

Jeśli możesz wybrac się poza Wrocław, z czystym sumieniem polecam 'Czarny Kur' w Chrząstawie. Boskie jedzonko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...