Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wrócę do tematu okien

Dostaliśmy w sumie dobrą wycenę. Zastanawiam się nad zamówieniem u nich. Ktoś może korzystał? Albo ma jakąś wiedzę na temat ich usług? :)

 

W sumie też chętnie posłucham :) Mamy wycenę (dobrą), zamówienia jeszcze nie złożyliśmy, więc ciekawam :) Jakie okna jaga123 wybrałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

STYRO na SZCZYTY

 

Jaki styropian daje się na szczyty? Wystarczy zwykły fasadowy, czy trzeba zakupić twardy?

I drugie pytanie: izolacja między murłatą a wieńcem: folia na zakładkę czy coś więcej?

 

W projekcie domu powinno być opisana przez architekta. Generalnie folia to najtańsze i najsłabsze rozwiązanie. Najczęściej stosuje się podwójną dobrą papę, np. IcoPal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Art Hotel - świetna kuchnia, bardzo ładne wnętrza, klimatycznie.

- Lwowska w rynku, klimaty kresowe w kuchni.

- Piwnica Świdnicka w Ratuszu, dobre jedzenie i nie ma masakry cenowej.

- Sfinks koło Marii Magdaleny (no ale tam wiadoma kuchnia, schaorma itp)

- a tanio to w Bazylii koło UWr.

 

Jeśli możesz wybrac się poza Wrocław, z czystym sumieniem polecam 'Czarny Kur' w Chrząstawie. Boskie jedzonko.

 

dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niedługo będą mieli swoje piwko - jeszcze chyba z tydzień został do pierwszego rozlewania.

 

Pierwsi już pili!!

Piwo Augustiańskie, a browar nazywa się Widawa, niefiltrowane i niepasteryzowane piwo pszeniczne, górnej fermentacji w stylu „hefe-weizen”, ekstrat 11,8 % wag. Alk. 4,9 % obj. Nazwę są otrzymało na pamiątkę uzyskania przez augustianów prawa warzenia piwa wrocławskiego w Chrząstawie w roku 1669 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STYRO na SZCZYTY

 

Jaki styropian daje się na szczyty? Wystarczy zwykły fasadowy, czy trzeba zakupić twardy?

I drugie pytanie: izolacja między murłatą a wieńcem: folia na zakładkę czy coś więcej?

 

u mnie był zwykły fasadowy ( a potem poszedł się tegować, bo mam nienormalnego kb :()

izolacja pod murłatą: u mnie papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie domu powinno być opisana przez architekta. Generalnie folia to najtańsze i najsłabsze rozwiązanie. Najczęściej stosuje się podwójną dobrą papę, np. IcoPal.

 

u mnie kb z wykonawcą uzgodnili zwykłą papę na tekturze :( 2 warstwy. dobrze, że zdążyłam zareagować, to w ogóle coś dali. ale już nie zdążyłam wyegzekwować, żeby coś porządniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, ze cicho tu, wiec sie melduję:

 

walcze dalej o WZ ale wiem juz że mamy wszystkie media, teraz projekt WZ idzie do konserwatora i do lotniska,

jak klepną te WZ to juz tylko kilka podpisów i juz. Także za około miesąc powinnam mieć WZ.

 

Za to walka o kredyt na działkę to masakra - mineły już 2 miesiące bujania się z bankami,

a dodam że zdolnośc mamy bez problemu.

 

DB dał zgodę, ale warunki kiepskie i chcieli dodatkowo milion dokumentów, z którymi byśmy czasowo nei zdążyli do podpisania aktu notarialnego w Gminie

 

Za to Bank Pocztowy to dopiero masakra - warunki niby dobre proponuje ale od ponad miesiaca nie moze wydac decyzji, i codziennie chce coś nowego, mam wręcz wrażenie że wcale nam nie chce dać tego kredytu i tylko szuka haka w papierach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to walka o kredyt na działkę to masakra - minęły już 2 miesiące bujania się z bankami,

a dodam że zdolnośc mamy bez problemu.

 

DB dał zgodę, ale warunki kiepskie i chcieli dodatkowo milion dokumentów, z którymi byśmy czasowo nei zdążyli do podpisania aktu notarialnego w Gminie

 

Za to Bank Pocztowy to dopiero masakra - warunki niby dobre proponuje ale od ponad miesiaca nie moze wydac decyzji, i codziennie chce coś nowego, mam wręcz wrażenie że wcale nam nie chce dać tego kredytu i tylko szuka haka w papierach..

 

Niestety od 2012 warunki zaciągania kredytów hipotecznych znacznie się pogorszyły (Rekomendacja S) i Banki trochę sobie wybierają klientów... Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu x2?

 

Dla bezpieczeństwa. Koszty niewielkie. Moim zdaniem kładzenie folii, jest kompletnie bez sensu. Natomiast, drewno to izolator i ma zupełnie inną strukturę i 'porowatość' od betonu wieńca. Papę kładzie się, po to żeby para wodna wykraplała się na betonie pod papą a nie na drewnie. Genralnie, dobrej papy typu Icopal wystarczy jedna warstwa, natomiast papy 'DiT' lepiej połozyć podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostałam bez :( będzie tylko ocieplenie od strony elewacji :( wykonawca pociesza, że na szycie "leży" krokiew, a drewno jest dobrym izolatorem.

 

Tataraku - mój kierbud też miał zdanie, że ocieplenie na szczycie nie jest potrzebne - na szczęście udało mi się go przekonać i mam miejsce na izolację na ścianach szczytowych. Zdaje się, że u Ciebie nie ma przewieszonej połaci dachu poza szczyt i stąd krokiew leży na ścianie?

Jeżeli tak jest, to pewnie krokiew nie zakryje całej szerokości ściany. Zadbaj aby wypełnić wolną przestrzeń materiałem izolacyjnym - inaczej ściany będą Ci się wychładzać. Wiem czym to pachnie, bo miałem mieszkanie na poddaszu, deweloperskie, i ten element izolacji był tam zrobiony zdecydowanie kiepsko. Ściany w szczytach może nie przemarzały, ale były bardzo zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od 2012 warunki zaciągania kredytów hipotecznych znacznie się pogorszyły (Rekomendacja S) i Banki trochę sobie wybierają klientów... Powodzenia!

 

no właśnie to mnie tym bardziej dziwi, bo w teorij jestesmy wymarzonym klientem - 2 etaty, plus działalnosć gospodarcza z dobrymi wynikami.

 

no nic, podobno pocztowy własnie dał pozytywna decyzje, ale czekam na szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to mnie tym bardziej dziwi, bo w teorij jestesmy wymarzonym klientem - 2 etaty, plus działalnosć gospodarcza z dobrymi wynikami.

 

no nic, podobno pocztowy własnie dał pozytywna decyzje, ale czekam na szczegóły.

 

Wszystko Mila_Wroc zależy od tego co wykazałaś oprócz zaświadczeń o zarobkach: miesięczne wydatki, dodatkowe kredyty (i w jakiej walucie), linie kredytowe, karty kredytowe, co masz w historii konta (np. miesięczne płatności za przedszkole), inne koszty utrzymania. Jeżeli masz działalność gosp. to ważne też, jakie miałaś dochody w poprzednich latach (często ludzie podkręcają w ostatnim roku dochody właśnie "pod kredyt", a banki się na to nie chcą łapać ;)). Dalej, możesz negocjować marżę np. wzięciem dodatkowego produktu (ubezpieczenie - raczej nie polecam, banki na tym świetnie zarabiają lub karty kredytowej, albo jakiś śmieszny program oszczędzania na 100 zł/m-c). I w sumie najważniejsza sprawa, wnioskujecie o kredyt w PLN czy walucie obcej? Kolejna ważna - wysokość wkładu własnego, progi wpływające na obniżenie marży to zazwyczaj 10%, 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...