Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Tataraku - mój kierbud też miał zdanie, że ocieplenie na szczycie nie jest potrzebne - na szczęście udało mi się go przekonać i mam miejsce na izolację na ścianach szczytowych. Zdaje się, że u Ciebie nie ma przewieszonej połaci dachu poza szczyt i stąd krokiew leży na ścianie?

Jeżeli tak jest, to pewnie krokiew nie zakryje całej szerokości ściany. Zadbaj aby wypełnić wolną przestrzeń materiałem izolacyjnym - inaczej ściany będą Ci się wychładzać. Wiem czym to pachnie, bo miałem mieszkanie na poddaszu, deweloperskie, i ten element izolacji był tam zrobiony zdecydowanie kiepsko. Ściany w szczytach może nie przemarzały, ale były bardzo zimne.

 

myśmy z wykonawcą chcieli dać ostatnią krokiew poza szczytem, ale KB się uparł, że nie i już. nawet sobie nie zadał trudu, żeby wyjaśnić dlaczego, a już żeby mnie poinformować o swojej decyzji ? zapomnij :( zdenerwował mnie tym strasznie, ale jak już chłopacy ułożyli więźbę pod jego dyktando i przycieli murłatę, to było za późno na dyskusje :( krokiew jest o 4 cm węższa od ściany, chyba tę różnicę "dopiankujemy", czy co:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo papa była podkładana, jak murłata już wisiała na szpilkach, więc jedną warstwę wsuwali od zewn, drugą od wewn i tym sposobem murłata nie ma styku z wieńcem w miejscach, gdzie były w papie nacięcia na te szpilki

 

dostaję powiadomienia znowu! :)

pamietam, że z salikiem głooosno o tej niedoróbie pisalismy:yes:

ale generalnie wystarczy 1 warstwa papy - a jak ktoś nie chce asfaltu w środku domu, to może podłożyć grubą folię budowlaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo naszego Ojca Założyciela:D

Ojciec nic nie ma do rzeczy. Mam tylko parę narzędzi - jako Moderator - do kasowania czy edytowania i szlus. Zresztą jak dobrze wiesz - nawet tego się wolę nie tykać :rotfl:

 

A tak w ogóle, to mam taki zasuw, że nawet taczki nie zdążam załadować ;) A mówiąc poważnie - muszę pomagać kolegom w kreatywnym używaniu pzp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wiem o wyższości folii nad papą - ileś tam pasków czarnej folii budowlanej może zastąpić papę jeśli ktoś nie chce wewnątrz domu mieć wszelakich produkty asfalto-ropopochodnych

 

Czyli raczej względy ekologiczno-zdrowotne? A czuć zapach takiej papy w domu wykończonym?

No nie wiem ElwoodWroclaw, czy z tymi głąbami to był dobry strzał... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest wyższość folii budowlanej nad papą? bo niby papa grubsza...

 

Moorela jest takie cudo nie pamiętam już kto to produkuje nazywa się plastpapa (cena nie zabija) z prawdziwą papą nie ma to nic wspólnego to taka gruba "folio-guma" ma różne szerokości do wyboru

w każdej hurtowni to jest nawet w casto i to moja droga masz dać pod murłatę z zakładką jasne;)

 

pod pierwszą warstwę na chudziak też

i ewentualnie pod ścianki działowe na piętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moorela jest takie cudo nie pamiętam już kto to produkuje nazywa się plastpapa (cena nie zabija) z prawdziwą papą nie ma to nic wspólnego to taka gruba "folio-guma" ma różne szerokości do wyboru

w każdej hurtowni to jest nawet w casto i to moja droga masz dać pod murłatę z zakładką jasne;)

 

pod pierwszą warstwę na chudziak też

i ewentualnie pod ścianki działowe na piętrze

 

Jasne!! Nareszcie coś konkretnego :) Dzięki Kaśka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem, że to nowo zatrudniona Pani do marketingu tak Ci głowę zaprząta:rolleyes:;)

Niestety pani przyjdzie dopiero 1 czerwca, a wsparcie potrzebna jest już na gwałt ;)

Aha - pisząc poprzednie słowa nie doceniłem moich potencjalnych klientów. Może ktoś to czytał i postanowił dać mi nauczkę - ogłoszono przetarg, którego się absolutnie nie spodziewałem. Wręcz miałem zapewnienie, że nie będzie w ciągu najbliższych 3 lat. Chyba ktoś lody kręci :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moorela jest takie cudo nie pamiętam już kto to produkuje nazywa się plastpapa (cena nie zabija) z prawdziwą papą nie ma to nic wspólnego to taka gruba "folio-guma" ma różne szerokości do wyboru

w każdej hurtowni to jest nawet w casto i to moja droga masz dać pod murłatę z zakładką jasne;)

 

pod pierwszą warstwę na chudziak też

i ewentualnie pod ścianki działowe na piętrze

 

He he, żartujesz co? :rotfl: To w ramach oszczędności czy uspokojenia sumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folię stosują głąby, które kompletnie nie wiedzą po co izolacja murłaty od wieńca. Generalnie jak ktoś ma położyć folię to lepiej nic nie kłaść.

Wilgoć z murów odetnie przynajmniej do czasu aż nie wietrzeje. Sęk w tym, że wyobrażam sobie iż na folii łatwo wykropli się inna wilgoć, ale nie podejmuję się debatować na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...