Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Podobno! ;-)

 

Znając zycie, poleżą dłużej od tych niebiodegradowalnych ;-)

Podobno biodegradowalne rozkładają się... produkując dwutlenek węgla, czyli mamy wybór - albo zaśmiecić Ziemię, albo wzmóc efekt cieplarniany (zgodnie z katastroficznymi wizjami ekologów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Czyli raczej względy ekologiczno-zdrowotne? A czuć zapach takiej papy w domu wykończonym?

No nie wiem ElwoodWroclaw, czy z tymi głąbami to był dobry strzał... ;)

 

Jaki zapach papy? ;-) ludziska kochane? Jesli ktoś chce kłaść jako izolację papę bitumiczną starego typu, to zaoszczędzi, ale za 10-15 lat jej nie będzie, albo tak spęka że bez względu na to czy będzie w fundamencie czy pod murłatą straci swoje właściwości. Poza tym ile zaoszczędzi? Rolka papy ma 12m długości. kładąc pojedynczą warstwę na wieńcu można z rolki zrobić 48mb. ewentualnie 24 na zakładkę. Czyli średnio na dom pójdzie dwie rolki papy. To jaki to wydatek? 100zł -150zł?

 

Kupić porządną papę i nie kombinować. Taka moja filozofia.

 

Moorela, jesli ktoś wydaje kilkadziesiąt tysięcy na wykończenie swojego wymarzonego domu, stosuje nowoczesne technologie budowy i ocieplenia domu, a jednocześnie kładzie badziewie typu foliopapy albo wręcz folie budowlane jako izolacje murłaty (a znam takich co też na ławę fundamentową) a żal mu 150zł na papę żeby porządnie zabezpieczyć murłatę... to dla mnie jest głąb. ;-) z pewnością poczciwy ale głąb. Oszczędzać trzeba z głową.

Żaden z 'fachowców' ekip budowlanych, polecających takie wynalazki foliowe inwestorom u których budują, w życiu nie zastosowałby tego u siebie w domu. Gwarantuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno biodegradowalne rozkładają się... produkując dwutlenek węgla, czyli mamy wybór - albo zaśmiecić Ziemię, albo wzmóc efekt cieplarniany (zgodnie z katastroficznymi wizjami ekologów).

 

To prawda :lol2: tylko jeszcze nikt w 100% nie udowodnił, że CO2 odpowiada w pełni za efekt cieplarniany (który sam w sobie jest naturalnym i niezbędnym dla życia na planecie procesem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsi już pili!!

Piwo Augustiańskie, a browar nazywa się Widawa, niefiltrowane i niepasteryzowane piwo pszeniczne, górnej fermentacji w stylu „hefe-weizen”, ekstrat 11,8 % wag. Alk. 4,9 % obj. Nazwę są otrzymało na pamiątkę uzyskania przez augustianów prawa warzenia piwa wrocławskiego w Chrząstawie w roku 1669 !

 

To coś mi się kalendarz pomieszał. Myślałem, że to jeszcze przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElwoodWroclaw nie wykluczam że masz rację. Ale chyba przesadzasz z tym "głąbowaniem" - czasem ludzie coś stosują bo : KB tak proponował, budowlaniec powiedział że tak się robi lub po prostu się nad tym głębiej nie zastanowili. Gdyby wiedzieli tyle co Ty to może ich decyzja byłaby inna. To sprawa którą trudno "odkręcić" i nie ma się co naśmiewać że ktoś uspokaja sumienie. Poczekamy aż Ty skończysz budowę - okaże się ile razy byłeś nieświadomym głąbem.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElwoodWroclaw nie wykluczam że masz rację. Ale chyba przesadzasz z tym "głąbowaniem" - czasem ludzie coś stosują bo : KB tak proponował, budowlaniec powiedział że tak się robi lub po prostu się nad tym głębiej nie zastanowili. Gdyby wiedzieli tyle co Ty to może ich decyzja byłaby inna. To sprawa którą trudno "odkręcić" i nie ma się co naśmiewać że ktoś uspokaja sumienie. Poczekamy aż Ty skończysz budowę - okaże się ile razy byłeś nieświadomym głąbem.

Michał

 

Z pewnością będę wielokrotnie! Już się przyznaję ;-) co nie zmienia faktu, że człowiek na głąba wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę związku między jednym a drugim.

a rosół kto gotuje?

Po prostu wkurza mnie jak ktoś obraża wszystkich po kolei wrzucając ich do jednego worka (hint http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192871-Karmelita-2M-w-Dobrej-lokalizacji-czyli-jak-budowa%C4%87-domy-nie-maj%C4%85c-o-tym-poj%C4%99cia&p=5090241&viewfull=1#post5090241)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej nie widzę związku między niedzielną mszą i rosołem z żoną a byciem głąbem.:confused:

masz prawo być wkurzonym na wrzucanie wszystkich w jeden worek - ja się głąbem nie czuje:no: - ale co temu jest winny rosół;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo się nad tym zastanawiałam czy odpowiedzieć koledze ElwoodWroclaw w jego merytorycznym:) tonie wypowiedzi ale teraz to już nie mogę się powstrzymać tak mi się to pięknie składa w całość

 

wyszło mi tak: aktualnie papa to się nadaje do kurnika (co prawda może mieć zły wpływ na ilość znoszonych jaj) na rosół już nie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, a ja mam taką ateistyczną zagwozdkę... dajemy na chudziaka 15 styro (tak, Frankai, wiem, że za dużo ;)) W ramach izolacji przeciwwilgociowej po wojgocowym praniu mózgu zamiast papy ma być folia izovil S - zaproponowana przez wylewkarza - z atestami do wnętrz, używana standardowo do izolowania basenów, więc powinna dać radę przy naszym poziomie wód nie przekraczającym 1.5 od poziomu gruntu (a i to w stanach wysokich, jeśli wierzyć geotechnikowi). ta folia ma 0,5 mm grubości i teraz tak sobie myślę, czy

 

- lepiej dać na chudziaka najpierw folię budowlaną, a potem 5 cm styro, dopiero naszą cudną folię basenową i potem styro 10 cm? no bo się boję, że mi się ta cudna folia basenowa gdzieś poprzeciera na chudziaku, jak zaczniemy styropianem szurać i szlaken trafił.

 

- czy wystarczy folię budowlaną, na nią od razu folię basenową i styro 15 cm, przynajmniej tam, gdzie nie trzeba nic podcinać na okoliczność różnych rur, bo tam chyba będzie wygodniej układać 5+10

 

- a może jeszcze inaczej?

 

Wszelkie opinie merytoryczne oraz opisy własnych doświadczeń mile widziane. Na głąby nie będę reagować, bo to nie piaskownica, jego mać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, a ja mam taką ateistyczną zagwozdkę... dajemy na chudziaka 15 styro (tak, Frankai, wiem, że za dużo ;)) W ramach izolacji przeciwwilgociowej po wojgocowym praniu mózgu zamiast papy ma być folia izovil S - zaproponowana przez wylewkarza - z atestami do wnętrz, używana standardowo do izolowania basenów, więc powinna dać radę przy naszym poziomie wód nie przekraczającym 1.5 od poziomu gruntu (a i to w stanach wysokich, jeśli wierzyć geotechnikowi). ta folia ma 0,5 mm grubości i teraz tak sobie myślę, czy

 

- lepiej dać na chudziaka najpierw folię budowlaną, a potem 5 cm styro, dopiero naszą cudną folię basenową i potem styro 10 cm? no bo się boję, że mi się ta cudna folia basenowa gdzieś poprzeciera na chudziaku, jak zaczniemy styropianem szurać i szlaken trafił.

 

- czy wystarczy folię budowlaną, na nią od razu folię basenową i styro 15 cm, przynajmniej tam, gdzie nie trzeba nic podcinać na okoliczność różnych rur, bo tam chyba będzie wygodniej układać 5+10

 

- a może jeszcze inaczej?

 

Wszelkie opinie merytoryczne oraz opisy własnych doświadczeń mile widziane. Na głąby nie będę reagować, bo to nie piaskownica, jego mać ;)

 

Izolacja na chudziaku powinna być połączona z izolacją ściany aby zachowała ciągłość jeżeli dasz najpierw 5cm styropianu raczej już tego nie połączysz na zakład Czy wilgoć z pod chudziaka może wejść na ścianę? Przez styropian?

Znam takich co wogóle nic nie dają a jak dają to tylko folię czarną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...