Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

dajemy na chudziaka 15 styro (tak, Frankai, wiem, że za dużo ;))

O - widzę postępy :)

 

- lepiej dać na chudziaka najpierw folię budowlaną, a potem 5 cm styro, dopiero naszą cudną folię basenową i potem styro 10 cm? no bo się boję, że mi się ta cudna folia basenowa gdzieś poprzeciera na chudziaku, jak zaczniemy styropianem szurać i szlaken trafił.

Po tym poście zastanawiam się czy czasem nie budujesz domu na Odrze. Uważaj, bo przy takim podejściu nawet "extra" (odsyłam do reklamy ;) ) Ci nie pomoże. Po to pod domem ma być piasek, po to wokół domu daje się różne odwodnienia, żeby dom nie zawilgacał się. Jedno czy drugie przetarcie folii to coś jak mini mostek termiczny - nie zamarzniesz. Ja mam papę termozgrzewalną, której jakości nie znam, ale wiem, że wymuszałem poprawki na wykonawcy i wiem, że w wielu miejscach nie mam dobrych połączeń. I ja i dom mamy się dobrze.

 

przynajmniej tam, gdzie nie trzeba nic podcinać na okoliczność różnych rur

Dasz radę zdzierżyć to, że jakaś rura "zeżarła" Ci część styro chroniącego Cię przed zamarznięciem ;) :rotfl: Poważniejąc - dbaj o poprawne wykonanie, bo warto. Nie daj się tylko zwariować. A piszę to, bo w pewnych momentach nakarmiony teorią z Muratora, też miałem czarne wizje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Przyłączam się do obrońców rosołu i w ramach protestu będę w najbliższą niedzielę, z zachwytem mlaskał jedząc przepyszny domowy rosół !!!

Jestem przy tym pełen podziwu dla szybkości wskazania sprawców kradzieży iglaków. Co tam Holmes! Co tam Hercules Poirot. Ba - nawet sam (nie)detektyw Rutkowski wymięka !!! A ja myślałem, że wszystkiemu są winni Masoni i Cykliści :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzgodniliśmy z mężem tak, ponieważ ten izovil i tak jest w rolce w ilości prawie dwa razy większej niż potrzebujemy, to damy:

1- folia budowlana

2 - izovil

3 - styro 5

4 - izovil

5 - styro 10

 

Konrad - pod ścianami mam papę, raczej jej i tak nie zgrzeję z tymi foliami. pozostanie tylko wywinięcie ich na ścianę.

 

Frankai - przypominam, że mam lekkiego fioła na punkcie tych izolacji. pamiętasz, co było rok temu przy ławach i fundamentach? teraz to i tak jestem kwiatem lotosu na spokojnej toni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na posadzce będzie 20cm styropianu raczej będzie firmowy (10+10) tak teraz myślę że po wylewce usiądzie 1cm max (taką mam nadzieję) - czy to będzie katastrofa? Co będzie pod styro jeszcze nie wiem - teren suchy ale robiłem nawierty przez chudziaka i piasek pod folią jest mokry

Widzę, że jakiś styropianowe lobby przejęło kontrolę nad częścią inwestorów. Krótko - skoro pod połogą jest plus 5 stopni, za ścianą -20 stopni, to znaczy, że mając 20cm w podłodze, należałoby mieć ze 40cm na ścianach. No ale chyba się poddam w mojej "walce" z styr-lobby.

A czego się boisz w siadaniu, bo nie kumam. Przy ścianach ma być dylatacja. Wobec tego czym są wylewki? Są one de facto taką płytką chodnikową, tylko ciut większą. Przyduszą styro, to przyduszą. Ważne by sama płytka była mocna i nie popękała, a to co pod nią równe. Moje pola od podłogówki potrafiły po moim podskoku wyrzucać gejzery kurzu ze szczelin między nimi. Innymi słowy - klawiszowały poddane próbie blisko 100kg hopków. Przykryte są obecnie płytkami 60x60 i tylko w jednym - najwredniejszym miejscu fuga (tak - zwykła fuga, bo fachowcy nie raczyli zrobić silikonowej), z lekka się rozwarstwiła - mam wąską szczelinkę i widzę ją, bo wiem gdzie miała powstać. Nic poza tym się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji, wylewkarz mi doradził, żeby zacząć od baaaardzo dokładnego odkurzenia chudziaka, bo potem większość kurzu w domu przez pierwsze lata to wylatuje spod wylewek szparkami przy ścianach, jeśli się ma typowe listwy przy ścianach.

 

A może ten wylewkarz ma uczulenie na kurz;) Inna sprawa że przyjemniej się pracuje jak jest czysto

Gruntowanie by pomogło tylko po co grunt pod folię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai

Jakoś tak wyszło że styropianu tyle będzie nawet (20cm) miało być mniej ale poziomy się nie zgadzały -pierwszy stopień schodów byłby za wysoki lub z "trepem" Chudziak też nie równy trafiają się pomieszczenia gdzie będzie 18;)

 

26cm mam od chudziaka do "0"

 

Ale dla ciekawostki wejście -przejście do garażu mam tak niskie że łbem przywalę "..." tam jest odwrotnie strop za nisko

i schodek zamiast w garażu muszę wykombinować po stronie domu "ciekawe jak drzwi zamontuję"

 

Ekipa znała projekt domu i z pamięci wysokości nanosili (albo im się kartka zapodziała) jak np. potrzebowali coś zapisać to z projektu

wyrywali.... może im się zapodziało....

Moja wina nie sprawdziłem 5cm w tą czy w tą robi się 10 a później tylko płakać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwood - o! niedawno Wojgoc fochy stroił, teraz Ciebie wzięło? ;)

 

No co Ty, ja tylko raz focha strzeliłem i dostałem zjebkę, więc gdzieżbym śmiał.

 

Toż niektóre takie delikatesy, że nawet o rosół z dziennika ;-) się urażają, dlatego od razu przeprosiłem i śpieszę zdementować ten zapis, bo kradzieży dopuściła się objazdowa wycieczka muzułmańska będąca skrajnym skrzydłem Judeańskiego Frontu Ludowego od miesięcy grasująca w okolicach wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - przypominam, że mam lekkiego fioła na punkcie tych izolacji. pamiętasz, co było rok temu przy ławach i fundamentach? teraz to i tak jestem kwiatem lotosu na spokojnej toni ;)

A ja pomny swoich rozterek będę karmił Ciebie i innych radami w stylu rodziców, którzy to już przeżyli. Ciekawe czy ktoś to doceni zanim sam się dorobi dzieci (będzie innych uspokajał) :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, a podeślesz mi na priva konkretne namiary (nazwę) na Twój filtr? Będę wdzięczna :)

 

To taki filtr jak pod linkiem - prosty i skuteczny:

 

http://allegro.pl/obudowa-filtra-wody-10-1x1-atlas-i2236845324.html

 

ten jest akurat drogi - tańszy oraz wkłady do niego kupisz np. w PPlast na Tęczowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylewkarz nam styro nie będzie rozkładał, ale my sami :) więc rada była raczej bezinteresowna.

 

Rozkładałem u siebie i to był błąd [żona chciała i sama pomagała] - masa roboty za bardzo małą zniżkę w cenie wylewek - drugi raz bym tego nie robił, ale pocieszam się, że na pewno mam to dobrze zrobione.

 

Drugi raz bym się tego nie podjął - daj znać jak Wam poszło gdy skończycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzgodniliśmy z mężem tak, ponieważ ten izovil i tak jest w rolce w ilości prawie dwa razy większej niż potrzebujemy, to damy:

1- folia budowlana

2 - izovil

3 - styro 5

4 - izovil

5 - styro 10

Frankai - przypominam, że mam lekkiego fioła na punkcie tych izolacji. pamiętasz, co było rok temu przy ławach i fundamentach? teraz to i tak jestem kwiatem lotosu na spokojnej toni ;)

to ciężki fioł a nie lekki - nie wiem czy ktokolwiek by zatwierdził taki układ, tak tylko grzecznie wyrażam swoją opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...