Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie jest sens jechać za rurkami Wavin do podłogówki? Instalator mi sprawdza ceny w hurtowniach, które obsługują tylko instalatorów, ale może gdzieś można utrafić promocję albo wytargować rabat na kilometr rurecki, rozdzielacze itp. itd.

 

PPlast Wrocław ul. Tęczowa lub Allegro - tyle mi do głowy przychodzi tak na szybko.

 

Acha i jest też nowa hurtownia w Jelczu mHURT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - miałam, ale dziecko nie chciało samo wracać z przedszkola 10 km ;)

 

Pedro - dziękuję :)

 

Wojgoc - dla określonej definicji słowa "zawsze" ;)

 

Suspenser - jak zawsze niezawodny! - dzięki :) u nas "na wsi" na tę blaszkę mówią "konsola", jakaż ja byłam rozczarowana, gdy tę "konsolę" zobaczyłam.... :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto robił podbitkę? jakie są teraz stawki?

podwykonawca wycenił mi na 100 zł/m2 (materiał+robocizna), a że mam prawie 110 m2 (tyle mu wyszło z obmiaru), to wychodzi 11 tysi za samą podbitkę!! koszmar!!

czy to jest cena z kosmosu i wysłać go na orbitę czy powinnam na kolanach do Częstochowy za takiego budowlańca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Mila_Wroc zależy od tego co wykazałaś oprócz zaświadczeń o zarobkach: miesięczne wydatki, dodatkowe kredyty (i w jakiej walucie), linie kredytowe, karty kredytowe, co masz w historii konta (np. miesięczne płatności za przedszkole), inne koszty utrzymania. Jeżeli masz działalność gosp. to ważne też, jakie miałaś dochody w poprzednich latach (często ludzie podkręcają w ostatnim roku dochody właśnie "pod kredyt", a banki się na to nie chcą łapać ;)). Dalej, możesz negocjować marżę np. wzięciem dodatkowego produktu (ubezpieczenie - raczej nie polecam, banki na tym świetnie zarabiają lub karty kredytowej, albo jakiś śmieszny program oszczędzania na 100 zł/m-c). I w sumie najważniejsza sprawa, wnioskujecie o kredyt w PLN czy walucie obcej? Kolejna ważna - wysokość wkładu własnego, progi wpływające na obniżenie marży to zazwyczaj 10%, 20%.

 

No wykazałam całą prawde czyli: 2 solidne etaty , 2 dzieci (jendo przedszkolne). dochodzy z DG na b.dobrym poziomie, brak dodatkowych linii kredytowych, kart, tylko mały (w ponad połowie spłacony) kredyt na mieszkanie

Wyliczyli nam zdolnosc w róznych bankach 4 x taką jak potrzebujemy.

 

Problemme był tylko status działki tj. zurbanizowane tereny niezabudowane..

 

No ale nic, dziś bank chciał podpisac umowę, bez najmniejszych gwarancji na to że wypłaci środki na czas. Wieć podziekowałam...

Zapłacimy własnymi środkami a refinansujemy przy kredycie na dom.

 

Chyba z refinansowaniem nie powinno byc problemu?

 

 

 

W piatek podpisujemy akt notarialny,

i zaraz potem chcę jechac ogrodzić swoją działkę - co mi polecacie by było najtaniej?

 

Chodzi mi głownie o to, by mi pies sąsiadów nie korzystal już z naszej działki jako WC :)

 

Co mi wyjdzie najtaniej? Jakas siatka leśna? Budowlana?

Czy moze lepiej ogrodzić od razu porządnie? A przy budowie się nie zniszczy?

 

Może ktoś ma do odsprzedania coś co mi się nada?

 

mamy w sumie po obwodzie jakies 180 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto robił podbitkę? jakie są teraz stawki?

podwykonawca wycenił mi na 100 zł/m2 (materiał+robocizna), a że mam prawie 110 m2 (tyle mu wyszło z obmiaru), to wychodzi 11 tysi za samą podbitkę!! koszmar!!

czy to jest cena z kosmosu i wysłać go na orbitę czy powinnam na kolanach do Częstochowy za takiego budowlańca?

 

Ja jeszcze nie robiłem, ale wykonawca powiedział mi, że za robociznę chcą 50 zł/mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek podpisujemy akt notarialny,

i zaraz potem chcę jechac ogrodzić swoją działkę - co mi polecacie by było najtaniej?

 

Tydzień temu robiliśmy ogrodzenie tymczasowe ze stempli budowlanych (kupiliśmy z ogłoszenia od jakiegoś budowlańca) + siatka leśna z LM. Kosz ogrodzenia (70m), w tym dwie bramy wjazdowe dla dużego sprzętu z dwóch stron działki wyniósł nas jakieś 550 zł + koszt dołownika sadowniczego (70 zł), który okazał się świetnym zakupem i robota poszła duuużo szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu robiliśmy ogrodzenie tymczasowe ze stempli budowlanych (kupiliśmy z ogłoszenia od jakiegoś budowlańca) + siatka leśna z LM. Kosz ogrodzenia (70m), w tym dwie bramy wjazdowe dla dużego sprzętu z dwóch stron działki wyniósł nas jakieś 550 zł + koszt dołownika sadowniczego (70 zł), który okazał się świetnym zakupem i robota poszła duuużo szybciej.

 

Czasem ludziom zostaje siatka leśna, bo za dużo kupili. Ja taką znalazłem nową 5 km od mojej budowy i była tańsza niż w LM. A szukałem przez All..ro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto robił podbitkę? jakie są teraz stawki?

podwykonawca wycenił mi na 100 zł/m2 (materiał+robocizna), a że mam prawie 110 m2 (tyle mu wyszło z obmiaru), to wychodzi 11 tysi za samą podbitkę!! koszmar!!

czy to jest cena z kosmosu i wysłać go na orbitę czy powinnam na kolanach do Częstochowy za takiego budowlańca?

Co prawda robiłem swoją podbitkę już jakiś czas temu, ale te 100zł to trochę drogawo. Zerkając na alle... same deski wychodzą po jakieś max 30zł/m2 i robociznę można w podobnych cenach znaleźć. Więc jak dla mnie 60zł/m2 za całość powinno się udać znaleźć.

 

Jak ja szukałem fachowca dla siebie, to jeden mi nawet w wycenie wliczył koszty wynajmu rusztowań - i wyliczył ich tyle, aby od razu cały dom obstawić. Możecie sobie pewnie wyobrazić jaki to był koszt. A ten co u mnie robił, przyjechał z kilkoma bramkami rusztowania warszawskiego i też dał radę - a tam gdzie najwyżej, to drabiną się posiłkował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu robiliśmy ogrodzenie tymczasowe ze stempli budowlanych (kupiliśmy z ogłoszenia od jakiegoś budowlańca) + siatka leśna z LM. Kosz ogrodzenia (70m), w tym dwie bramy wjazdowe dla dużego sprzętu z dwóch stron działki wyniósł nas jakieś 550 zł + koszt dołownika sadowniczego (70 zł), który okazał się świetnym zakupem i robota poszła duuużo szybciej.

 

a jaka cena takich stempli jest dobra?

Bo widze na Allergii że są np. drewniane po 6 zł i są stalowe po ok. 50 zł.

 

I nei wiem czy mi potrzebne stalowe czy drewniane..

 

Słupki tak co 5 m sie stawia?

 

Siatke 150/11/30 L znalazłam po 1,88 zł / m wiec chyba cena ok?

 

A dołek sadowniczy to już mój maż cos mi wczoraj wspominał że chyba w Castoramie po 60 zł są.

 

 

Morella - sami robiliście ogrodzenie czy mieliscie kogos do tego?

 

Jest gdzieś jakaś "instrukcja" robienia takiego ogrodzenia?

:confused:

 

Chciałabym juz mieć to ogrodzone i czuć że stąd dotąd to moje, moje! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W piatek podpisujemy akt notarialny,

i zaraz potem chcę jechac ogrodzić swoją działkę - co mi polecacie by było najtaniej?

 

Chodzi mi głownie o to, by mi pies sąsiadów nie korzystal już z naszej działki jako WC :)

 

Co mi wyjdzie najtaniej? Jakas siatka leśna? Budowlana?

Czy moze lepiej ogrodzić od razu porządnie? A przy budowie się nie zniszczy?

 

Może ktoś ma do odsprzedania coś co mi się nada?

 

mamy w sumie po obwodzie jakies 180 m.

 

mamy siatke lasną i nawet po sąsiedzku (złotniki) będzie możliwa do sprzedania ale gdzieś w maju dopiero bo wtedy będziemy robic docelowe ogrodzenie. wczesniej nam odradzili-bedzie jeszcze gruszka z betonem na taras wjeźdzac i moglaby uszkodzic ogrodzenia.

ale siatki mamy tylko jakieś 50 m :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila - stemple drewniane. instrukcja budowy ogrodzenia tymczasowego jest w moim dzienniku we wpisie nr 96 :)

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162238-Wszystkie-drogi-prowadz%C4%85-do-DOMU/page3 - linek zadziała lub nie, zależy jak masz ustawioną liczbę postów na stronie, ale jak wejdziesz do dziennika to wpisz sobie "stemple" w "przesukiwanie wątku" i powinno Ci wyskoczyć bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka cena takich stempli jest dobra?

Bo widze na Allergii że są np. drewniane po 6 zł i są stalowe po ok. 50 zł.

 

I nei wiem czy mi potrzebne stalowe czy drewniane..

 

Słupki tak co 5 m sie stawia?

 

A dołek sadowniczy to już mój maż cos mi wczoraj wspominał że chyba w Castoramie po 60 zł są.

 

 

Morella - sami robiliście ogrodzenie czy mieliscie kogos do tego?

 

Jest gdzieś jakaś "instrukcja" robienia takiego ogrodzenia?

:confused:

 

Chciałabym juz mieć to ogrodzone i czuć że stąd dotąd to moje, moje! :D

 

Mila, wyślę Ci na priva 2 namiary z Wrocławia na te stemple, to sobie przemyślisz. My kupilismy drewniane, bo tańsze, pewnie wkrótce to zgnije, ale i tak za jakiś rok będziemy demontować ogrodzenie. Słupki stawialiśmy co 3-3,5 metra. Robiliśmy sami (mój i 2 ojców), co w sumie zajęło im jakieś 6 godzin, nie było źle. Najwięcej zabawy z bramami, żeby zrobić wjazd na działkę, ale chłopaki zrobili fajny patent z wkopanymi rurami kanalizacyjnymi, jak chcesz to podeślę Ci zdjęcia :) Da się to zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś jakaś "instrukcja" robienia takiego ogrodzenia?

 

To ja się pochwalę moją metodą stawiania leśnego ogrodzenia, które stawiałem sam temi rencami:

1. Słupki (stemple) stawiałem do około 5 m i zakopywałem przy pomocy świdra ogrodniczego na około 80 cm. Ziemię wokoło stempla solidnie ubiłem, żeby się nie kiwał.

2. Narożne słupki podparłem dodatkowo od wewnętrznej strony pod kątem 45 stopnia dodatkowymi stemplami.

3. Siatkę przybijałem taki haczykami do siatki w kształcie litery "U".

4. Ja nie robiłem odrębnej bramy. Tam gdzie miał być wjazd zaczepiam siatkę na słupku na haczykach półokrągłych i w razie konieczności ściągam i odciągam na bok.

5. Od jesieni system się sprawdza.

 

|__________________|_________________|___________________|

|\_________________|_________________|___________________/|

|_\________________|_________________|__________________/_|

|__\_______________|_________________|_________________/__|

|___\______________|_________________|________________/___|

|____\_____________|_________________|_______________/____|

|_____\____________|_________________|______________/_____|

|______\___________|_________________|_____________/______|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady, zaraz poczytam Wasze dzienniki Budowy by nadrobic zaległosci. A wieczorem moze w końcu założę swój :)

 

Morella - wyślij namiar na priva, na pewno skorzytsam.

Zaczłęam też czytać Twój dziennik, i widze że masz fajną ekipę od SSO - oni do końca u Ciebie będą robić czy "idą w obieg"? Bo ja mam nadzieję ruszyć na przełomie czerwca/lipca i powoli zaczynam myśleć o poszukiwaniach ekipy.

Wiem, że powinnam szukać zima ale wtedy to ja jeszcze działki nawet nie miałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...