Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Zaczłęam też czytać Twój dziennik, i widze że masz fajną ekipę od SSO - oni do końca u Ciebie będą robić czy "idą w obieg"? Bo ja mam nadzieję ruszyć na przełomie czerwca/lipca i powoli zaczynam myśleć o poszukiwaniach ekipy.

 

Ekipa kończ na SSO, potem pewnie ich weźmiemy na działówki, może na wylewki, ale jeszcze nie wiem. Pewnie skończą u nas gdzieś z końcem maja. Ale co do fajności tej ekipy to nie wiem, czy bym Ci ich poleciła. Owszem, pracują solidnie i szybko, od rana do wieczora, co wyłapiesz to bez gadania poprawiają, ale trzeba pilnować i to regularnie... No i cena była dobra. Coś kosztem czegoś. Więc zależy, czy będziecie mieli czas doglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila, wyślę Ci na priva 2 namiary z Wrocławia na te stemple, to sobie przemyślisz. My kupilismy drewniane, bo tańsze, pewnie wkrótce to zgnije, ale i tak za jakiś rok będziemy demontować ogrodzenie. Słupki stawialiśmy co 3-3,5 metra. Robiliśmy sami (mój i 2 ojców), co w sumie zajęło im jakieś 6 godzin, nie było źle. Najwięcej zabawy z bramami, żeby zrobić wjazd na działkę, ale chłopaki zrobili fajny patent z wkopanymi rurami kanalizacyjnymi, jak chcesz to podeślę Ci zdjęcia :) Da się to zrobić samemu.

 

O co chodzi z tym patentem z rurami kanalizacyjnymi? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym patentem z rurami kanalizacyjnymi? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić ;)

 

:) To jest zrobione na krótkim odcinku, na potrzeby ew. dostaw. W wykopany dołek wkopane są rury kanalizacyjne, a dopiero w te rury włożone stemple i w razie konieczności można szybko wyciągnąć stemple, "otwierając" jakieś 10m płotu.

DSC02353.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto robił podbitkę? jakie są teraz stawki?

podwykonawca wycenił mi na 100 zł/m2 (materiał+robocizna), a że mam prawie 110 m2 (tyle mu wyszło z obmiaru), to wychodzi 11 tysi za samą podbitkę!! koszmar!!

czy to jest cena z kosmosu i wysłać go na orbitę czy powinnam na kolanach do Częstochowy za takiego budowlańca?

 

Za robociznę (bez rusztu, ale z 3 krotnym malowaniem) 30zł/m2. Deski kupione okazyjnie po ok. 22zł/m2. Do tego wkręty, zszywki, farby.

 

http://img849.imageshack.us/img849/4013/20111119113212.jpg

 

Cena zeszłoroczna i niska bo usługa połączona z ociepleniem, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi,

Ja przykryję dach do połowy czerwca i chciałbym w sierpniu ocieplić i otynkować budynek.

Czy wykonywaliście ocieplenie i tynki zewnętrzne latem? Czy wykonawcy okrywali tynkowane ściany siatką, żeby tynk za szybko nie schnął? Czy to tylko ładne teorie wydawnictw budowlanych?

 

osobiście to życzyłabym sobie takiego lata;) ale pewnie będzie jak w zeszłym roku więc pewnie nie trafisz z tym tynkowaniem na te 2 tygodnie upałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...