Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Czy ktoś z Was zlecał jakiemuś "specjaliście" wypełnienie vzm-1 ?

Ile kosztuje i trwa taka przyjemność??

Czy ktoś robił to samodzielnie i nie trafił go szlag?

 

Ja robiłem sam, ale miałem materiał tylko na stan zerowy.

Teraz biorąc każdą fakturę do reki analizuję, czy odliczę VAT, czy nie. Robota na koniec 2012 będzie cholernie długa. Za rok 2011 zajęło mi to 30 minut, ale miałem raptem 30 faktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja robiłem sam, ale miałem materiał tylko na stan zerowy.

Teraz biorąc każdą fakturę do reki analizuję, czy odliczę VAT, czy nie. Robota na koniec 2012 będzie cholernie długa. Za rok 2011 zajęło mi to 30 minut, ale miałem raptem 30 faktur.

 

heh, to jak kupilem stal i takie tam w 2011 to teraz do konca kwietnia musze to rozliczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj w Michel Kominki na Hallera i obudowa z montazem od 6500zl. Interesuje mnie kominek z dwiema szklanymi scianami (jeszcze do decyzji, czy ze slupkiem miedzy nimi).

Bardzo Ci zalezy na dekoracji? Uzytkowo sporo problemow widze. Pisze to jako „palacz”. Wolalbym postawic zwykly pod katem 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj w Michel Kominki na Hallera i obudowa z montazem od 6500zl. Interesuje mnie kominek z dwiema szklanymi scianami (jeszcze do decyzji, czy ze slupkiem miedzy nimi).

Bardzo Ci zalezy na dekoracji? Uzytkowo sporo problemow widze. Pisze to jako „palacz”. Wolalbym postawic zwykly pod katem 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci zalezy na dekoracji? Uzytkowo sporo problemow widze. Pisze to jako „palacz”. Wolalbym postawic zwykly pod katem 45 stopni.

 

Tu Tu nie o dekoracje chodzi. Salon jest zrobiony z dwoch pokoi z podciagiem w wykutej scianie nosnej, przy czym jeden z pokoi jest dluzszy. Wiecej sie nie dalo go powiekszyc, bo na tej samej scianie nosnej jest komin i podciag dociera w jego poblize - efekt, to ksztalt litery L, a komin w jej zagieciu po wewnetrznej stronie. Jesli dam zwykly pod katem 45st to zajmie minimum 30% wiecej miejsca, a nie chce miec takiej wielkiej wyspy na srodku salonu. Dlatego pomysl na dwie szyby skierowane w strone czesci wypoczynkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to byla cena, jesli moge spytac? Bylem wczoraj w Michel Kominki na Hallera i obudowa z montazem od 6500zl. Interesuje mnie kominek z dwiema szklanymi scianami (jeszcze do decyzji, czy ze slupkiem miedzy nimi). Wlasciciel polecal wklady Hajduka, np. HAJDUK SMART 2L/2P:

http://schornsteineundkamine.de/UserFiles/Produkty/20090401165634190049d3681c241f5.jpg

Wklad mial troche drozej, niz na kominkiikominy.pl

Ja robiłam w końcu kozę, więc cena nie jest reprezentatywna. W każdym razie byli na całości ok. 15% tańsi niż najtańsza oferta z regionu (Legnica).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zlecał jakiemuś "specjaliście" wypełnienie vzm-1 ?

Ile kosztuje i trwa taka przyjemność??

Czy ktoś robił to samodzielnie i nie trafił go szlag?

ja robiłam sama, całą budowę na raz. Do przeżycia. Najdłużej zajęło układanie faktur, sprawdzanie, czy wszystkie są, kserowanie, nabywanie podstawowej wiedzy itd. Potem opisywałam je to, co wiedziałam (hasło w google - w większości przypadków od razu odpowiedź). A na koniec kilkadziesiąt pozycji sprawdziłam w płatnym programie, wykupiłam najtańszy dostęp - i zrobiłam wszystko chyba w 15 minut. Łącznie całość jakiś tydzień, wieczorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi robiła księgowa mogę polecić cena 1zł za fakturę

 

Możesz polecić. To całkiem dobra cena chyba. Z tego co bardzo pobieżnie sie orientowałem większość bierze albo % od zwrotu vatu albo od pozycji na fakturze zaliczonej do zwrotu. Te 100zł jestem w stanie poświęcić w zamian za kilka wieczorów rozgryzania tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Jedno. Szansa na pomoc mała, ale spóbuję :)

Ktoś kiedyś polecał mi tu na forum Pana Radka od ociepleń (tel. 534888998)

Zrobił mi w zeszłym roku styro, siatkę i klej, miał teraz zrobić strukturę i zupełnie nie mogę się z nim skontaktować. Nie odbiera telefonu.

Może ktoś się orientuje jak go złapać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, czy przesuniete o półtora metra wejscie wody do budynku w stosunku do projektu może być problemem podczas przyłączenia wody przez wodociagi?

 

Zależy gdzie (w jakiej gminie). W mojej powiedzieli, że jeżeli przesunięcie leży na mojej działce to nie, najważniejsze, żeby "po ulicy" szło zgodnie z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas nie jest podany - możesz rozliczyć nawet faktury z 2005 roku.

Natomiast limit kwotowy jest pięcioletni. Natomiast jest on wysoki, do zwrotu jest maksymalnie jakieś 40 tysięcy. A biorąc pod uwagę, że część rzeczy kupuje się z vatem 8%, na część nie ma odliczeń - to naprawdę wyczerpać limit nie jest tak łatwo, jakby się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...