Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

o to to! dobrze powiedziane :) czy Was też ta pogoda dobija?

człowiek nie ma siły się wkurzać i pogoda nie ma nic do rzeczy? Czy od instalacji to już jest wykończeniówka?

No faktycznie pogoda na Ciebie wpływa. Chwalić moją wypowiedź... fiu, fiu... ;)

Osoby które mają jakieś fizyczne bóle związane z pogodą to meteopaci. A jak nazwać tych, którym pogoda się rzuca na nastrój? :rolleyes: Psychometeopaci? Tylko że u Ciebie to pozytywne, więc "paci" chyba nie pasuje :rolleyes:

U mnie pogoda nie wpływa na nic, bo zgodnie z planem do końca kwietnia wyłącznie wegetacja. To napisawszy - wracam do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie pogoda na Ciebie wpływa. Chwalić moją wypowiedź... fiu, fiu... ;)

Osoby które mają jakieś fizyczne bóle związane z pogodą to meteopaci. A jak nazwać tych, którym pogoda się rzuca na nastrój? :rolleyes: Psychometeopaci? Tylko że u Ciebie to pozytywne, więc "paci" chyba nie pasuje :rolleyes:

U mnie pogoda nie wpływa na nic, bo zgodnie z planem do końca kwietnia wyłącznie wegetacja. To napisawszy - wracam do roboty.

 

Jak to jak - Humorometeopaci lub ładniej Pięknometeofile i już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi rezolutnej ekipy z mocnym sprzetem do skucia posadzki w piwnicy nie poleci? Duzo nie ma, moze z 2,5-3m2, tyle ze gruba i prawdopodobnie zbrojona.

 

Jak gęsto zbrojona to może złomiarze dadzą radę ;)

 

A tak na poważnie to do takiej pracy trzeba by ekipę z młotem pneumatycznym - może ludzie od wyburzeń by się podjęli tematu, a samo pogłębianie i nową posadzkę zrobi już ekipa budowlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gęsto zbrojona to może złomiarze dadzą radę ;)

 

A tak na poważnie to do takiej pracy trzeba by ekipę z młotem pneumatycznym - może ludzie od wyburzeń by się podjęli tematu, a samo pogłębianie i nową posadzkę zrobi już ekipa budowlana.

 

Byla dzis ekipa od wyburzen i bardzo chetnie, ale... cena za 1m3 kucia 800zl, wiec u mnie 2800zl. Tylko za ChRL nie kumam, skad mu to wyszlo, jak do skucia jest ok. 3-3.5m2 grubosci 30cm?!???!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię chwilowo temat.

W ciągu 2 tygodni muszę zamówić więźbę (około 15 m3).

Z jakiego tartaku braliście drewno? W jakim było stanie (czy bardzo z niego "ciekły" soki, czy było już trochę przeschnięte)?

 

Pierwsza dostawa z Dobrzykowic. Domawialiśmy w tartaku "Demi" - Wilczyce/Kiełczów. W obu przypadkach nic nie ciekło, a dekarzei KB ocenili drewno jako dobre.

 

A z tym szambem robiłeś już jakieś rozeznanie ? Nam proponowano firmy z Nadolic i z Długołęki, ale podobno jest też niezła firma z Radomia i ma niezłe ceny, tylko wtedy lepiej dogadać się w 2-3 osoby w celu rozłożenia kosztów transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo - pytanie niebudowlane. W niedzielę ląduje kolega z Niemiec, a w poniedziałek zabieram go na pokład. Potrzebowałbym jakiś przyzwoity hotelik leżący przy obwodnicy lub autostradzie, żeby nie musiał w poniedziałek rano cisnąć się przez miasto. Jak nie Wrocek, to przy autostradzie w kierunku na Katowice.

 

Znalazłem blisko lotniska Park Hotel Diament na Muchoborskiej. Na mapie nie widzę jeszcze obwodnicy, ale jak mniemam - pewnie dostanę się tam bez jakichś specjalnych korków, a na autobanę wyjadę już łatwo.

 

Jeszcze Zamek Topacz ma dobre recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym szambem robiłeś już jakieś rozeznanie ? Nam proponowano firmy z Nadolic i z Długołęki, ale podobno jest też niezła firma z Radomia i ma niezłe ceny, tylko wtedy lepiej dogadać się w 2-3 osoby w celu rozłożenia kosztów transportu.

 

na forum ostrzegają również przed firmą sałexpol można się naciąć

ale inne firmy z Radomia ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym szambem robiłeś już jakieś rozeznanie ? Nam proponowano firmy z Nadolic i z Długołęki, ale podobno jest też niezła firma z Radomia i ma niezłe ceny, tylko wtedy lepiej dogadać się w 2-3 osoby w celu rozłożenia kosztów transportu.

 

Robiłem, robiłem.

Pytałem też w firmie na Leśnicy na ul. Żarskiej. Na Al..ro mają takie szambo:

http://allegro.pl/szambo-betonowe-wroclaw-10m3-szamba-gnojowica-i2266710612.html

Pytałem o zbiornik, dowóz, wykopanie, zainstalowanie, wykonanie przekuć oraz zasypanie, ale również o wykonanie instalacji deszczowej oraz studzienek rewizyjnych.

Zastanawiam się nad ich zbiornikiem, bo mogą przyjechać, ocenić, czy ich sprzęt wjedzie, bo mam po bokach 4 oraz 5,5 metra szerokości. Jak będę ściągał z Radomia, a kierowca mi na miejscu powie, że nie wjedzie, bo nie ma miejsca, to będzie tzw. :sick:.

Nie wiem też, czy "Pan Heniek" robiąc prace ręcznie przypilnuje należycie spadków - ma mi potem woda w rynnach stać, to ja dziękuję.

Jak ktoś chce, to mogę szczegóły ich oferty wysłać na priv.

 

 

A przed Sałexem, to nawet Inspekcja Budowlana ostrzega: http://www.gunb.gov.pl/kwzwb/index1.php

Poszukaj po nazwie firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...