Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ale jak patrzę tu: http://www.wspolnota.waw.pl/zarzadzanie,25,pokaz_porade.html to mi wychodzi, że te 3 lata są "tylko" na "cały budynek": "Należy rozumieć, że okres trzech lat dotyczy budynku w całości. W przypadku elementów budynku, względnie jego remontu, uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wygasają po upływie roku". czyli bu :(

 

przydałaby się Spirea.

 

Interpretacje są różne. Proponuję zadzwonić do Miejskiego Rzecznika Konsumentów (ul. Świdnicka 53 ) 71-777-75-59 lub do Federacji Konsumentów (ul. Piłsudskiego 95) 71-344-19-97 i przedstawić problem. Korzystałam z ich porad i było Ok. Konsultacje/ porady są bezpłatne, w razie potrzeby pomogą w napisaniu pisma (nawet telefonicznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tynkow, ale juz nie w domu. Swego czasu podczas remontu jakis Ukrainiec zrobil mi sciany tynkiem gipsowym na mokro. Tyle, ze juz ich nie wykonczyl twarda gladzia i efekt jest taki, ze mimo gruntu farba potrafi sie zluszczyc, a sciany sa takie delikatne, ze dziure mozna paznokciem zrobic. Macie pomysl, jak to podczas nastepnego remontu poprawic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacje są różne. Proponuję zadzwonić do Miejskiego Rzecznika Konsumentów (ul. Świdnicka 53 ) 71-777-75-59 lub do Federacji Konsumentów (ul. Piłsudskiego 95) 71-344-19-97 i przedstawić problem. Korzystałam z ich porad i było Ok. Konsultacje/ porady są bezpłatne, w razie potrzeby pomogą w napisaniu pisma (nawet telefonicznie).

 

dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilam do nich. Z podmurowka maja po 74zl za mb.

Czyli tak samo, ja ci moi. Tyle, ze maja grubsza siatke.

 

a ile masz metrów do ogrodzenia?

Bo ja mam okołó 160 m, wiec jakbym brała z podmówrówką to duuużo wiecej by mi wyszło, a jakos na tę podmurówkję się nie napalałam,

i będę mogał bez niej życ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile masz metrów do ogrodzenia?

Bo ja mam okołó 160 m, wiec jakbym brała z podmówrówką to duuużo wiecej by mi wyszło, a jakos na tę podmurówkję się nie napalałam,

i będę mogał bez niej życ ;)

to zalezy od koncepcji zagospodarowania terenu. podmurowka pozwala na dosypanie ziemii co daje wiecej mozliwości adaptacyjnych typu dopasowanie się do przyleglych terenów.

nie wiem czy masz wokol sąsiadów i jak Oni maja porobione ogrodzenia, czy masz teren równy czy też ze spadkiem p. do Ciebie - a te sprawy powinnas wziąć pod rozwagę na etapie robienia ogrodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadów mam zupełnie nie ogrodzonych, na ich działkach raczej pierdolnik jest niż jakikolwiek ogród,

teren równy, a przy siatce chce posadzić jakieś jałowce czy jakis żywopłot wiec mi tak na siatce nie zależy bardzo.

Ostatecznie za jakis czas, kilka lat coś zmienię ale teraz tnę koszty trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila, u mnie bedzie z 300m, ale to razem z rodzicow ugorem, ze sie tak wyraze. Wlasnie sie zastanawiaja czy jednak grodzic ten kawalek nieuzytku.

Ja bym chciala wszystko i miec spokoj.

 

Co do ogrodow to zamawiam projekt u naszej forumowej Elfir, ale ona nie wykonuje ogrodow.

W maja juz u mnie bedzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak patrzę tu: http://www.wspolnota.waw.pl/zarzadzanie,25,pokaz_porade.html to mi wychodzi, że te 3 lata są "tylko" na "cały budynek": "Należy rozumieć, że okres trzech lat dotyczy budynku w całości. W przypadku elementów budynku, względnie jego remontu, uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wygasają po upływie roku". czyli bu :(

 

przydałaby się Spirea.

 

poszło na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was kiedys robil cos ze styrobetonu, albo podobnego termoizolacyjnego materialu? Mam bardzo nierowny chudziak (roznica poziomow na 8m ponad 10cm i chcialbym tym najpierw wyrownac, dopiero na to 5cm styropianu i wylewke.

 

o ile dobrze pamiętam, to Madeleine też równała chudziak - może napisz do niej na PW i podzieli się doświadczeniem?

 

ale tu ruch ostatnio... ja uprawiam precyzyjne przycinanie styropianu, a Wy jakie macie wytłumaczenie, Grupo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walec pożyczałam - raz z castoramy, drugi raz (taniej) z EWPA - to wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego. Jest jeszcze też gdzieś od strony Kiełczowa.

 

A chudziak równałam styropianem, biorąc pod uwagę, że Olleo chce dać oszałamiające 5cm pod wylewki - tym bardziej dałabym więcej styro, na pewno będzie miał większą izolacyjność niż beton styropianowy.

 

Mila_wroc - ja też nie robiłam podmurówki. Zgodnie z prawem nawet, jeśli nasypie się ziemi - to nie można spowodować spływania wody do sąsiada, a zatem raczej nie równo do granicy, tylko należy zachować odstęp od płotu.

 

Ja projekt ogrodu (robią też realizacje) zamówiłam w ogrodomania.com.pl Na razie jestem na etapie projektu funkcjonalnego, więc ciężko coś powiedzieć nt. jakości - to się da ocenić dopiero post factum. Istniejące projekty i osoby kontaktowe przypadły mi najbardziej do gustu. Cenowo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...