Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

A chudziak równałam styropianem, biorąc pod uwagę, że Olleo chce dać oszałamiające 5cm pod wylewki - tym bardziej dałabym więcej styro, na pewno będzie miał większą izolacyjność niż beton styropianowy.

5 cm, to w najwyzszym miejscu - glownie korytarz i pare metrow kwadratowych w gabinecie. Potem zaczyna sie spadek, az do grubosci ponad 15cm pod wylewka na wiekszosci powierzchni salonu. Zamiast styrobetonu perlitobeton - 10cm perlitobetonu, to jak 5cm styropianu, a nie ma problemu z ukladaniem, osiadaniem itd. Przestudiowalem troche temat (http://www.zebiec.pl/pliki/perlbet.pdf) i pogadalem z ich technologiem. Przepis 18/5,0 daje przenikalnosc 0,066, wytrzymalosc na sciskanie 4,8 i gestosc 710. Mysle o tym, zeby dac to do grubosci takiej, zeby na to juz tylko wylewke 4cm pod deski. To mi da jakies 6cm perlitobetonu w najcienszym miejscu i gdzies 17-18cm w najgrubszym. Gorzej, ze wylewkarze raczej sie na perlitobetonie nie znaja, a z takimi parametrami, to jest beton tzw. wilgotny - nie da sie go wylac, tylko trzeba nakladac i "udeptywac" paca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ale tu ruch ostatnio... ja uprawiam precyzyjne przycinanie styropianu, a Wy jakie macie wytłumaczenie, Grupo? :)

ja zarabiam na wykończeniówkę ;)

Ja walec pożyczałam - raz z castoramy, drugi raz (taniej) z EWPA - to wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego. Jest jeszcze też gdzieś od strony Kiełczowa.

 

A chudziak równałam styropianem, biorąc pod uwagę, że Olleo chce dać oszałamiające 5cm pod wylewki - tym bardziej dałabym więcej styro, na pewno będzie miał większą izolacyjność niż beton styropianowy.

 

Mila_wroc - ja też nie robiłam podmurówki. Zgodnie z prawem nawet, jeśli nasypie się ziemi - to nie można spowodować spływania wody do sąsiada, a zatem raczej nie równo do granicy, tylko należy zachować odstęp od płotu.

 

Ja projekt ogrodu (robią też realizacje) zamówiłam w ogrodomania.com.pl Na razie jestem na etapie projektu funkcjonalnego, więc ciężko coś powiedzieć nt. jakości - to się da ocenić dopiero post factum. Istniejące projekty i osoby kontaktowe przypadły mi najbardziej do gustu. Cenowo ok.

 

 

jakie mają stawki za to wypożyczenie i jak się odbywa transport (bo to chyba coś większego?).

Madeleine, z tego, co pamiętam u Ciebie jest glina - czy w tym projekcie rozwiązują tez problem np. stojącej wody czyli jakiś drenaż, studnie chłonne itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila_wroc - ja też nie robiłam podmurówki. Zgodnie z prawem nawet, jeśli nasypie się ziemi - to nie można spowodować spływania wody do sąsiada, a zatem raczej nie równo do granicy, tylko należy zachować odstęp od płotu.

nie mozesz sobie podnieść terenu o np.30cm przez nasypanie ziemii, tak samo jak nie mozesz podnieśc swojej działki nawożąc ziemii np. o 70cm, a przy granicy zrobić spad do równego- w takich wypadkach musisz zrobic podmurówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, to jak w takim razie mam rozwiązać coś takiego - dom ma być posadowiony na poziomie 0. Brakuje mi ok. 25 cm, żeby w ogóle wjechać do garażu, więc muszę podwyższyć teren. Jeśli więc nie zrobię spadku w kierunku drogi, to muszę podwyższyć całość i zrobić podmurówkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, to jak w takim razie mam rozwiązać coś takiego - dom ma być posadowiony na poziomie 0. Brakuje mi ok. 25 cm, żeby w ogóle wjechać do garażu, więc muszę podwyższyć teren. Jeśli więc nie zrobię spadku w kierunku drogi, to muszę podwyższyć całość i zrobić podmurówkę?

mozesz zrobić spadek - 25cm na ilus tam metrach się gubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry vecer ! Nie widziało mnie forum kupę i ho ho, ale mnie przypiliło i po prośbie przychodzę ;-)

 

Robię trawnik, na razie równam, ale potrzebuję walec. Czy ktoś z szanownych ma może swój własny i pożyczyłby na dni parę?

 

Jakby co to dajcie znać na PW. Dzięki z góry ;-)

 

Pozdrav

 

Ja też wypożyczałam w EWPA, 15zł doba, w weekend chyba 18zł, przez cały dzień posiałam trawę wokół domu i zawalcowałam.

Ja akurat przewoziłam busem, ale jak masz składane siedzenia z tyłu to chyba też dasz radę wpakować do osobówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie mają stawki za to wypożyczenie i jak się odbywa transport (bo to chyba coś większego?).

Madeleine, z tego, co pamiętam u Ciebie jest glina - czy w tym projekcie rozwiązują tez problem np. stojącej wody czyli jakiś drenaż, studnie chłonne itp.?

Gosia już o stawkach pisała. Walec wszedł mi do bagażnika (w jedną stronę też dowieźli, ale z uprzejmości, bo zawalili z terminem - chociaż świadczą takie usługi). Mają też oddział na Krzywoustego. Ale jeśli mogę coś polecić, zacznij od znalezienia chłopa z ciągnikiem, niech Ci zaora i zabronuje pole. Glebogryzarka, jakby fajna nie była jednak wymaga więcej siły i czasu, a cenowo wyjdzie na jedno, jeśli nie taniej.

 

Ja mam drenaż na działce (poniemiecki jeszcze, ale sprawny), więc woda raczej nie stoi. Studnia chłonna na glinie nie zadziała.

 

nie mozesz sobie podnieść terenu o np.30cm przez nasypanie ziemii, tak samo jak nie mozesz podnieśc swojej działki nawożąc ziemii np. o 70cm, a przy granicy zrobić spad do równego- w takich wypadkach musisz zrobic podmurówkę

A zrobisz taką szczelną podmurówkę, żeby wody nie przesiąkały na działkę obok? Znam takiego, któremu urząd kazał murek oporowy rozebrać, mimo odwoływania się musiał się dostosować.

U mnie sąsiad podniósł się o pół metra, miejscami 80cm w stosunku do mojej działki :] Wyniesienie kończy się jakieś 50cm od płotu (ja ze swojej strony podmurówki nie robiłam, dlaczego mam go finansować?). Ale uczciwie muszę przyznać, że nie zauważyłam, aby wody spływały na moją działkę. On jest bliżej rowu, może dlatego.

 

słuchajcie, to jak w takim razie mam rozwiązać coś takiego - dom ma być posadowiony na poziomie 0. Brakuje mi ok. 25 cm, żeby w ogóle wjechać do garażu, więc muszę podwyższyć teren. Jeśli więc nie zrobię spadku w kierunku drogi, to muszę podwyższyć całość i zrobić podmurówkę?
a nie możesz zrobić normalnego podjazdu do garażu? to Ci wolno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz sobie podnieść terenu o np.30cm przez nasypanie ziemii, tak samo jak nie mozesz podnieśc swojej działki nawożąc ziemii np. o 70cm, a przy granicy zrobić spad do równego- w takich wypadkach musisz zrobic podmurówkę

Z tego co kiedyś czytałem - podniesienie o 50cm wymaga... No właśnie zapomniałem - pozwolenia wodno-prawnego?

To że nie można skierować wód opadowych poza teren swojej posesji, to odrębna sprawa. Niezależnie czy zrobi się to nasypując, czy... wybierając ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom ma być posadowiony na poziomie 0. Brakuje mi ok. 25 cm, żeby w ogóle wjechać do garażu, więc muszę podwyższyć teren. Jeśli więc nie zrobię spadku w kierunku drogi, to muszę podwyższyć całość i zrobić podmurówkę?

Teoretycznie, to żadne wody opadowe nie mogą płynąć na ulicę. Praktycznie - rzadko kto na to zwraca uwagę. Jeżeli ktoś chce być bardzo porządny, to w bramie musi sobie zrobić odpływ liniowy. Czy to typowy, czy obniżyć kosteczkę i wpuścić w burzówkę co do niej wpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kanary, czy z kanarami? ;)

 

Może być jedno i drugie :)

 

Czy robiąc poziomą izolację ściany fundamentowej dawaliście dysperbit lub cos podobnego? (nie mam piwnicy, nie mam wysoko wody)

Podobno wystarczy położyć dwa razy plastpapę i nie smarowąc dysperbitem, żeby ściana mogła w razie czego "odparować" właśnie górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, nie wiecie gdzie tanio wypożyczyć kosę spalinową?

bo musze moje chaszcze opanować :D

 

W ogrodniczym kose za ok. 70zl i jechac. Przy okazji troche ruchu na wiosne ;) Moich haszczy nic innego nie dalo rady opanowac - tylko kosa co tydzien, a dopiero niedawno koparka przy wywozeniu gruzu mi 2/3 dzialki zaorala pieknie i nawet listka nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...