Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

No kurka jak "co"? Kupić kosę!

PS. Tylko żeby ktoś nie wpadł na pomysł, by osadzić ją na sztorc, a potem jeszcze kupić piłę (spalinową bo świat idzie do przodu) wyprodukowaną w zakładach im. Jakuba Szeli ;)

 

Kosa to świetna gimnastyka. Można się zmęczyć, ale nie bezowocnie na siłowni, tylko wciągając zapach świeżo skoszonej trawy - bezcenne. Za wszystko inne możesz nie płacić w ogóle :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym potraktować taką ziemię tz jakim środkiem chemicznym na chwasty itp. żeby później już tylko trawka rosła.... Macie coś sprawdzonego?

 

takiego cudownego środka jeszcze nie wymyślono są już co prawda takie które na trochę zwalczą chwasty nie są jednak obojętne dla zdrowia dostępne w każdym ogrodniczym lub markecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie terenu:

Mamy zamówionego rolnika z traktorem który przeora nam działkę , następnie nawieziemy jeszcze ziemi i czym potraktować taką ziemię tz jakim środkiem chemicznym na chwasty itp. żeby później już tylko trawka rosła.... Macie coś sprawdzonego?

Roundop - ale przeorac mozesz dopiero po 14dniach od spryskania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj z roundupem. To gowno sie praktycznie nie rozklada, nawet jesli pisza inaczej na instrukcji i w reklamach. Wchodzi w wody gruntowe, rosliny wciagaja, potem jesz to razem z porzeczkami i agrestem.

 

U mnie przepieknie problem rozwiazala koparka wywozac gruz - przesuwanie gruzu z miejsca na miejsce, opony z grubym bieznikiem, waga parunastu ton i ani jeden listek od paru tygodni nie wyszedl.

 

Ludzie pomozcie, bo mam dylemat z tym chudziakiem.

 

Styrobeton, perlitobeton, czy pianobeton? Ktory najlepiej zaizoluje, bedzie mial najwieksza wytrzymalosc (chce bezposrednio na to klasc plytki w korytarzu, lazienkach i kuchni, a gdzie indziej tylko 2cm szlichte i do tego kleic deski lite) i dam rade samemu polozyc, albo polozenie mnie bedzie najmniej kosztowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest awaria.

 

Zagięto mi rurę PE32 wystającą z chudziaka, oto zdjęcie, więcej zdjęć w moim dzienniku.

 

http://img100.imageshack.us/img100/6554/rura2.jpg

 

I co teraz? Kucie chudziaka?

 

Złączka w tym miejscu raczej nie jest wskazana.

 

Może założyć (lub nawinąć) sprężynę, a może podgrzewać -na niepotrzebnym kawałku rury zagiąć i próbować wyprostować po podgrzaniu

 

To zgięcie nie powinno mieć dużego wpływu na szczelność ale jak będzie z ciśnieniem? Może będzie tak duże że rura się wyprostuje -jeżeli będzie leżeć w warstwie styropianu

 

Ja nie miałem tego problemu u mnie oczywiście (według ekipy) ta rura nie była potrzebna na tym etapie budowy - później musiałem się mocno nagimnastykować robiąc podkop pod ławą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...