Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Madeleine a sama dobierałaś te zraszacze? Pytam bo jestem lajkonik firma mi wyceniła nawadnianie za 7500 z robocizną a ja myślę ile kosztuje takie cos samodzielnie i jak to dobrać

mąż dobierał, ale to jest proste. Sklep z dobrymi cenami jest na Wojszycach zresztą.

 

Generalnie projekt zrobią Ci w każdym sklepie internetowym gratis przy zakupie osprzętu. A potem to już tylko rozłożyć (również proste) i wkopać (proste, ale wymaga machania łopatą).

Do tego musisz zrobić podłączenie - czyli całe kucie i przebijanie się z rurami. My na razie mamy podłączenie do kranu ogrodowego - tymczasowo wystarczy.

 

robić zamek w bramie? do garażu można też wejść przez dom, to warto czy nie? uzasadnienie mile widziane.

a czemu ten zamek miałby służyć? nie rób, szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też nie wiem, czemu miałby służyć ten zamek :) skoro niczemu, to szkoda kasy :)

 

ktoś ma jeszcze pogląd w tej sprawie?

 

oraz ANTABA (czyli pochwyt) i ELEKTROZACZEP - czy ktoś ma u siebie w drzwiach zewn. takie rozwiązanie albo je rozważał i może się podzielić doświadczeniami/wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, pomocy - muszę w końcu tę bramę garażową rozgryźć. (oraz drzwi zewn. ale ten temat jest mi bliższy).

zanim wybiorę producenta, mam pytania wstępne. najpierw założenia: brama ma być segmentowa, biała, bez przetłoczeń.

 

lepiej żeby była z fakturą czy gładka? co się lepiej sprawdza w praktyce?

 

robić zamek w bramie? do garażu można też wejść przez dom, to warto czy nie? uzasadnienie mile widziane.

 

Jakich producentów macie oprócz Hormana i Normstahla?

 

My też jesteśmy na etapie wyboru bramy garażowej. Nasze rozpoznanie:

1. Lepsza gładka niż z fakturą ( sąsiad ma białego Normsthala z fakturą od jesieni ub. roku i widać, że w rowkach osadza się kurz itp.).

2. Słyszeliśmy, że na ewentulny serwis długo się czego, a w przypadku bramy jest to raczej istotne.

3. Fajne są bramy Novofermu -zarówno jakościowo i cenowo i byliśmy prawie zdecydowanina zakup - ale główny dystrubutor w Poznaniu wogóle nie odbiera telefonów ( dzwoniłam przez kilka dni o różnych porach) więc nie wiem, czy zaryzykuję.

4. Oglądaliśmy Hormana i Krlispola (stały obok siebie więc można było porównać) i Krlispol wypada zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zamek to zdecydowanie nie robić. Uzasadnienie - oprócz walorów estetycznych jest to podobno dobry punkt dla ewentualnych nieproszonych gości.

Aby zamknąć brame, gdy zabraknie prądu wystarczy,że są zamontowane rygle zabezpieczające. Zamykamy bramę od środka garażu i wychodzimy przez dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak porównywałeś hormana z krispolem, to otwierałeś je może? bo sąsiad ma od niedawna krispola i przy zamykaniu/otwieraniu mechanizm wydaje takie odgłosy, jakby wszystko miało się zaraz rozpaść na drobne trybiki. inna rzecz, że sąsiad ma beztroskie podejście do budowy i mam wrażenie, że udziela się większości ekip, które u niego pracują, więc zakładam, że ma po prostu coś niehalo z montażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż oglądał je dosyć długo, otwierał i zamykał w róznych opcjach tzn. sprawdał jak reagują na przeszkody, na zatrzymanie zamykania, otwierania itp. Odgłosów strasznych nie wydawały. Porównywał też różne - dla mnie tajemnicze - rzeczy. Istotne jest też, czy napęd jest na łańcuch (głośniejszy), czy na pasek . Krispola warto brać z napędem Somfy, podobno ten Krispolowy jest słaby, a za napęd i tak płaci się osobno. Zwracano nam też uwagę, aby bramę montować po tynkach, bo jak się zanieczyści napęd to mogą być problemy z prawidlowym funkcjonowaniem bramy. Zastanów się też nad pilotem. W stadnardzie jest dwukanałowy, za dopłatą może być czterokanałowy ( istotne zwłaszcza przy dwóch bramach garażowych, ale ty masz chyba jedną) - podobno można do niego doprogramować rózne dziwne rzeczy np. zamykanie rolet z zewnątrz budynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło spotkać na FM bratnią duszę :welcome:

 

O ile dobrze pamiętam to przy ul. Legnickiej "OKNA MIKOŁAJCZYK". A tak przy okazji, czy 30 zł. za punkt (instalacja elektryczna) oraz 25 zł./mb położenia kabla elektrycznego - od skrzynki w ogrodzeniu do skrzynki w budynku - to dobra cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak porównywałeś hormana z krispolem, to otwierałeś je może? bo sąsiad ma od niedawna krispola i przy zamykaniu/otwieraniu mechanizm wydaje takie odgłosy, jakby wszystko miało się zaraz rozpaść na drobne trybiki. inna rzecz, że sąsiad ma beztroskie podejście do budowy i mam wrażenie, że udziela się większości ekip, które u niego pracują, więc zakładam, że ma po prostu coś niehalo z montażem.

są we Wrocławiu firmy, które mają różnych producentów w ofercie i na miejscu można porównać produkty konkurentów. W północnej części, z tego, co pamiętam, chyba też w kierunku Długołęki.

 

Odgłosy to raczej kwestia zabrudzenia mechanizmu ;) Aczkolwiek faktem jest, że Krispol/ Wiśniowski nie mają najlepszych notowań w sieci. Jedna rzecz, że to nie jest półka cenowa Hormanna czy Normstahla, ale druga - że to jest też funkcja skali, obstawiam, że realizują sporo większe obroty niż H/N, to i ilościowo mają tych reklamacji więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine - w bingo mają hormana, normstala i wiśniowskiego, ale nie mają krispola - dlatego dopytuję

 

AMF - zdradzę Ci, że jest nas tu więcej :D podjadę na tę Legnicką, dzięki. co do elektryki - to ja w końcu nie wiem, jaką miałam cenę za punkt, bo p. Mietek ma jakieś tajemnicze metody wyceniania instalacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałabym, aby ktoś pomyślał, że namawiam na Krispola. Początkowo raczej nie brałam go pod uwagę. Stawiałam na Novoferm i Normsthala ewentualnie Hormanna, ale po obejrzeniu kilkunastu bram u różnych dystrybutorów ( starałam się wybierać takich którzy mają w ofercie różne bramy, bo z reguły jak ktoś sprzedaje jednego producenta to zazwyczaj "ten produkt jst najlepszy":no: ) i wysłuchaniu opinii na temat ewentualnych problemów serwisowych itp. ich notowania znacznie zmalały i gdyby nie potencjalne problemy z serwisem zdecydowałabym się na Normsthala, ale" we wcześniejszym wydaniu". Nie wspomnę, że zachwalano mi bramy Wiśniowskiego, ale jestem zdecydowanie na NIE.

Co co ceny-przy założeniu takiego samego koloru i ewentualnie przetłoczenia - Hormamm i Krispol to ok. 200 zł różnicy, do Normsthala trzeba dodać ok.700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine - w bingo mają hormana, normstala i wiśniowskiego, ale nie mają krispola - dlatego dopytuję

 

AMF - zdradzę Ci, że jest nas tu więcej :D podjadę na tę Legnicką, dzięki. co do elektryki - to ja w końcu nie wiem, jaką miałam cenę za punkt, bo p. Mietek ma jakieś tajemnicze metody wyceniania instalacji ;)

 

To bardzo miło.:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie porażające :smile:. Ale z drugiej strony jak w szkołach uczą rozwiązywania testów, a nie myślenia i czytania całych lektur (jak można omawiać np. fragmenty "Pana Tadeusza") to potem mamy się z czego pośmiać. A jak Ci się podobały wstawki z kaktusem na maturze z języka polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maturzyści umawiają się jakiego słowa użyć na maturze pisemnej z polskiego. W tym roku był kaktus ( dwa lata temu koza). "Wstawki" maturzystów podawali chyba w Panoramie , z lektur była min. "Lalka" i "wrzucenie" w treść tego kaktusa bywało rewelacyjne, śmieszne i - co ciekawsze - w większości przypadków miało sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesprzyjcie mnie dobrym słowem. Dziś był kierownik budowy i nie odebrał chudziaka. Mam zrobić dziury, geolog ma przyjechać zrobić badanie zagęszczenia piasku. Jak będzie źle, to kucie chudziaka, wywalanie całego piasku, na nowo wrzucanie, ubijanie i zalewanie nowym betonem :( :(

ratunku... Mam nadzieję, że będzie jednak dobrze ubity - przecież ekipa go ubijała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...