Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z was widział w którymś składzie bud. dachówki Nelskamp?

Naczytałam się tu troche i chcę je zobaczyć.

Potrzebuję czerwonej karpiówki, angoby.

Może polecacie jakies?

 

nelskamp ma pan w hurtowni WOBO na Klecinie- mogę podesłać namiary

ale jest strasznie droga

ceramiczna jest b. duża - 6 dachówek wchodzi na metr

a betonowa nelskamp jest teraz w cenie ceramicznej polskiej (30 zł za m) - bo sprowadzana

chyba nie warto, chociaż piękna, trzeba przyznać.

Ja mam ofertę na mój domek (daszek 310 m, pokręcony troszku) - 12500 ze wszystkimi dodatkami IBF, w tym dachówka 8 tys reszta dodatki, zobaczę jeszcze Euronit. Całkiem ładny ten IBF. Więźba jest tak koszmarnie droga, że dachówki muszą być tanie. Cóż, to co najdroższe w naszym domku i najporządniejsze, będzie niestety ukryte dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugie czy dałeś już link do projektu ? nie ? no to na co czekasz !!!

 

Link już dawno podany.

Ale podaję jeszcze raz:

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=437&CanBack=1

 

no fakt sorry

 

rzeczywiście widziałem - ładny domek gratuluję

trudny dach musisz mieć fachowców prima sort

zastanów się czy rzeczywiscie karpiówka przy takim dachu bezpieczniej byłoby zastosować gont ael to oczywiscie kwestia estetyski i gustu (nie patrz tylko na takie gonty jakie są dostępne w marketach budowlanych bo tam nie ma tych najlepszych no i konstrukcja wieźby będzie trochę tańsza

tylko pom.9 na parterze :o musisz tam coś wymyślić 16 m2 na kotłownie :-? toż to będzie kotłownia dla całego osiedla :wink: a robienie pralni w tym samym pomieszczeniu to nie koniecznie najlepszy pomysł (tym bradziej, że pralnie zaprojektowano na poddaszu)

aha i zlikwidowałby jedne drzwi w 8 albo 9, raczej 9 i połączył te pomieszczenia środku domu - taniej i bezpieczniej

 

Nie żebym się czepiał :wink: po prostu dzielę się spostrzeżeniami :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapelusik - piękny dom, naprawdę - wielkości pokoi idealne, takie jak trzeba, bardzo funkcjonalne rozmieszczenie, wielka kuchnia, spiżarka jak sie patrzy, góra bardzo OK, dwa garaże, zadaszony taras - idealny, i pralnia, i garderoba ... Super.

Ale najtańszy to on nie będzie ...

A jak z kierunkami - stronami świata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

proponuję Ci folię wysokoparoprzepuszczalną firmy DuPont o nazwie Tyvek - przyjedź do mnie i zobaczysz

wojtek - widzę że stawiasz na najlepsze jakościowo materiały :)

 

ale coś w tym jest - jest powiedzenie "nie stać mnie na rzeczy tanie", coraz częściej widzę na budowie że jest bardzo prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pom.9 na parterze musisz tam coś wymyślić 16 m2 na kotłownie

 

Fakt, kotłownia jest duża, ale miejsce się przyda. Będą zbiorniki na olej (gazu niet) i najprawdopodobniej zbiornik 300- litrowy na magazynowanie ciepłej wody (solary mamy w planie, ale co z tego wyjdzie, zobaczymy... :roll: ).

 

Aha! Drzwi w 9 nie będzie. To oczywiste.

 

Pozostałym dziękuję za komplementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, dziękuję za info.

 

Jeśli chodzi o dzachówkę, to mamy w domku Ruppa i Creatona.

Najbardziej podobała nam się czewień angobowana z Ruppa.

Jednak gdy zobiliśmy test (patrz: utłukliśmy je), to Creaton wypadł lepiej -różnica w kolorze między częścią wierzchnią a środkiem jest naprawdę niewielka.

 

Ale podobno Creaton strasznie drogi. Może nie tyle dachówka co dodatki. Ale czytałam, że ludzie dobierają je z innej firmy.

 

Jutro odbieramy wyceny dachu, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek, bardzo słuszne podejście - dyplomatycznie :)

 

kapelusik - zróbcie sobie wycenę wszystkiego - nam wyszła różnica między cermiką Robena a IBF kilkanaście tysięcy złotych

 

w ogóle to widzę że teraz - w stosunku do cen sprzed pół roku, roku wszystko jest tak drogie, że budowa będzie nas kosztować o kilkadziesiąt tysięcy drożej niż analogicznie rok temu. Dlatego niestety trzeba się będzie obejśc bez pewnych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapelusik,

w przypadku angoby to kolorystycznie dodatki Wiekoraznikomo róznią się od Creatona - a w cenie prawie 2,5 taniej

problem jest w ewentualnej reklamacji - nie uwzględni Ci jej ani Creaton ani Wiekor

poza tym w przypadku cięcia dzchówek można kupic w Creatonie farbkę na zamalowanie lini cięcia i praktycznie dach stanowi całość kolorystyczną.

w dodatkach zwróć uwagę też na kształt gąsiorów- Creaton ma parę możliwości co do wielkości i kształtu - względy odbioru wizualnego są inne dla każdego i nie chce oceniać, który ładny a który brzydszy

działka 110m2 to całkiem przyzwoita działka - ja mam 1000m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapelusik łamiesz mi serce :cry: mi się ten domek na prawdę podoba :lol: :wink: lubię takie dachy stwarzają takie ciepło ....

 

1. rzeczywiście przy takim rozwiązaniu kotłowni i solarów pomieszczenie zaczyna nabierać sensu też rozwazałem solary - jak chcesz wiedzieć co wymyśliłem to przejrzyj forum albo daj znać to ci napiszę

 

2. Iwoneska - tak może być ale:

- nie każda kotłownia lubi wilgoć

- ewentulane zapachy oleju też moga nie być przyjazne

- to generalnie nie jest specjalnie miłe pomieszczenie (kotłownia)

 

3. bk 180 M2+ to musi kosztować :-? niestety

 

4 . kapelusik czy robisz jeszcze DPG ?

 

Wojtek w sobotę jadę w twoim kierunku więc daj mi na priva twoją komorrę to się umówimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Iwoneska - tak może być ale:

- nie każda kotłownia lubi wilgoć

- ewentulane zapachy oleju też moga nie być przyjazne

- to generalnie nie jest specjalnie miłe pomieszczenie (kotłownia)

- mam gazową - przy odbiorze że nie było żadnych problemów

- oleju nie będzie

- dlaczego nie? dla mnie to po prostu pomieszczenie gospodarcze, w kórym znajduje się kilka rzeczy - piec i te wszystkie rurki i zbiorniczki do niego 8) , pralka, szafki na detergenty i takie tam inne duperele, suszarka (i z tego jestem bardzo zadowolona że tam ją mam...no bo niby gdzie by było lepiej?), dojdzie jeszcze zlew gospodarczy...do płukania kaloszy np :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam po kolei.

 

1. Wiem jak śmierdzi w kotłowni olejowej. Smród wyklucza możliwość umieszczenia tam pralni.

 

2. Właśnie to o dodatki Wiekora mi chodziło. Wojtek62, a czy możesz mi podać namiar na miejsce, gdzie kupiłeś Creatona i gdzie Cie informowali o tych, farbkach, reklamacjach itd?

 

3. Dach do wyceny dawaliśmy w BuilderII przy Armii Krajowej i w małym składzie w Wysokiej (tak dali nam najlepsze ceny na ściany jeszcze przed rabatem). Okazało się że mają tam Creatona, co było dla mnie zaskoczeniem. Zobaczymy, co pokażą wyceny.

 

4.Co do błędów - zdajemy sobie sprawę, że będą. Pytanie: ile i czy poważne? Mam nadz, że nie dużo. Wrrrrr :evil:

 

5.Co to DPG? Bo nie kojarzę jeszcze wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz folii Tyvek jest kilka odmian.Folia soft ,solid, supra, i inne te które Ci wymieniłem są wysokoparoprzepuszczalne ok 3000 g/m/2 24h.Moga sie styykac z wełną bez szczeliny went.Chodzi również o wytrzymałość mechaniczną na rozrywanie .Folia soft jest najsłabszą,ńajsilniejszą jest chyba supra.Nie pamiętam wszystkiego z głowy.Mocną folią wysoko p.p. jest też folia delta went n firmy Dorken.Są też firmy Corotop. Braas.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapelusik - a solary rurowe czy płaskie (płaskie dużo tańsze - inna klasa)

tzn czy inwestujesz kilkanaście tysięcy w solary czy dwa tysiące?

a DGP to dogrzewanie gorącym powietrzem, ja sie na to nie zdecydowałąm, mam alergiczne dzieci, a to ejst rozprowadzanie spalin, powietrze jest przy tym bardzo suche.

 

zobacz ofertę makrotermu, jak o tym myślę - kominek z płaszczem plus trzy płaskie kolektory - zobaczymy co pan od kolektorów powie jak przyjedzie na działkę - akurat ta połać dachu jest na poł zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...