Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Frankai dzięki za sugestię - zaraz poczytam o farbach "Neosil". Za koty dziękuję, ostatnio ( w styczniu) przysposobiłam dwie kocice i również są łowne :)

 

Ktoś ma jeszcze jakieś typy co do farb? Ciekawe jak teraz biorą za robociznę... Jakie teraz są koszty robocizny malowania ściany elewacyjnej (farba na tynk)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

jako malowaniu to nigdy nie zgadzajcie się na to żeby wam przy pierwszym malowaniu ścian mieszali farbę z gruntem

bo już słyszałam o takich magikach co tak robią, żeby nie grunotwać ścian i żeby szybciej poszło to wymieszali farbę z gruntem i tak pomalowali, a teraz ściany do drapania bo wszystko się luszczy

całe szczęście że nie moje ściany

fachowiec z tekkirulli powiedział nam że grunt i farba mają inne zastosowanie i właściwości i absolutnie nie można ich łączyć

niby oczywiste ale są "fachowcy" którzy praktykują takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

budujemy w okolicy Mietkowa, jesteśmy na etapie wyboru okien. Czy ktoś zna/współpracował z firmą Okna Galio (ul. Lotnicza 24) lub z EMPOLem? Proszę o ewentualne opnie, bo te 2 firmy "walczą" o umowę z nami.

 

Może trochę późno, ale dopiero się doczytałem.

Ja mam EMPOLu - w zasadzie nic się z nimi nie dzieje oprócz drzwi balkonowych, które regularnie mi lekko osiadają i haczą na dole. Regulacja już na maxa podniesiona.

Dodatkowo w wielu miejscach znalazłem wgniecenia na ramach - pewnie powstałe w montażu. Ale coś z nimi wywalczyłem potem.

 

W moim wypdaku długo trwało spisywanie umowy, bo za każdym razem coś było nie tak z wymiarami a u nich podpisujesz się, że potwierdzasz wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę późno, ale dopiero się doczytałem.

Ja mam EMPOLu - w zasadzie nic się z nimi nie dzieje oprócz drzwi balkonowych, które regularnie mi lekko osiadają i haczą na dole. Regulacja już na maxa podniesiona.

Dodatkowo w wielu miejscach znalazłem wgniecenia na ramach - pewnie powstałe w montażu. Ale coś z nimi wywalczyłem potem.

 

W moim wypdaku długo trwało spisywanie umowy, bo za każdym razem coś było nie tak z wymiarami a u nich podpisujesz się, że potwierdzasz wymiary.

 

Witaj Trociu

 

Jeśli skończyła Ci się możliwość regulacji na drzwiach balkonowych to możesz spróbować te drzwi jeszcze raz przeszklić, to powinno pomóc.

A wgniecenia na ramach to pewnie od pasów, którymi okna były spięte na stojaku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze z Grupy Wrocławskiej

Witam Was serdecznie po długiej przerwie:-)

 

Wreszcie się uporałem z biurokracją i konserwatorem zabytków i chciałbym w tym roku wyjść z ziemi ze swoim domem.

Dlatego też chciałem poprosić o polecenie mi jakiejś dobrej (niekoniecznie drogiej) ekipy z okolic Oleśnicy, która wykonałaby mi stan zero ?

Może też ktoś z Was wie gdzie aktualnie jest dobra cena na bloczki fundamentowe, beton i stal ???

 

Będę wdzięczny za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Budocomie :) Witaj! moja ekipa jest chyba w wątku "moje ekipy", aczkolwiek cierpi na nadmiar zleceń.

Materiały, o które pytasz, już mnie nie dotyczą, więc nie mam pojęcia, gdzie teraz warto zamawiać. Przy betonie szczególnie - pamiętaj, że liczy się też jakość i mój KB na przykład zawsze podkreślał, żeby beton brać z porządnej wytwórni, u nas było blisko do Sanbetu.

powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze z Grupy Wrocławskiej

Witam Was serdecznie po długiej przerwie:-)

 

Wreszcie się uporałem z biurokracją i konserwatorem zabytków i chciałbym w tym roku wyjść z ziemi ze swoim domem.

Dlatego też chciałem poprosić o polecenie mi jakiejś dobrej (niekoniecznie drogiej) ekipy z okolic Oleśnicy, która wykonałaby mi stan zero ?

Może też ktoś z Was wie gdzie aktualnie jest dobra cena na bloczki fundamentowe, beton i stal ???

 

Będę wdzięczny za informacje

 

Stal na Sołtysowickiej w Return.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stan zero sobie samemu zrobic. Raz, ze zaoszczedzi sie ze 20k na robociznie, dwa ze bedzie niewiele wolniej (z uwagi na brak terminow i wiele budow naraz polecanych ekip), a trzy, ze dokladniej. Kolega z pracy nie majacy nic wspolnego z budowlanka zawodowo, ani z wyksztalcenia, w tym tygodniu juz wylewa plyte stropowa (zamiast chudziaka - na jego gruncie nie ma mozliwosci dobrze zagescic podloza pod chudziak), a zaczal w polowie kwietnia zabawe z geodeta. Robi to weekendami i popoludniami. Na calej powierzchni scian fundamentowych roznice poziomow ma maks 1 cm.

 

Rzygam juz cala branza budowlana i czuje do niej gleboka odraze i atawistyczna niechec. Kuzwa nie ma ani jednego aspektu branzy budowlanej, na ktorym inwestor nie musi sie znac i nie musi samemu studiowac, pilnowac, a potem i tak reklamowac. Jakby moja branza tak wygladala, to bysmy do tej pory do siebie listy golebiem pocztowym posylali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też ktoś z Was wie gdzie aktualnie jest dobra cena na bloczki fundamentowe, beton i stal ???

 

Będę wdzięczny za informacje

 

Witaj budocom,

Ja buduję na południu od W., ale stal wyszła mi najtaniej w Anerze (Aner) na Ligockiej - boczna Obornickiej. Stal była trochę droższa niż np. w Centrostalu, ale tańszy był transport, więc wyszło mi 300,00 taniej.

Potwierdzam, żeby beton brać z solidnej betoniarni, a nie od Pana Wacka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo - zależy od technologii, mój mąż też chciał zero robić sam, ale jak przerzucił kilka bloczków betonowych, to się bardzo ucieszył, że znalazłam murarzy :) przecież one ważą chyba z 30 kg sztuka!

myśmy samodzielnie robili ocieplenie fundamentów, styropiany na podłogach i podłogówkę. a całą resztę bacznie nadzorujemy - nie było takiego betonowania, przy którym nie uczestniczyłam (nawet jak mnie szerszeń ukąsił - dosłownie, tuż przed przyjazdem gruchy! ;)), w ubijaniu piasku mąż brał czynny udział, montaż okien nadzorował osobiście itp. itd. z większości rzeczy jesteśmy zadowoleni. prawdę mówiąc, z wszystkiego oprócz częsci tynkow wewn. a jakbyśmy to mieli robić wszystko temi rencami, to jeszcze by dachu nie było ;)

 

Słuchajcie - czy ja mam totalnie skrzywioną inwestorską optykę, czy 100 zł za robociznę ocieplania skosów, to jest dużo? w grę wchodzi 2xwełna, folia, zabudowa kg (pojedyncza płyta, te wszytkie tam masy itd do gruntowania włącznie. skosy proste, bo dach dwuspadowy. bo mam i tańsze oferty, a autor tej najdroższej przekonuje, że za mniej to się nie da dobrze zrobić i zarobić. hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - czy ja mam totalnie skrzywioną inwestorską optykę, czy 100 zł za robociznę ocieplania skosów, to jest dużo? w grę wchodzi 2xwełna, folia, zabudowa kg (pojedyncza płyta, te wszytkie tam masy itd do gruntowania włącznie. skosy proste, bo dach dwuspadowy. bo mam i tańsze oferty, a autor tej najdroższej przekonuje, że za mniej to się nie da dobrze zrobić i zarobić. hm?

cena nie z tej galaktyki - szukaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet już znalazłam, tylko muszę na panów ciutkę poczekać, a u mnie z umieniem czekania krucho :) no nic, popracuję trochę nad charakterem i poczekam.

mimo wpadki u madeleine sprawdź moich regipsiarzy - cenowo byli w okolicach 65zł/m2 z gruntowaniem, przy podwójnym regipsie.

w przypadku robienia poddasz poza welną, rusztami, folią znacznym kosztem są..... wkręty. idzie tego tysiacami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...