Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Polecam stan zero sobie samemu zrobic. Raz, ze zaoszczedzi sie ze 20k na robociznie, dwa ze bedzie niewiele wolniej (z uwagi na brak terminow i wiele budow naraz polecanych ekip), a trzy, ze dokladniej.

To zależy czy się ma jakiś czas wolny i czy człowiek nie jest zbyt drobiazgowy. Ja na ogół nie miałem czasu na nic, a nawet więcej - gdybym chciał pracować więcej, to bym mógł. I stawka jednak wyższa niż robotników. Z kolei gdybym zaczął się zagłębiać w technologię, to fakt - zrobiłbym lepiej, ale najpierw 3 razy tyle czasu ile robota, zajęłoby mi szukanie informacji. Potem nauka jak się coś robi i na koniec wykonawstwo znowu 3 razy tyle. Ogólnie - kicha. Lepiej szukać porządnej ekipy i ją nadzorować.

Żałuję, tylko że własnymi ręcami nie zrobiłem elektryki na której się znam. Potem więcej czasu spędziłem na poprawianiu.

 

Rzygam juz cala branza budowlana i czuje do niej gleboka odraze i atawistyczna niechec. Kuzwa nie ma ani jednego aspektu branzy budowlanej, na ktorym inwestor nie musi sie znac i nie musi samemu studiowac, pilnowac, a potem i tak reklamowac.

Hmmm... Popatrz ile domów stoi. Nie zawalają się, a z pewnością nie wszyscy pilnowali fachowców. Człowiek czasem popada w paranoję podczas budowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - czy ja mam totalnie skrzywioną inwestorską optykę, czy 100 zł za robociznę ocieplania skosów, to jest dużo? w grę wchodzi 2xwełna, folia, zabudowa kg (pojedyncza płyta, te wszytkie tam masy itd do gruntowania włącznie. skosy proste, bo dach dwuspadowy. bo mam i tańsze oferty, a autor tej najdroższej przekonuje, że za mniej to się nie da dobrze zrobić i zarobić. hm?

Moim zdaniem - ciut za dużo. Inflacji budowlanej od moich skosów nie było zbyt dużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet już znalazłam, tylko muszę na panów ciutkę poczekać, a u mnie z umieniem czekania krucho :) no nic, popracuję trochę nad charakterem i poczekam.

 

w międzyczasie przepytaj Panów, jak zrobią Ci obróbkę okien dachowych. Zwróć szczególnie uwagę na fakt, że masz wysoką ściankę kolankową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny i chłopaki - z jakim wyprzedzeniem zamawialiście styro na elewację? bo dużo czytam o poślizgach i nie wiem, czy wpadam w paranoję, czy jednak warto wszystko zgromadzić przed wejściem ekipy. oraz pocieszcie mnie, że zmieszczę w chałupince 200 paczek styro :bash:

 

termoorganikę miałam w 3 dni od zamówienia, swisspora w 5-6.

U mnie styro na elewację i fundamenty wszedł do garażu w słupkach po 5 sztuk każdy. Połowę wrzucisz do garażu, resztę do domu. Zmieścisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny i chłopaki - z jakim wyprzedzeniem zamawialiście styro na elewację? bo dużo czytam o poślizgach i nie wiem, czy wpadam w paranoję, czy jednak warto wszystko zgromadzić przed wejściem ekipy. oraz pocieszcie mnie, że zmieszczę w chałupince 200 paczek styro :bash:

ile sie da wkladaj w garaż - reszta do srodka ale tak by mozna bylo chodzić. :wiggle:

tylko nie rzucaj paczkami!!! - szkoda narozników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w międzyczasie przepytaj Panów, jak zrobią Ci obróbkę okien dachowych. Zwróć szczególnie uwagę na fakt, że masz wysoką ściankę kolankową.

 

podstawowy element castingu, no co Ty ;) chcieli "książkowo" (góra w poziomie, dół w pionie), ale ucięliśmy sobie pogawędkę o mostkach, grubości ociepleń etc. i ma być tak, jak nakazuje forumowy guru ;) (chyba nawet miałaś fotki w dzienniku na ten temat, dobrze pamiętam?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termoorganikę miałam w 3 dni od zamówienia, swisspora w 5-6.

U mnie styro na elewację i fundamenty wszedł do garażu w słupkach po 5 sztuk każdy. Połowę wrzucisz do garażu, resztę do domu. Zmieścisz :)

 

ja mam garaż 1-stanowiskowy, ale z połowa może wejdzie :) najgorzej, że chyba powinnam równocześnie zamawiać materiały na wykończeniówkę. wełnę to może wrzucimy na górę, ale kg sami nie damy rady. ajć, będzie ciasno.

 

Wojtek - jak dostawca raz rzucił naszym styropianem, to mu A. taki wykład strzelił na temat szanowania materiału, że jeszcze za sto lat będzie nim wnuki straszyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowalibyscie plyte balkonu dookola styro, zeby zmniejszyc mostki cieplne, skoro plyta juz jest i to monolityczna ze stropem? Wylewkarz twierdzi, ze nic to nie da. To samo w przypadku plyty tarasowej, ktora jest wylana przy fundamentach.

 

na mój rozum, żeby to miało znaczenie, to musiałbyś ten balkon i taras obudować styro ze wszytkich stron, inaczej szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Trociu

 

Jeśli skończyła Ci się możliwość regulacji na drzwiach balkonowych to możesz spróbować te drzwi jeszcze raz przeszklić, to powinno pomóc.

A wgniecenia na ramach to pewnie od pasów, którymi okna były spięte na stojaku :-)

 

Co rozumiesz przez przeszklenie? Rozłożenie i ponowne złożenie drzwi tylko lekko mniejszych??

 

Raczej od metalowych grzechotek, bo to były punktowe wgniecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowalibyscie plyte balkonu dookola styro, zeby zmniejszyc mostki cieplne, skoro plyta juz jest i to monolityczna ze stropem? Wylewkarz twierdzi, ze nic to nie da. To samo w przypadku plyty tarasowej, ktora jest wylana przy fundamentach.

Obudowałem polistyrenem. 7-8 (więcej nie weszło) od góry, 5cm pod i 2cm od frontu.

Na tarasach daje się styro nie tylko ze względu na ocieplenie, ale także ze względu na zabezpieczenie przed pękaniem. No ale nie pytajcie czemu - bo nie pamiętam. W dodatku nie wiem czy to była tylko teoria Muratorowa czy zdecydowanie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...