Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pedro - myśmy w obecnym domu robili tak, że papa była jeszcze wywinięta na ścianę na tyle, że parę cm wystawała po wylaniu jastrychu i potem się ją przycinało przy układaniu podłóg.

 

A co miałaś pod ścianami nośnymi: folie, czy papę?

Mój KB powiedział, że jak jest papa (a jest) to wystarczy skleić z papą. Gdyby była folia, to trzeba wywijać na ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie, czy elementy metalowe w stropie (dwuteowniki, podciagi), ktory ma byc zatynkowany tynkiem gipsowym, wystarczy zaszprycowac? Farba raczej kiepsko tam siega, bo juz sa pokryte siatka i czesciowo starym tynkiem. Ale na opakowaniu obrzutki cementowo-wapiennej pisza, zeby nie stosowac obrzutki na metal, drewno itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam namiarów na sprawdzoną ekipę która profesjonalnie i dobrze zabezpieczy i dociepli nam tarasy... Tarasy są na poddaszu - niezadaszone , (pod jednym garaż a pod drugim część jadalni) w dodatku nie ma barierek tylko murek więc musi być dobrze zabezpieczony żeby nam woda nie lała się nam na sufity...

Czy ktoś słyszał czy ktoś wie ?

 

A też przy okazji chciałabym przyłączyć się do polecania firmy od okien http://www.bauman.pl , okienka już są w naszym domku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie, czy elementy metalowe w stropie (dwuteowniki, podciagi), ktory ma byc zatynkowany tynkiem gipsowym, wystarczy zaszprycowac? Farba raczej kiepsko tam siega, bo juz sa pokryte siatka i czesciowo starym tynkiem. Ale na opakowaniu obrzutki cementowo-wapiennej pisza, zeby nie stosowac obrzutki na metal, drewno itp.

Zanim ktoś od tynków gipsowych doprecyzuj jak wygląda sytuacja. Czy masz jednorodną powierzchnię, czy miejscami jest goły metal (skoro myślałeś o malowaniu), siatka i stary tynk (jeżeli tak to jak dobrze się trzyma).

 

U siebie mam tynki mineralne, pokrywane później gładzią mineralną. Do HEB-ów mocowano najpierw siatkę metalową, a dopiero ją obrzucano. Bez siatki tynk raczej nie utrzymał by się na metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilijano - zerknij w moim dzienniku na cieślę/dekarza Cięciwę (nie mam nr do niego pod ręką) - u mnie robił daszek płaski na garażu i póki co jest dobrze. nie bardzo rozumiem z Twojego opisu, co tam masz konkretnie do zrobienia, ale może akurat się nadadzą :)

 

Dzięki zapytam.. Może źle się wyraziłam bo dokładnie to chodzi o dobrą izolacje na tarasie .Ten większy taras ma prawie 20m2 , nie jest zadaszony a pod nim garaż..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Śledzę forum już ładnych kilka lat (tyle trwało uzyskanie pozwolenia na budowę),buduję się w ok.Dobroszyc i jak dotąd m.in.dzięki forum i forumowiczom wszystko idzie ok..

Kończę właśnie dach i przygotowuję się do dalszych etapów.

Mam prośbę o namiary na :

- granit (parapety,schody zew.,kostka)

- producenta bram wjazdowych przesuwnych

 

Z góry dziękuję Ketrixx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...