Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Zanim ktoś od tynków gipsowych doprecyzuj jak wygląda sytuacja. Czy masz jednorodną powierzchnię, czy miejscami jest goły metal (skoro myślałeś o malowaniu), siatka i stary tynk (jeżeli tak to jak dobrze się trzyma).

 

U siebie mam tynki mineralne, pokrywane później gładzią mineralną. Do HEB-ów mocowano najpierw siatkę metalową, a dopiero ją obrzucano. Bez siatki tynk raczej nie utrzymał by się na metalu.

 

Na jednej kondygnacji gdzieniegdzie w stropie jest dwuteownik, a na drugiej strop, to plyty WPS pomiedzy dwuteownikami. Pomalowalismy te dwuteowniki farba ftalowa antykorozyjna.

 

Pytanie dodatkowe - pierwsza z tych kondygnacji, to bloczki z betonu komorkowego w oczkach zbrojenia, ktore zalane sa betonem - taka betonowa kratownica z suporeksem. Na tym byl tynk, w znakomitej wiekszosci mniej lub gorzej skuty. Druga z kondygnacji, jak wyzej. Tynkarze boja sie tego pociagnac tynkiem cementowo-wapiennym, bo wg nich moze wyjsc za gruba warstwa i moze odpadac. Chca to zrobic gipsowym. Jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dodatkiem???czego?

zwyklą wydłubiesz, epoksydowej nie da rady

Jakiś coby woda nie wnikała, tylko się perliła. Pamiętam, że w kotłowni dodawałem do jednej fugi, a do drugiej już nie musiałem.

Epoksydowych się boję właśnie ze względu na te właściwości do sklejania płytek i brudzenia, przy nieumiejętnym fugowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej kondygnacji gdzieniegdzie w stropie jest dwuteownik, a na drugiej strop, to plyty WPS pomiedzy dwuteownikami. Pomalowalismy te dwuteowniki farba ftalowa antykorozyjna.

Hmmm... Ja niczym nie malowałem. Uznałem, że w stropie nie będzie dostępu powietrza, to mi HEB-y gnić nie będą.

 

Pytanie dodatkowe - pierwsza z tych kondygnacji, to bloczki z betonu komorkowego w oczkach zbrojenia, ktore zalane sa betonem - taka betonowa kratownica z suporeksem. Na tym byl tynk, w znakomitej wiekszosci mniej lub gorzej skuty. Druga z kondygnacji, jak wyzej. Tynkarze boja sie tego pociagnac tynkiem cementowo-wapiennym, bo wg nich moze wyjsc za gruba warstwa i moze odpadac. Chca to zrobic gipsowym. Jakies rady?

Jeżeli tynk był, to nie widzę powodu by go znowu tam nie położyć. Z kładzeniem tynków jest tylko zasada, żeby kolejna warstwa była słabsza od poprzedniej. Inaczej faktycznie będzie odpadać.

Niestety nie doktoryzowałem się w tynkach i więcej nic nie wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich. Jestem tu nowy, nie buduje domu ( bo nie mam możliwości) ale chcę kupić nowy dom i chciałbym dołączyć do grupy wrocławskiej i "wykorzystać" Waszą wiedzę i doświadczenie związane z dążeniem do celu- czyli zamieszkaniem we własnym domu. Jestem z Wrocławia - jak mozna dołączyć do grupy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich. Jestem tu nowy, nie buduje domu ( bo nie mam możliwości) ale chcę kupić nowy dom i chciałbym dołączyć do grupy wrocławskiej i "wykorzystać" Waszą wiedzę i doświadczenie związane z dążeniem do celu- czyli zamieszkaniem we własnym domu. Jestem z Wrocławia - jak mozna dołączyć do grupy?

witamy:):D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...