Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

no to miło.... potrzebuję pomocy w sprawie kupna domu. Chcę kupić dom na kiełczowie w stanie deweloperskim, bliźniak (piekny) skończony. Już mielismy podpisywać umowę wstępną ale jak żona zaczęła sprawdzać dom szczegołowo to się okazuje że stoi na działce rolnej i tu pojawiają się wątpliwości. Dom ma mieć lada dzień pozwolenie na użytkowanie, ale nie wiemy jak to jest z tą dzialką rolną. W gminie powiedzieli że nie planują odrolniania tych gruntów. W starostwie dom jest jako siedlisko a nie nieruchomość i zdecydowanie odradzili nam kupno. Pytałem notariusza ale nie był w stanie mi odpowiedzieć czy mieszkanie w takim domu jest zgodne z prawem.

Czy ktoś mógłby mi coś poradzić? Może ktoś ma namiary na prawnika który mógłby (odpłatnie oczywiście) sprawdzić ten dom i wszystko z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

no to miło.... potrzebuję pomocy w sprawie kupna domu. Chcę kupić dom na kiełczowie w stanie deweloperskim, bliźniak (piekny) skończony. Już mielismy podpisywać umowę wstępną ale jak żona zaczęła sprawdzać dom szczegołowo to się okazuje że stoi na działce rolnej i tu pojawiają się wątpliwości. Dom ma mieć lada dzień pozwolenie na użytkowanie, ale nie wiemy jak to jest z tą dzialką rolną. W gminie powiedzieli że nie planują odrolniania tych gruntów. W starostwie dom jest jako siedlisko a nie nieruchomość i zdecydowanie odradzili nam kupno. Pytałem notariusza ale nie był w stanie mi odpowiedzieć czy mieszkanie w takim domu jest zgodne z prawem.

Czy ktoś mógłby mi coś poradzić? Może ktoś ma namiary na prawnika który mógłby (odpłatnie oczywiście) sprawdzić ten dom i wszystko z tym związane?

to jest "działka" Spirei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny raz potwierdza sie moja opinia o budowlancach. Tynkarze wzieli sobie majstra-zlota-raczke do wyrownania dziur, skucia wystajacych czesci, podmurowania otworow, zrobienia porzadnie otworow wentylacyjnych i takich tam pierdol. Majster wzial sobie pomocnika-murarza i wygladalo to fachowo. Przychodze sprawdzic, jak wyrownali scianke w kuchni (komin wystaje na pare cm ze sciany, wiec mieli z jednej strony komina wymurowac ceglami tudziez betonem komorkowym, zeby potem nie kombinowac z meblami kuchennymi), a tutaj kuzwa... scianka glucha. Przygladam sie blizej miedzy cegly (bo spoina pozalsieboze), a tam za nimi styropian, scianka "zakotwiona" gwozdziami ciesielskimi, a same cegly na sztorc (na sciance 6cm). I ja na tym kuzwa mam powiesic szafke z zastawa, ktora spokojnie 50kg przekroczy?????!!!!???!!??? Przeciez mi kiedys ta szafka kogos zabije! A dziure w kominie (pozostalosc po starym piecyku - komin bedzie sluzyl kominkowi, wiec przewod spalinowy) kuzwa zamurowali kawalkiem suporeksu!!!!

 

No ale sie wkurzylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani

 

Słuchajcie mam do was wielką prośbę-szukam ekipy wykończeniowej na już( ewentualnie lipiec), na jakieś 2-3 tygodnie ( zrobienie niewielkiej łazienki)

Dzwoniłam do polecanych przez Frankai, Madeline, swoich-terminy na listopad-grudzień!!!!!

 

Może ktoś nie wyrobił się i podzieli się na parę dni fachowcami?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to miło.... potrzebuję pomocy w sprawie kupna domu. Chcę kupić dom na kiełczowie w stanie deweloperskim, bliźniak (piekny) skończony. Już mielismy podpisywać umowę wstępną ale jak żona zaczęła sprawdzać dom szczegołowo to się okazuje że stoi na działce rolnej i tu pojawiają się wątpliwości. Dom ma mieć lada dzień pozwolenie na użytkowanie, ale nie wiemy jak to jest z tą dzialką rolną. W gminie powiedzieli że nie planują odrolniania tych gruntów. W starostwie dom jest jako siedlisko a nie nieruchomość i zdecydowanie odradzili nam kupno. Pytałem notariusza ale nie był w stanie mi odpowiedzieć czy mieszkanie w takim domu jest zgodne z prawem.

Czy ktoś mógłby mi coś poradzić? Może ktoś ma namiary na prawnika który mógłby (odpłatnie oczywiście) sprawdzić ten dom i wszystko z tym związane?

 

w Kiełczowie 1/2 domów to siedliska :) a to 8.000 tysięczna wioska

ale mieszka się cudnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani

 

Słuchajcie mam do was wielką prośbę-szukam ekipy wykończeniowej na już( ewentualnie lipiec), na jakieś 2-3 tygodnie ( zrobienie niewielkiej łazienki)

Dzwoniłam do polecanych przez Frankai, Madeline, swoich-terminy na listopad-grudzień!!!!!

 

Może ktoś nie wyrobił się i podzieli się na parę dni fachowcami?????

Magda34 ma swojego wykonczeniowca - może ma czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Kiełczowie 1/2 domów to siedliska :) a to 8.000 tysięczna wioska

ale mieszka się cudnie

 

Kaśka73 czy Twój dom tez stoi na działce rolnej? Czy jeżeli ja nie jestem rolnikiem to mogę "legalnie" mieszkać w takim domu? Bez obawy że za jakiś czas ktoś się doczepi?

Mam straszny dylemat czy kupić ten dom czy poszukać inny na działce budowlanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka73 czy Twój dom tez stoi na działce rolnej? Czy jeżeli ja nie jestem rolnikiem to mogę "legalnie" mieszkać w takim domu? Bez obawy że za jakiś czas ktoś się doczepi?

Mam straszny dylemat czy kupić ten dom czy poszukać inny na działce budowlanej.

to akurat najmniejszy problem, też mam działkę siedliskową i pełen luz. Ale raczej sprawdziłabym inne rzeczy (niektóre niestety niesprawdzalne na tym etapie). Podeślij może linka do oferty, wytkniemy Ci wszystkie słabe punkty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to miło.... potrzebuję pomocy w sprawie kupna domu. Chcę kupić dom na kiełczowie w stanie deweloperskim, bliźniak (piekny) skończony. Już mielismy podpisywać umowę wstępną ale jak żona zaczęła sprawdzać dom szczegołowo to się okazuje że stoi na działce rolnej i tu pojawiają się wątpliwości. Dom ma mieć lada dzień pozwolenie na użytkowanie, ale nie wiemy jak to jest z tą dzialką rolną. W gminie powiedzieli że nie planują odrolniania tych gruntów. W starostwie dom jest jako siedlisko a nie nieruchomość i zdecydowanie odradzili nam kupno. Pytałem notariusza ale nie był w stanie mi odpowiedzieć czy mieszkanie w takim domu jest zgodne z prawem.

Czy ktoś mógłby mi coś poradzić? Może ktoś ma namiary na prawnika który mógłby (odpłatnie oczywiście) sprawdzić ten dom i wszystko z tym związane?

 

Popytaj sąsiadów czy to nie ten teren zalewowy [przy niepozornej rzeczce] bo widziałem ile tam było wody kilka lat temu - nawet jeśli kogoś nie zalało to skutecznie odcięło dojazd do domu, a potem komary mieli w gratisie.

 

Sprawdź to dobrze bo jakiś czas po powodzi pojawiło się tam sporo tablic "sprzedam dom".

 

Często jeżdżę tamtejszym objazdem drogi wlotowej do Wrocławia i widzę jak tam wygląda na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo maja takie wyksztalcenie jak Ferdek Kiepski:D

Do pewnych rzeczy wykształcenie nie jest potrzebne. Odrobina myślenia, ale przede wszystkim chęci by coś dobrze zrobić i w tym temacie jest chyba największy deficyt. A może fachowcy zarazili się "chińszczyzną" w hipermarketowym wydaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj sąsiadów czy to nie ten teren zalewowy [przy niepozornej rzeczce] bo widziałem ile tam było wody kilka lat temu - nawet jeśli kogoś nie zalało to skutecznie odcięło dojazd do domu, a potem komary mieli w gratisie.

 

Sprawdź to dobrze bo jakiś czas po powodzi pojawiło się tam sporo tablic "sprzedam dom".

 

Często jeżdżę tamtejszym objazdem drogi wlotowej do Wrocławia i widzę jak tam wygląda na bieżąco.

 

przy Widawie koło młyna w Wilczycach zawsze na wiosnę wylewa (przy moście)

Kiełczów to ciut dalej i tam nawet w 1997 nie było powodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...