Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wojtek w mieszkaniu moich rodziców w takich panelach mój tato zrobił przedpokój. Ściany i sufit. Jak dla mnie, wygląda to nieładnie. Tylko, że to dawno było i może teraz te panele są ładniejsze i jest większy wybór. :rolleyes: Nie wiem tego, bo nie zgłębiałam tematu. :no:

 

Wyglad, to jedna rzecz, a dochodza jeszcze inne zmysly - szczegolnie przy scianach i skosach. W pracy cale biuro jest obudowane karton-gipsem i procz wszelkich uszkodzen, wgniecen itd. wkurza mnie tez dzwiek i "praca" tych scian. Nie mozna sie lekko oprzec, zeby nie uslyszec "skrzypienia" "sciany". Jak zamykasz drzwi, to tez cala sciana chodzi. Dotkniesz, a sie ciut ugina. A plyty gk sa na profilach i to podwojne - panele przypuszczam, ze pracowac beda jeszcze bardziej. Coraz bardziej mnie kusi plyta OSB na takich samych profilach, jak do gk, albo nawet wrecz na kratownicy z kantowek. Odpowiedniej grubosci plyta (18mm), na to tynk z 1cm na siatce ledochowskiego i nic nie powinno pracowac (toche gluchy dzwiek bedzie, jak zapukac). Oczywiscie to dodatkowy koszt, a i tynkarzy juz nie bedzie, jak bede robil sucha zabudowe, wiec i logistycznie jest to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

hej, pamietacie mnie jeszcze ;-)

 

Dostałam w końcu warunki zabudowy :)

 

Teraz walka o PnB i pozwolenie na wycinke drzew.

 

No włąsnie - czy ktoś ma jakies doświadczenia odnosnie wycinki? Bo wszystko wskazuje na to że jak chce je wycinac ze wzgl. na inwestycję czyli budowę to musze mieć PnB!

I zastanawiam sie czy jakoś inaczej nie da się tego obejść, by jeszcze przezd P{nB dostać te zgodę..

Drzewa niestety niektóe są zdrowe wiec ta opcja odpada..

 

Ale moze mogłabym prosic o wycinkę ze wzgledu na jeszcze jakis inny powod?

 

Maice jakies pomysły?

 

(..i idę Was doczytać bo mam zaległosci :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Drzewa niestety niektóe są zdrowe wiec ta opcja odpada..

Maice jakies pomysły?

(...)

 

Poszukaj jakiegoś dendrologa z lepszą wiedzą o chorobach drzew. Jak będziesz mieć więcej szczęścia/pecha to drzewo może nagle zachorować. Czasami się tak zdarza. Gdzieś czytałem także, że u jednego gościa piorun uderzył podczas burzy - no ale liczenia na takie przypadki bywa ... wiadomo zresztą. Może jednak da się wybudować omijając je? Są projekty, które ładne zdrowe drzewo mają wewnątrz mieszkania. W sumie jestem za dosadzaniem drzew, a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem za dosadzaniem drzew, a nie odwrotnie.

 

 

Co do wycinania - dosadzania - tak jak nazwa mojego dziennika wskazuje moja działka to niezła dżungla..

Ja mam tam tyle drzew że naprawdę juz w salonie czy w garażu ich nie potrzebuje :D

 

Musże po prostu wyciąć bo nijak się nie wybuduję z nimi.

 

Inwentaryzajce dendrologiczną robiła mi pani z ogrodu botanicznego we Wro wiec wiedze ma znaczną. To co chore to chore, ale zdrowego zakwalifikowac jako chorego się nie da bo i tak potem panie z Urzedu przyjeżdżają i sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy dostawałem zgodę na wycinkę i w żadnym wypadku nie wskazywałem jako powód głównie chęć "uporządkowania" terenu.

 

Ostatnim razem jako przyczyna mam: "docelowa organizacja ogrodu". To zgłoszenie poszło już po zakończeniu budowy.

Za pierwszym jako przyczyna mam: "umożliwienie zagospodarowania terenu - ogrodzenie działki, organizację ogrodu, dosadzenie drzew i krzewów ozdobnych".

 

Więc jak na moje, to pisz od razu wniosek i wskaż chociażby: przygotowanie terenu pod budowę domu, wstępna organizacja ogrodu. I powinno pójść bez większych problemów. No chyba że jakieś dziwne eksponaty masz u siebie.

 

 

Co ciekawe, przy pierwszym wniosku musiałem w innych miejscach zrobić nasadzenia w ilości nie mniejszej aniżeli wycięte drzewa i o tym fakcie poinformować gminę. Przy drugim wniosku już czegoś takiego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, Trociu WIELKIE piwo dla Ciebie!

Takiej odp mi było trzeba!

 

U mnie z ciekawostek jest "tylko" modrzew oraz (niestety) bardzo piękna chojna kanadyjska - nad tą ostatnią to pani co robiła inwentaryzację to prawie płakała że musi iśc pod cięcie, bo taka piękna, rzadka w tej wielkosci itd.

 

Jutro idę do Wydz. Rolnictwauzupełnic wniosek o mapkę i zobaczymy co mi powiedzą.

 

Trociu, Ty we Wro składałeś?

Niestety pani z Wydziału Rolictwa i Ochrony Środow. obsługujaca "moją" dzielnice podobno nalezy do tych "trudniejszych"

no ale zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam newsa z osiedla deweloperskiego - w domu bez okien jest już dach i styropian na elewacji. dziś panowie przyklejali siatkę. oczywiście na jedną warstwę kleju, a co będą materiał marnować. aż miałam ochotę przystanąć i spytać, czy nie łatwiej by im było tę siatkę zatapiać w kleju, niż tak trzymać jedną ręką na ścianie, a packą w drugiej klej nakładać, ale... szkoda nerw ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggy - poproś o ofertę także Piczmana z forum, jest spoza Wrocka, ale dojeżdża, robił instalację u nas. Będziemy też mieć pci, ale nie wiem, co masz na myśli, pisząc o współdziałaniu tych dwóch instalacji.

Nie wiem czy to o to chodziło Ziggiemu ale ostatnio rozmawiałem ze swoim monterem PC i pochwalił się, że teraz mają w ofercie również robienie instalacji wentylacji z rekuperacją wpółpracującą z instalacją PC. Dodatkowo robią też coś podobnego do GWC. I to wszystko działające w jednym wspólnym systemie.

 

Być może inne firmy też coś takiego zaczęły oferować...

 

Chociaż jak usłyszałem cenę, to chyba wolałbym jednak robić te systemy osobno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u pani od zieleni w Urzedzie..

 

generalnie słabo - bo jeśli złoze wniosek ze wzgl. na budowe domu, a nie mam pozwolenia na budowe to dostanę uzgodnienie i dopiero po PnB oni wydadzą decyzję ow ycince.

 

Druga opcja - jeśli złoze wniosek o wycinkę ze wzgl. na organizację ogrodu, budowe ogrodzenia to oni mogą uznać że chore sosenki przy drodze to tak, ale modrzew i chojna kanadyjska które chcę wyciąc powinnam zostawić, bo w "organizacji ogrodu" nie przeszkodzą, i potem jak bede chciała sie budować to bede muisła ponownie wniosek składac na te dwa drzewa :(

Także tak źle i tak nie dobrze...

 

Ostatecznie poszłam w tę opcję z uzgodnieniem bo jakby co będzie szybsza - bo po tym jak doniosę PnB to tylko decyzję dadzą i już, bo juz nie bede czekać na jakies wizje w terenie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...