Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

" Frankai - Cytat ze strony jednego producenta (wygooglany na szybko) kleju:

Jeżeli jednego dnia ułożą płytki, drugiego będą patrzyli jak schnie klej i na koniec trzeciego wyfugują i zamontują wannę, to OK ;)

Spirea ma też rację z folią w płynie. Ja już nie pamiętam gdzie kładli, ale na 100% w okolicach prysznica. Może nawet cała podłoga lub okolice wanny też. "

 

 

Nie wiem jakich produktów używacie, ale ja kupuję wszystkie produkty firmy Sopro (grunty, folie w płynie, taśmy uszczelniające, kleje, fugi).

W przypadku tych produktów nie trzeba czekać całymi dniami aby coś odparowało :-)

W dolnej łazience zabezpieczali folią w płynie całą szerokość i wysokość kabiny prysznicowej - 2 warstwy. Według karty technicznej producenta Sopro czas schnięcia uszczelniającej masy przeciwwilgociowej to:

1-sza warstwa: 1,5-2,5 godziny

2-ga warstwa: 3,0-5,0 godzin

 

W drugiej łazience mam wannę (też będzie zabezpieczany cały obszar).

 

Jeśli chodzi o klej to jest i będzie zastosowany: Sopro No.1 wysokoelastyczna zaprawa klejowa. Karta techniczna producenta:

Możliwość chodzenia/fugowania: po ok. 24 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy;

 

Zastosowana będzie dekoracyjna fuga epoksydowa Sopro Topas: czas otwartego schnięcia ok. 30 minut. Możliwość chodzenia/obciążania po ok. 24 godzinach/ pełne obciążenie po ok. 4 dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

1-sza warstwa: 1,5-2,5 godziny

2-ga warstwa: 3,0-5,0 godzin

 

Możliwość chodzenia/fugowania: po ok. 24 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy

 

I o to chodziło w całym "straszeniu" - jeżeli wiesz co i jak powinno być robione to OK. :)

A klej i folię to wybierali fachowcy. Uznałem, że nie będę się doktoryzował, nie wiem czy jakaś firma jest dybeściarska, a najważniejsze by dany fachowiec znał materiał (może kleje do płytek nie są tak "trudne", ale do parkietów i owszem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodziło w całym "straszeniu" - jeżeli wiesz co i jak powinno być robione to OK. :)

A klej i folię to wybierali fachowcy. Uznałem, że nie będę się doktoryzował, nie wiem czy jakaś firma jest dybeściarska, a najważniejsze by dany fachowiec znał materiał (może kleje do płytek nie są tak "trudne", ale do parkietów i owszem).

 

Ja "niestety" dla fachowców jestem utrapieniem ;-) bo jestem bardzo dociekliwa i przed zleceniem jakiejś pracy staram się pozyskać tyle informacji ile się da :-) Mój kierownik budowy powiedział, że powinnam się przekwalifikować ;-) Zarówno jedna jak i druga ekipa robi na sopro, więc na szczęscie zna ten materiał.

 

Temat parkietów, klei itd. jest przede mną :-) Planujemy zrobić podłogę w salonie z drewna egzotycznego (jest tam ogrzewanie podłogowe). Temat rzeka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakich produktów używacie, ale ja kupuję wszystkie produkty firmy Sopro (grunty, folie w płynie, taśmy uszczelniające, kleje, fugi).

W przypadku tych produktów nie trzeba czekać całymi dniami aby coś odparowało :-)

W dolnej łazience zabezpieczali folią w płynie całą szerokość i wysokość kabiny prysznicowej - 2 warstwy. Według karty technicznej producenta Sopro czas schnięcia uszczelniającej masy przeciwwilgociowej to:

1-sza warstwa: 1,5-2,5 godziny

2-ga warstwa: 3,0-5,0 godzin

Jeśli chodzi o klej to jest i będzie zastosowany: Sopro No.1 wysokoelastyczna zaprawa klejowa. Karta techniczna producenta:

Możliwość chodzenia/fugowania: po ok. 24 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy;

 

Zastosowana będzie dekoracyjna fuga epoksydowa Sopro Topas: czas otwartego schnięcia ok. 30 minut. Możliwość chodzenia/obciążania po ok. 24 godzinach/ pełne obciążenie po ok. 4 dniach

co do kleju - czy kładzione płytki faktycznie takiego wymagają? czy po prostu kupujesz najdroższe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "niestety" dla fachowców jestem utrapieniem ;-) bo jestem bardzo dociekliwa i przed zleceniem jakiejś pracy staram się pozyskać tyle informacji ile się da :-)

bardziej jak Tatarak????:D:yes:

Temat parkietów, klei itd. jest przede mną :-) Planujemy zrobić podłogę w salonie z drewna egzotycznego (jest tam ogrzewanie podłogowe). Temat rzeka :-)

a co planujesz położyć z egzotyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej jak Tatarak????:D:yes:

Temat parkietów, klei itd. jest przede mną :-) Planujemy zrobić podłogę w salonie z drewna egzotycznego (jest tam ogrzewanie podłogowe). Temat rzeka :-)

a co planujesz położyć z egzotyka?

 

Nie wiem jaka jest Tatarak :D

 

Biore pod uwagę Merbau, Jatobe. Masz jakieś doświadczenie z tym drewnem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uwazacie, ze po polozeniu kostki betonowej, a pozniej po jej walcowaniu (ubijaniu) moga sie poszczerbic krawedzie i gdzieniegdzie popekac?

Czy to wina walca? Zbyt twardy.

 

Nie robi się tego walcem, tylko zagęszczarką z założoną gumową matą.

Popękanie to wina walca albo zbyt słabej kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest Tatarak :D

 

Biore pod uwagę Merbau, Jatobe. Masz jakieś doświadczenie z tym drewnem?

jaka jest Tatarak??? duuuuuuuuuuuuuuzo trzeba by pisać.

ja rozwazam jatobe - z duzym prawdopodobieństwem zdecydujemy się na deskę Finishparkiet, głównie na 6,5mm warstwy jatobe oraz jej max. długość 130cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze co drogie jest dobre

 

Akurat przy kaflach widzimy dużą różnicę. Zależy co komu potrzebne. Ja np. mialam niesamowity problem aby kupić śnieżnibiałe kafle rektyfikowane. Nigdzie nie mogłam dostać takich kafli poniżej 200 zł :( Nie mówię że musi być drogie. Po prostu lepsze niż przeciętna. Z naszych doświadczeń wynika inaczej, dlatego inwestujemy w materiały :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślężankaa, upewnij się jeszcze czy ekipa umie kłaść fugę epoksydową. To podobno coś bardziej skomplikowanego i wymagającego specjalnych narzędzi. Szczegółów nie znam.

 

Tatarak, u mnie materiały dobierał wykonawca - folię mam Tytan, klej Mapei, fugę na dole Sopro, na górze Mapei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że musi być drogie. Po prostu lepsze niż przeciętna. Z naszych doświadczeń wynika inaczej :-)

nie rozumiem co wynika z Waszych doświadczeń.

dam przykład taśm do folii w płynie - wszystkie są robione w jednej chińskiej fabryce, w zależności od zlecenia zmienia się nazwę i ewentualnie kolor tasmy. tak więc tasma no name z praktikera po 5zł/mb jest tak samo dobra jak Sopro czy Mapei po 12zł/mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co wynika z Waszych doświadczeń.

dam przykład taśm do folii w płynie - wszystkie są robione w jednej chińskiej fabryce, w zależności od zlecenia zmienia się nazwę i ewentualnie kolor tasmy. tak więc tasma no name z praktikera po 5zł/mb jest tak samo dobra jak Sopro czy Mapei po 12zł/mb

 

Akurat ja mam dobrą ofertę na Sopro bo cały czas na ich produktach bazujemy. Nie chodzi mi o takie drobnostki jak taśma ale np. kafle, kleje, fugi itd. Ja uważam że warto zainwestować w lepszy materiał, ale to moje zdanie. Widzimy różnicę w jakości produktów tańszych i droższych (sposób nakładnia, czas np. schnięcia itd.) Każdy kupuje to co uważa za stosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślężankaa, upewnij się jeszcze czy ekipa umie kłaść fugę epoksydową. To podobno coś bardziej skomplikowanego i wymagającego specjalnych narzędzi. Szczegółów nie znam.

 

Tatarak, u mnie materiały dobierał wykonawca - folię mam Tytan, klej Mapei, fugę na dole Sopro, na górze Mapei.

 

 

Pierwsze co zrobiłam to zapytałam wykonawcę o doświadczenie w tym temacie bo taka fuga to niemały wydatek a jest kupiona na całą łazienkę :-) Tą fugę trzeba kłaść szybko i trzeba czyścić smugi bo jak zostaną na kaflach będzie problem. Można kupić odpowiedni środek który kosztuje powyżej 100 zł ale na jego zastosowanie jest też określona ilość czasu.

Jestem przygotowana na wszystko ;-)

 

Jeśli chodzi o narzędzia: mieszadło wolnoobrotowe (koszowe lub śrubowe), paca do epoksydów, gąbka poliestrowa, gąbka wiskozowa, zestaw do zmywania, kielnia zębata o odpowiedniej wielkości zębów (mozaika 3-4 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u pani od zieleni w Urzedzie..

 

generalnie słabo - bo jeśli złoze wniosek ze wzgl. na budowe domu, a nie mam pozwolenia na budowe to dostanę uzgodnienie i dopiero po PnB oni wydadzą decyzję ow ycince.

 

Druga opcja - jeśli złoze wniosek o wycinkę ze wzgl. na organizację ogrodu, budowe ogrodzenia to oni mogą uznać że chore sosenki przy drodze to tak, ale modrzew i chojna kanadyjska które chcę wyciąc powinnam zostawić, bo w "organizacji ogrodu" nie przeszkodzą, i potem jak bede chciała sie budować to bede muisła ponownie wniosek składac na te dwa drzewa :(

Także tak źle i tak nie dobrze...

 

Ostatecznie poszłam w tę opcję z uzgodnieniem bo jakby co będzie szybsza - bo po tym jak doniosę PnB to tylko decyzję dadzą i już, bo juz nie bede czekać na jakies wizje w terenie itd.

Słabo to by było, gdyby była odmowa na dzień dobry. A tak wiesz, że da się z kobitką porozmawiać na spokojnie i coś ustalić.

 

Ja to załatwiałem w Czernicy więc doświadczeniami z Wro się nie podzielę. Ale widzę, że sobie radzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...