Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Noira, pół roku temu w pracy przeprowadzaliśmy się. Firma przewoziła wszystko i wnosiła. Worki z papierzyskami mielismy sami wnosić. Potem wzięliśmy chłopaków z tej ekipy do wnoszenia worków, to zażyczyli sobie stawkę godzinową i to całkiem sporą. Nie pamiętam nazwy firmy (podam najwyżej w poniedziałek). My będziemy się chyba sami przeprowadzać. W firmie Lupus na Legnickiej chcemy wypożyczyć busa. Prowadzi się go samemu. Trzeba mieć jedynie kogoś do pomocy przy wnoszeniu. Jeśli znajdziesz jakąś ekipę, to napisz. Porównałabym stawki za przeprowadzkę przez firmę, a załatwienie tego we własnym zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam się na grupie wrocławskiej i od razu zapytam o ekipę przeprowadzkową, możecie kogoś polecić?

 

Ja mogę polecić http://przeprowadzki.majorwrocław.pl (http://www.najlepsze-przeprowadzki.pl) - dwaj bracia, nie wiem jak ceny obecnie, ja współpracowałem z nimi dwa lata temu, ale za to organizacja i kontakt naprawdę super. Dla chętnych można się na mnie powołać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noira, pół roku temu w pracy przeprowadzaliśmy się. Firma przewoziła wszystko i wnosiła. Worki z papierzyskami mielismy sami wnosić. Potem wzięliśmy chłopaków z tej ekipy do wnoszenia worków, to zażyczyli sobie stawkę godzinową i to całkiem sporą. Nie pamiętam nazwy firmy (podam najwyżej w poniedziałek). My będziemy się chyba sami przeprowadzać. W firmie Lupus na Legnickiej chcemy wypożyczyć busa. Prowadzi się go samemu. Trzeba mieć jedynie kogoś do pomocy przy wnoszeniu. Jeśli znajdziesz jakąś ekipę, to napisz. Porównałabym stawki za przeprowadzkę przez firmę, a załatwienie tego we własnym zakresie.

 

U mnie przeprowadzka we własnym zakresie nie wchodzi w grę, choć aut do dyspozycji mamy sporo u znajomych, ale do noszenia nie mam nikogo. Mąż po operacji kręgosłupa więc dźwiganie odpada. Mam trochę mebli z przeszkleniami wiec zależy mi na tym by je odpowiednio zabezpieczyli, nie mam do tego głowy. Przeraza mnie ta przeprowadzka, za bardzo obrosłam w graty i zwierzaki ;) Jakoś to przeżyjemy, mam nadzieje, ze bez wiekszych strat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić http://przeprowadzki.majorwrocław.pl (http://www.najlepsze-przeprowadzki.pl) - dwaj bracia, nie wiem jak ceny obecnie, ja współpracowałem z nimi dwa lata temu, ale za to organizacja i kontakt naprawdę super. Dla chętnych można się na mnie powołać :)

Dzięki, w poniedziałek przedzwonię do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenia, że Ci dobrzy nie muszą się reklamować i jak ktoś roznosi ulotki to zawsze wydaje mi się podejrzany... :yes:

 

Też mam takie wrażenie.

 

Co do konstruktora, to przy okazji moich problemów z zagęszczeniem piasku zdobyłem numer do konstruktora odpowiedzialnego za nasz typowy projekt. Rozmawiałem chyba z pół godziny, bardzo miła rozmowa, z wakazaniem zainteresowania sprawą, wszystko bez kosztów, wrażenie bardzo dobre. Musiałbym poszukać numeru, w razie czego proszę o kontakt prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niektórzy się orientują, że odstąpiłem od umowy i okna mi zabrali. Ponieważ tynki już właściwie kończą, to mam do was pytanie - normalnie szpaletowanie okien (obróbka tynków dookoła okna) jest niejako w cenie powierzchni okna (czyli powiedzmy 1,5-2m2 x te 25zł), a jaka jest średnia cena za szpaletowanie osobno? U mnie gość krzyknął 100zł plus powierzchnia za sztukę, a to wychodzi kilka razy drożej.

 

Drugie pytanie jest o ościeżnice drzwi wewnętrznych. U mnie co drzwi, to inna grubość ściany - od 12cm do 30cm. Wiem, że są regulowane, ale tylko w pewnych zakresach i im większy zakres, tym droższe. A dodatkowo niektóre drzwi po jednej że stron będą przylegać prostopadle, a nie równolegle do ściany. Jak to urządzić, żeby było w miarę jednorodnie i żebym .ie zbankrutował? Ościeżnice nieregulowane? Jeśli tak, to jak wykończyć i kiedy rynkiem otwory? Na razie wnętrza otworów drzwi mam nieotynkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie jest o ościeżnice drzwi wewnętrznych. U mnie co drzwi, to inna grubość ściany - od 12cm do 30cm. Wiem, że są regulowane, ale tylko w pewnych zakresach i im większy zakres, tym droższe. A dodatkowo niektóre drzwi po jednej że stron będą przylegać prostopadle, a nie równolegle do ściany. Jak to urządzić, żeby było w miarę jednorodnie i żebym .ie zbankrutował? Ościeżnice nieregulowane? Jeśli tak, to jak wykończyć i kiedy rynkiem otwory? Na razie wnętrza otworów drzwi mam nieotynkowane.

 

U nas było podobnie. Na dole mamy grube ściany (w salonach z drzwiami proponowali nam łączone ościeżnice robione na zamówienie, co nam się absolutnie nie spodobało bo było widać łączenie).

Na górze mamy cieńsze ścianki ale też mieliśmy problem z ościeżnicami bo jeden bok ościeżnicy obejmował ściankę a drugi bok nachodził bezpośrednio na ścianę (w 4 pokojach). W pozostałch pokojach ościeżnice obejmują z dwóch stron ścianki. W rezultacie zamówilismy wszystkie drzwi u stolarza który nam robił schody i po kłopocie :) Na dole mamy już wstawione drzwi wew. We wtorek mają być wstawione pozostałe drzwi oraz będą wymieniane drzwi zew. Jedynym problemem jest cena bo to niestety dużyyyy wydatek (zamówilismy wszystkie drzwi dębowe barwione pod kolor schodów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie jest o ościeżnice drzwi wewnętrznych. U mnie co drzwi, to inna grubość ściany - od 12cm do 30cm. Wiem, że są regulowane, ale tylko w pewnych zakresach i im większy zakres, tym droższe. A dodatkowo niektóre drzwi po jednej że stron będą przylegać prostopadle, a nie równolegle do ściany. Jak to urządzić, żeby było w miarę jednorodnie i żebym .ie zbankrutował?

Wszystko zależy od definicji bankructwa. Mi wyszło jakoś średnio 2000zł za drzwi z zawiasami chowanymi i zamkami magnetycznymi, połowa miała pionowe szyby po całości, a jedne były nie tylko dostawiane do dwóch ścian, ale licowane z murem i otwierały się... do wnętrza. Mają przez to 6cm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od definicji bankructwa. Mi wyszło jakoś średnio 2000zł za drzwi z zawiasami chowanymi i zamkami magnetycznymi, połowa miała pionowe szyby po całości, a jedne były nie tylko dostawiane do dwóch ścian, ale licowane z murem i otwierały się... do wnętrza. Mają przez to 6cm grubości.

 

Kurcze... to faktycznie tanio Cię wyniosło :yes: Masz drewniane drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...