Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Za sztukę? Ja mam 13 drzwi wewnętrznych plus 1 przesuwane i 1 razem że ścianką przeszkloną do wiatrołapu do zrobienia. Przy takich cenach musiałbym wyłożyć ponad 30k...

 

Ja celuję bardziej w okolice 500zł/szt. za drzwi sosnowe razem z ościeżnicą bez montażu.

 

Ja mam 8 sztuk drzwi wewnętrznych, z czego 7 sztuk jest na poddaszu. Kupiłam drzwi sosnowe z regulowanymi oscieznicami, będziemy je jeszcze malować, ale wychodzi własnie ok. 500zł/sztuka (skrzydło, oscieznica regulowana, farba) bez montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Miloszk - jak rozważaliśmy szerokość drzwi wejściowych, to ktoś nam przytomnie zwrócił uwagę, że nie bardzo jest sens robić je szersze niż kolejne drzwi w głąb domu - ze wzgledów praktycznych. Jak będziesz coś wnosił (np. wielkie meble w calości), to co z tego, że wniesiesz do wiatrołapu, jak następne drzwi będziesz miał 80 lub 90 cm i tak Cię nie puszczą? chyba że chodzi o względy estetyczne, to wtedy insza inszość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miloszk - jak rozważaliśmy szerokość drzwi wejściowych, to ktoś nam przytomnie zwrócił uwagę, że nie bardzo jest sens robić je szersze niż kolejne drzwi w głąb domu - ze wzgledów praktycznych. Jak będziesz coś wnosił (np. wielkie meble w calości), to co z tego, że wniesiesz do wiatrołapu, jak następne drzwi będziesz miał 80 lub 90 cm i tak Cię nie puszczą? chyba że chodzi o względy estetyczne, to wtedy insza inszość :)

 

Tatarak, chyba, że chodzi o jakąś opasłą szafę do wiatrołapu właśnie ;) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałam 120l na miesiąc, ale teraz wszystkie firmy chcą podpisywać umowy na wywóz co 2 tygodnie.

 

Dodam jeszcze, że kupiłem w Allegro własny pojemnik bo za różnicę w cenie mogę go wymienić co roku, a z komunalki wymieniają co 5 lat - podsumowując opłaca się mieć własny - sprawdźcie jak to wygląda u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do już mieszkających: jakiej pojemności macie kubły na śmieci i jaką macie częstotliwość odbiorów. Podano mi, że spółka przyjeżdza 1 na 2 tyg. i stawkę za kubeł 110l. Wydaje mi się to za mało, mimo segregacji śmieci. Czy brać większy czy kupować dwa?
Jak u Suspenser'a - 2+1 i wystarcza nam 120l 1x/m-c. Ostatnio nawet jest w nim jeszcze trochę miejsca. Ale wszystko co da się posegregować (plastik, papier, szkło) idzie oddzielnie + kompostowanie. Zaraz dojdą pieluchy, to już tak różowo nie będzie, ale może się wyrobimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że kupiłem w Allegro własny pojemnik bo za różnicę w cenie mogę go wymienić co roku, a z komunalki wymieniają co 5 lat - podsumowując opłaca się mieć własny - sprawdźcie jak to wygląda u Was.

 

Ja już kupiłam własny.

Co ciekawe sąsiedzi, którzy podpisali umowę kilka lat temu, mają wywóz smieci raz na miesiąc za 34zł za kwartał, ale ja już takiej umowy nie mogę podpisać, bo teraz to wywożą min. 2 razy w tygodniu, nawet jak nie zapełnię kosza, co kosztuje 110zł za kwartał, więc jaką ja mam mieć motywację do segregowania smieci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to. Rozumiem, ze rozmiary otworów w ściacnach są modyfikowane pianką?

Na drzwi 90 zrobic dokładnie 100?

Jakie są w ogole typowe drzwi wiejsciowe? 90?

Wewnetrzne tez 90?

 

Ja mam drzwi zewnętrzne 90, a otwór był dokładnie 100.

Drzwi wewnętrzne 80, otwory dokładnie 90.

Tak zresztą sprzedają drzwi, trzeba mieć otwór o 10 szerszy - taki przynajmniej jest standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drzwi zewnętrzne 90, a otwór był dokładnie 100.

Drzwi wewnętrzne 80, otwory dokładnie 90.

Tak zresztą sprzedają drzwi, trzeba mieć otwór o 10 szerszy - taki przynajmniej jest standard.

 

dzięki

zmierzyłem sobie jeszcze drzwi wew. w bloku - z futryną mam 95cm, w tym 10 cm futryny, która pewnie zachodzi troche na ścianę. Czyli wychodziłoby ze otwór 90cm ? a drzwi to 80 czy 90? to na pewno typowe tanie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...