Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Czuszka, jak ma krispola kupionego w f-mia Bauman. Na razie jestem zadowolona.

 

Mam pytanie od osób, które przerabiały montaż luster w łazienkach - czy mogę przykleić lustro do gołego tynku? Wykończeniowiec mówi, że po pewnym czasie odpadnie. I proponuje albo montaz na kołkach, albo przyklejenie do kafelek. Sęk w tym, że na kołkach będzie odstawać od ściany, a kafelek nie chcę na tej ścianie, gdzie będzie lustro :( help.

niech Ci zasmaruje tynk cienką warstwą kleju do płytek i na to przyklejaj lustro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wykonawca twierdzi, że przykleić się da, ale po pewnym czasie "klej przeżre każdy tynk" i razem z nim odpadnie od ściany :( tylko nie wiem, jaki dlugi jest ten "pewny czas", bo może 20 lat? muszę go poprosić o uściślenie... ;)

 

Pierwsze słyszę ;)

 

Jaki klej będzie najlepszy … ?

 

Do klejenia luster używaj tylko specjalnie do tego przeznaczonego kleju! Taki produkt ma specjalnie dobraną konsystencję, która ułatwia wyciskanie go i rozprowadzenie. Klej nanosi się na tylną stronę lustra plackami, za pomocą specjalnego pistoletu lub paskami (co 5cm). Klej wysycha z szybkością około 2 mm grubości na każde 24 godziny. W rzeczywistości ten czas może być dłuższy lub krótszy – zależnie od temperatury i wilgotności pomieszczenia. Zużycie kleju zależy od grubości nakładanej warstwy – opakowanie o pojemności 310 ml zwykle wystarcza na przyklejenie 2-2,5 m2 lustra.

 

Uwaga! Luster nie wolno przyklejać na piankę montażową, silikony octanowe, akryl, kleje dwuskładnikowe ani kleje do glazury. Żadne z tych preparatów nie gwarantują trwałego i odpowiedniego zamocowania lustra, a w dodatku mogą je uszkodzić.

 

Stosowany przez nas klej musi być neutralny chemicznie – nieagresywny w kontakcie z taflą lustrzaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od osób, które przerabiały montaż luster w łazienkach - czy mogę przykleić lustro do gołego tynku? Wykończeniowiec mówi, że po pewnym czasie odpadnie. I proponuje albo montaz na kołkach, albo przyklejenie do kafelek.

Ja mam montaż między płytkami. Lustrowiec dał wytyczne jak przygotować powierzchnię, ale już nie pamiętam jak. Chyba wyklejane było g-k. On sobie przykleił i zaakrylował. Posiadanie płytek wokół jest plusem, bo zmniejsza siły działające na klej. Lustro jest niejako podparte. A to swoje to chcesz tak na żywca, czy może jakaś mała ramka jest planowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dziś mam 3 lustra, za m-c dojdzie kolejne. swego czasu mialem cene 400zl/m2, oststnio nie robilem castingu - nie bedę wywazał otwartych drzwi przez Ciebie;)

 

Chyba powiariowali :eek:

Jak będziesz już zdecydowany na zakup to możesz tam zadzwonić i zapytać. Może będzie im się opłacało jechać 50 km. Z tego co wiem to montują lustra nawet nad morzem.

 

Ja docelowo będę potrzebowała jeszcze 2 lustra, ale to już na sam koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślężanka, dzięki za bezpośredni numer. Będę dzwonić.

Czuszka, ja zamawiałam Normstahla w Renovii na Krakowskiej.

 

A ja też Normstahla ale z Osiński i Syn ze Strzelina (przyjechali na pomiar do Wro) i było 200 zł taniej niż w Renovii ;)

Mogę podać namiar na Pana Tomka przedstawiciela, robił chyba też bramę u Kaśki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...