Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

poza ceną zakupu bramy nalezy tez uwzględnic koszty przegladów

a to konieczność? czlowiek ciągle się uczy :-)

 

dzięki za ogrom informacji. niestety nie jestem teraz wiele mądrzejrza :-)

ale jak Was tu mam, to jeszcze podpytam o tanią hurtownię elektryczną (zakup pstryczków-elektryczków).

Budowa nabrała tempa, wiec będę tu częsciej zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie diler bramy powiedzial, że żadne przeglądy nie są potrzebne. przed przeprowadzką mam zadzwonić, to mi w ramach montażu podjadą wyregulować wszystkie okna i bramę, a poza tym luz. nawet się ucieszyłam, bo do bramy podchodzę z większą "rezerwą" niż czuszka, więc kupienie jej wyczerpuje mój limit troski, jaką jestem jej w stanie poświęcić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuszka, jak ma krispola kupionego w f-mia Bauman. Na razie jestem zadowolona.

 

Mam pytanie od osób, które przerabiały montaż luster w łazienkach - czy mogę przykleić lustro do gołego tynku? Wykończeniowiec mówi, że po pewnym czasie odpadnie. I proponuje albo montaz na kołkach, albo przyklejenie do kafelek. Sęk w tym, że na kołkach będzie odstawać od ściany, a kafelek nie chcę na tej ścianie, gdzie będzie lustro :( help.

 

klej do płyty kg, 6mm - i tak musisz zgubić różnicę grubości między płytkami a lustrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję namiaru na jakąś przyzwoitą firmę do projektu ogrodu i ewentualnego wykonawstwa. Poradzicie coś? :)

nam projekt robiła p. Kasia Karwat

http://www.landscaper.pl/onas.html

 

bardzo miły kontakt. w ramach projektu ogrodu było też zaprojektowanie ogrodzenia i oświetlenia. wykonastwem się nie zajmuje, ale może kogoś polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie diler bramy powiedzial, że żadne przeglądy nie są potrzebne. przed przeprowadzką mam zadzwonić, to mi w ramach montażu podjadą wyregulować wszystkie okna i bramę, a poza tym luz. nawet się ucieszyłam, bo do bramy podchodzę z większą "rezerwą" niż czuszka, więc kupienie jej wyczerpuje mój limit troski, jaką jestem jej w stanie poświęcić ;)

weź na piśmie to co Ci mówi dealer:)

sprawdź na stronie producenta jakie sa warunki gwarancji i czy sa wymagane okresowe przeglądy - to nie wykonawca Ci nie uwzgledni reklamacji tylko producent:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanie głównie do Czuszki, ale też do tych co już bramy garażowe mają i użytkują - też jestem na etapie szukania bramy garażowej, kolor orzech 5/2,37, na rzie mam dwie wyceny, 8200 i 9800, obie brutto z montażem, jedna Wiśniowiecki, drugą wyceniali mi z oknami w empolu, więc pewnie to jakaś ich produkcja - w jednej silnik NICE SPIN, w drugiej automatyka BFT - nic mi to oczywiście nie mówi, ale może ktoś mi coś w tym temacie przybliży

możesz napisać jak Twoje poszukiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

ja żyję :) i mieszkam, właściwie już prawie dwa miesiące. Ale tak naprawdę dopiero od kilku dni możemy powiedzieć, że jesteśmy odgraceni, rozpakowani i posprzątani, chociaż brakuje jeszcze wielu rzeczy (głównie meblarskich)... Ale i tak jest zaje... godnie :)

 

W międzyczasie zrobił nas w ciula jeszcze jeden wykonawca (polecany na forum przez przynajmniej 2 osoby Radosław Pilarski - tynkarz/ociepleniowiec). Zresztą Tataraka też chociaż może mniej dotkliwie (hehe.. mamy szczęście do tych wspólnych problemów z wykonawcami). Więc strzeżcie się, chociaż kontakt z nim raczej Wam nie grozi bo nawiał gdzieś do Reichu.

 

Spirea - pewnie już za późno, ale zmywarka sprawuje się wyśmienicie. Myje jak trzeba, jest ekstremalnie cicha. Można by się uczepić jakichś drobiazgów (naprawdę drobiazgów) wykonaniu, ale za ten piniądz...

 

A i przy okazji jakby ktoś potrzebował schodów budowlanych to mam na zbyciu.

Pozdraw.

 

PS. gdzieś mi się rzuciła mi w oczy wyżej rozmowa o lustrach. Mi robił szklarz z Młyna koło Korony. Lustro 160x80 z montażem za 280zł. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanie głównie do Czuszki, ale też do tych co już bramy garażowe mają i użytkują - też jestem na etapie szukania bramy garażowej, kolor orzech 5/2,37, na rzie mam dwie wyceny, 8200 i 9800, obie brutto z montażem, jedna Wiśniowiecki, drugą wyceniali mi z oknami w empolu, więc pewnie to jakaś ich produkcja - w jednej silnik NICE SPIN, w drugiej automatyka BFT - nic mi to oczywiście nie mówi, ale może ktoś mi coś w tym temacie przybliży

możesz napisać jak Twoje poszukiwania?

dalej szukamy :-) dzieki informacjom z forum przyjrzalam się Normsathlowi, wpadł mi w oko. mam wycenę z Długołeki, czekam na jeszcze jedną z innej firmy. Skontaktowałam się też z panem z Irgi, fakt-mile wrażenie, czekam na ofertę. niestety nomenklatura silnikowa mi nic nie mówi :-) w Hormannie jest jeszcze inny rodzaj napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej szukamy :-) dzieki informacjom z forum przyjrzalam się Normsathlowi, wpadł mi w oko. mam wycenę z Długołeki, czekam na jeszcze jedną z innej firmy. Skontaktowałam się też z panem z Irgi, fakt-mile wrażenie, czekam na ofertę. niestety nomenklatura silnikowa mi nic nie mówi :-) w Hormannie jest jeszcze inny rodzaj napędu.

to z tego co masz co wychodzi najlepiej?

Normstahl ma teraz jakies dodatkowe oferty, więc może wyjść najkorzystniej, ale chyba akurat "mojego" koloru promocja nie obejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamik, jeśli dobrze pamiętam, to empol ma w ofercie bramy Krispolu.

 

Jarret - nie bądź wiśnia i daj namiary na lustrzarza oraz przypomnij, co to za zmywarka tak Ci śmiga. u mnie już inna ekipa elewatorów działa - pod czujnym okiem nawet dają radę (aczkolwiek mój mąż chyba będzie im się śnił po nocach w charakterze koszmaru ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tynki też mam już zrobione (uprzednio poprawione po tamtych) i ekipa dla odmiany trafiła mi się naprawdę pierwsza klasa - złego słowa o nich nie moge powiedzieć.

 

Namiary na szklarza to chyba będą tu: http://www.szklo-lux.com/

 

A zmywarka Whirlpool...bodaj ADG9960. Jeszcze 3mce temu człowiek się z tego doktoryzował a teraz już podstaw nie pamięta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...