Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

witam, poszukuję architekta do adaptacji projektu w gminie Czernica lub z okolic. wyceny jakie dostałam przyprawiają o zawrót głowy, a może taki cennik jest normalny w naszej okolicy? proszę wypowiedzcie się, ew. polećcie kogoś tańszego.

adaptacja projektu gotowego - 2000-2200

projekty przyłączy: kanalizacja - 800, woda - 700, energia - 300

 

średnio wychodzi mi adaptacja z załatwieniem PnB+projekty przyłączy itd. ok. 3000

na forum w DB często pojawiała się kwota 1500zl za sama adaptacje.

czy to ja trafiam tylko na ździerców czy to standardowy cennik na dolnym śląsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, poszukuję architekta do adaptacji projektu w gminie Czernica lub z okolic. wyceny jakie dostałam przyprawiają o zawrót głowy, a może taki cennik jest normalny w naszej okolicy? proszę wypowiedzcie się, ew. polećcie kogoś tańszego.

adaptacja projektu gotowego - 2000-2200

projekty przyłączy: kanalizacja - 800, woda - 700, energia - 300

 

średnio wychodzi mi adaptacja z załatwieniem PnB+projekty przyłączy itd. ok. 3000

na forum w DB często pojawiała się kwota 1500zl za sama adaptacje.

czy to ja trafiam tylko na ździerców czy to standardowy cennik na dolnym śląsku?

 

My płaciliśmy 3600 - bez projektu przyłącza wody, ale było dużo zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudi, ja płaciłam 5k za adaptację, załatwienie pnb i kierownikowanie budową. Do tego potem doszło jeszcze bez dopłaty wprowadzenie zmian wymagających zmiany pnb i załatwienie nowego pnb.

Tyle, że osobno płaciłam za projekt przyłącza wod/kan - chyba ok. 600 zł, ale "mój" projektant robi tylko projekty na naszą gminę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NICE is nice ;) Zdecydowana czołówka w firmach napędowych. Co do modelu SPIN - nic nie wiem. O BFT nie słyszałem jak mam być szczery.

ten BFT opis j.n. to automat do Wiśniowskiego, Botticelli raczej z silnikami mi się nie kojarzy :o

automatyka bramy garażowej firmy BFT ( Botticelli ) 600N z szyną BIN Catena 3500

( motoreduktor, centrala sterująca, odbiornik radiowy- kod dynamiczny, pilot dwukanałowy-kod dynamiczny x 1

szyna napędowa-łańcuch rolkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, poszukuję architekta do adaptacji projektu w gminie Czernica lub z okolic. wyceny jakie dostałam przyprawiają o zawrót głowy, a może taki cennik jest normalny w naszej okolicy? proszę wypowiedzcie się, ew. polećcie kogoś tańszego.

adaptacja projektu gotowego - 2000-2200

projekty przyłączy: kanalizacja - 800, woda - 700, energia - 300

 

średnio wychodzi mi adaptacja z załatwieniem PnB+projekty przyłączy itd. ok. 3000

na forum w DB często pojawiała się kwota 1500zl za sama adaptacje.

czy to ja trafiam tylko na ździerców czy to standardowy cennik na dolnym śląsku?

 

mam ten sam problem, tzn jak czytam i rozmawiam z innymi, to wszystko kosztuje X, a jak ja chcę to samo u tego samego człowieka wycenić, to mnie to kosztuje minimum 20% więcej, więc albo inni mijają sie z prawdą, albo lepiej sie targują, albo... zleceniobiorcy oceniają nas "lepiej" :lol2:

Cejrowski w jednym z programów tak to przedstawił, że jak w Egipcie rzucają nam wysokie ceny, tzn., że wg nich stać nas na takie, czyli to KOMPLEMENT i trzeba sie z tego cieszyć:rotfl:

a na poważnie, czy instalacje w ramach adaptacji i przyłącza robią te same osoby?, może tu byłoby jeszcze jakieś miejsce na nagocjacje

z drugiej strony jednak teraz płacisz jednak projektantom, którzy musieli pięć lat studiować, potem kilka lat robić uprawnienia, podpisują się pod tym własnym nazwiskiem, więc nie moze to kosztować 5 dych

jak zaczniesz budować to zobaczysz, że 300 to co chwilę za byle dziurę bedziesz płacić i bedziesz się cieszyć, że PAN FRANEK zechciał w ogóle ową dziurę wykonać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cejrowski w jednym z programów tak to przedstawił, że jak w Egipcie rzucają nam wysokie ceny, tzn., że wg nich stać nas na takie, czyli to KOMPLEMENT i trzeba sie z tego cieszyć:rotfl:

To przecież normalna taktyka sprzedażowa. Ocenia się na ile gościa stać, jak bardzo mu się spieszy i ile wie o rynku. Najłatwiej mają Ci przychodzący na końcu - np. kuchniarze. Jak chata jest odgiglana, to wiadomo, że gościa można złupić, byle mu tylko dobrze nabajerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież normalna taktyka sprzedażowa. Ocenia się na ile gościa stać, jak bardzo mu się spieszy i ile wie o rynku. Najłatwiej mają Ci przychodzący na końcu - np. kuchniarze. Jak chata jest odgiglana, to wiadomo, że gościa można złupić, byle mu tylko dobrze nabajerować.

 

Dlatego ja wzięłam się na sposób :rolleyes: Nie wpuszczam nikogo do domu zanim nie poznam ceny :p:P:P a jeśli muszę to auta parkuję z tyłu domu :) bo niedawno usłyszałam od ekipy, że nam się powodzi :jawdrop::bash: Jeśli chodzi o kuchnię (bo teraz dałam do wyceny) to podałam w salonie szkic - dokładne wymiary, zdjęcia i czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja wzięłam się na sposób :rolleyes: Nie wpuszczam nikogo do domu zanim nie poznam ceny :p:P:P a jeśli muszę to auta parkuję z tyłu domu :) bo niedawno usłyszałam od ekipy, że nam się powodzi :jawdrop::bash: Jeśli chodzi o kuchnię (bo teraz dałam do wyceny) to podałam w salonie szkic - dokładne wymiary, zdjęcia i czekam :)

to Ty musisz mieć duuuużą działkę z duzym domem, skoro mozesz auta ukryć zza domem

to rodzaj auta jest symbolem luksusu?

gdzie wyceniasz kuchnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ty musisz mieć duuuużą działkę z duzym domem, skoro mozesz auta ukryć zza domem

to rodzaj auta jest symbolem luksusu?

gdzie wyceniasz kuchnie?

 

Działka ma tylko 1200m2, wymiary zew.domu 15mx20m. Nie mamy jeszcze kostki na zew. (w tym tarasu), dlatego mogę sobie pozwolić aby auta postawić za domem. Nie przesadzaj, że trzeba mieć dużąąąa działkę i duży dom aby postawić auta za domem. Sąsiedzi mają 3 auta i jedno stawiają z boku domu a dwa za domem.

 

Niestety dla NIEKTÓRYCH już sama ilość aut jest symbolem luksusu a co dopiero gdy dojdzie dobra marka i "dobry" rocznik :bash: Poza tym niestety jest tak, że ludzie zwracają uwagę na wszystko aby móc wywindować cenę...

 

Kuchnię wyceniam w ATLAS DESIGN na Bielanach.

 

EDIT: miałam poprawić 15 x 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D pilnie zatrudnię "negocjatora cen", wymagania: żałosny wygląd i stary samochód

 

Ja się całkowicie zgadzam z Frankai. Jak widzą, że masz coś lepiej zrobione bądź uznają że na więcej Cię stać to będą Cię starać OSKUBAĆ!

 

Powiem tak: ostatnio byłam właśnie w salonie mebli kuchennych (nie powiem gdzie aby nie było antyreklamy) ale byłam zszokowana jak usłyszałam jak pracownica salonu powiedziała do kobiety i mężczyzny (na oko +30 lat) którzy o coś ją zapytali w związku z meblami: że może powinni poszukać mebli w innym miejscu bo ona ich uprzedza że u nich w salonie jest bardzo drogo!!!!! Dla mnie to było skandaliczne zachowanie ale być może ona im tak powiedziała bo ich wygląd jej zasugerował, że nie będą to ich klienci....

Pomijam fakt, że to żadne wytlumaczenie....

 

Inny przykład: niedawno stolarz montował u nas drzwi i pokazywał mi zdjęcia z naszej polskiej nadmorskiej miejscowości gdzie również wstawiali drzwi dębowe oraz schody - tak jak u nas - (ten dom, właściwie pałacyk ;) ma 700 m2). Zapytałam czy im się opłaca tak jeździć. Odpowiedział, że biorą za to BARDZO DOBRE pieniądze :D Mam uwierzyć, że od właściciela tamtego domu wziął za drzwi tyle co od nas??? Nie bądźmy śmieszni :D

 

 

Nie oszukujmy! się ludzie (czyt. EKIPY) zwracają uwagę na takie rzeczy jak dom czy samochód (skąd w takim razie u nas taki tekst od ekipy, że nam się powodzi????!!!!) Dla mnie to było początkowo śmieszne ale życie pokazało, że taka jest prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...