Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

mam ten sam problem, tzn jak czytam i rozmawiam z innymi, to wszystko kosztuje X, a jak ja chcę to samo u tego samego człowieka wycenić, to mnie to kosztuje minimum 20% więcej, więc albo inni mijają sie z prawdą, albo lepiej sie targują, albo... zleceniobiorcy oceniają nas "lepiej" :lol2:

moze cos w tym jest bo przez tel uslyszalam wyzsza cene. na miejscu u mnie udalo sie wynegocjowac troche nizej (pod domem stal nasz stary samochod :D ) :p

a tak powaznie. ci co maja ekstra ceny są zawaleni robota i trzeba czekac na nich miesiacami, a za czas tez sie niestety placi. w kazdym razie architekt juz zaklepany - ceny szalu nie robia ale gosc konkretny, sprawdzony i polecony przez znajomych. mam tez nr do pani ktora zajmuje sie adaptacja projektow i nadzorem budowlanym w powiecie olawskim i wroclawskim - tez polecona przez znajomych, super niskie ceny ALE nie przyjmuje zlecen przez najblizsze 2m-ce ;) jak komus sie nie spieszy to bedzie mial taniej lecz dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy! się ludzie (czyt. EKIPY) zwracają uwagę na takie rzeczy jak dom czy samochód (skąd w takim razie u nas taki tekst od ekipy, że nam się powodzi????!!!!) Dla mnie to było początkowo śmieszne ale życie pokazało, że taka jest prawda...

 

Do mnie jeden wykonawca usiłując wynegocjować dopłatę za dodatkową robotę*, powiedział "pani wygląda na zamożną osobę". najpierw mnie zatkało, a po chwili ciszy (rozmowa była telefoniczna) odpowiedziałam "nawet nie wiem, jak mam to skomentować" ;)

 

*zakres robót był bardzo szczegółowo opisany w umowie i pan nic dodatkowego nie robił, żeby było śmiesznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze kroki. Jeszcze sie dokładnie nie rozglądałam. Dzięki za namiary. Podjadę i zobaczymy co mają do zaaoferowania ;)

 

No to wszystko jeszcze przed Tobą:D

Ja robiłam mnóstwo wycen i Rust wypadł najdrożej. Preferują też raczej droższy sprzęt agd typu siemens, bosch, z tańszych chyba Whirlpool. Atlas Design (sprawdź to jeśli u nich będziesz zamawiać meble, bo słyszałam niepochlebne opinie o tej firmie) i WFM mniej więcej tak samo cenowo. Robiłam też wycenę w Cesar, ale nie chciałam usłyszeć ceny:rotfl:

 

Wszędzie dawałam do wyceny ten sam układ mebli i w tych samych materiałach. Ostatecznie zrezygnowałam z usług renomowanych firm meblarskich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jeden wykonawca usiłując wynegocjować dopłatę za dodatkową robotę*, powiedział "pani wygląda na zamożną osobę". najpierw mnie zatkało, a po chwili ciszy (rozmowa była telefoniczna) odpowiedziałam "nawet nie wiem, jak mam to skomentować" ;)

 

*zakres robót był bardzo szczegółowo opisany w umowie i pan nic dodatkowego nie robił, żeby było śmiesznie ;)

 

Tak jest ze wszystkim. W tamtym roku kupiłam sobie samochodzik i dziewczyna, która go sprzedała w myjni złamała antenkę dachową. Mój mąż postanowił, że oryginalnej nie kupi, bo szkoda kasy. Jednocześnie chciał, żeby to było coś ładnego i delikatnego. Nie wszystkie anteny też pasowały. To w jednym sklepie gość powiedział do Niego, żeby pojechał do Nissana (bo kupiłam Micrę) i kupił oryginał. Mąż się zapytał dlaczego? A on na to, bo Pan na biednego nie wygląda:lol2:

 

Teraz mam antenkę z Fiata:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jeden wykonawca usiłując wynegocjować dopłatę za dodatkową robotę*, powiedział "pani wygląda na zamożną osobę". najpierw mnie zatkało, a po chwili ciszy (rozmowa była telefoniczna) odpowiedziałam "nawet nie wiem, jak mam to skomentować" ;)

 

*zakres robót był bardzo szczegółowo opisany w umowie i pan nic dodatkowego nie robił, żeby było śmiesznie ;)

 

Właśnie o to mi chodzi :mad: Naiwny ten który myśli, że jest inaczej i że wykonawcy mają dla każdego taką samą cenę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jeszcze przed Tobą:D

Ja robiłam mnóstwo wycen i Rust wypadł najdrożej. Preferują też raczej droższy sprzęt agd typu siemens, bosch, z tańszych chyba Whirlpool. Atlas Design (sprawdź to jeśli u nich będziesz zamawiać meble, bo słyszałam niepochlebne opinie o tej firmie) i WFM mniej więcej tak samo cenowo. Robiłam też wycenę w Cesar, ale nie chciałam usłyszeć ceny:rotfl:

 

Wszędzie dawałam do wyceny ten sam układ mebli i w tych samych materiałach. Ostatecznie zrezygnowałam z usług renomowanych firm meblarskich. :D

 

Też słyszałam o Atlasie niepochlebne opinie ale zobaczymy. Co do sprzętu to upatrzyłam sobie ekspres do zabudowy Siemens TK 76K573, piekarnik i mikrofalę też Siemens, więc to mnie nie zraża.

 

Wycenę z WFM już mam bo kolega pracował w tym salonie (meble wycenili na prawie 19 tys.), ale raczej od nich nie weźmiemy.

 

Sąsiadom wycenili kuchnię w salonie (tylko nie pamiętam którym) na 75 tys. :D W rezultacie kuchnię zrobił im stolarz (zapłacili połowę mniej).

 

Swojemu stolarzowi też dałam kuchnię do wyceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałam o Atlasie niepochlebne opinie ale zobaczymy. Co do sprzętu to upatrzyłam sobie ekspres do zabudowy Siemens TK 76K573, piekarnik i mikrofalę też Siemens, więc to mnie nie zraża.

 

Wycenę z WFM już mam bo kolega pracował w tym salonie (meble wycenili na prawie 19 tys.), ale raczej od nich nie weźmiemy.

 

Sąsiadom wycenili kuchnię w salonie (tylko nie pamiętam którym) na 75 tys. :D W rezultacie kuchnię zrobił im stolarz (zapłacili połowę mniej).

 

Swojemu stolarzowi też dałam kuchnię do wyceny :)

 

Jeśli celujesz w Siemensa to ok, ma to sens.

 

Pamiętam Twoja kuchnię i wydaje mi się, że w WFM nawet nie dużo Ci policzyli.:rolleyes: Moją małą kuchnię z blatem laminowanym, bez sprzętów, z montażem na 16 tys. A może suma summarum mamy podobną ilość mebli:D

 

Kuchnię zrobi mi stolarz. Cena ok 13tys. z blatem z rausolidu, z montażem szafek i sprzętów agd:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko. Jak prawidłowo 'przykryć' studnię chłonną. Mam ją w rogu ogrodu na razie odsłoniętą (widać ten żwir, rozmiar jakoś 2x2 metry) a zaraz mi humus będą zwozić. Nakryć ten żwir jakąś geowłókniną, jeszcze raz żwir i dopiero humus?

 

Ta studnia to do czego?

Jeśli trzeba będzie wymieniać złoże to zrób płytę z włazem. Jeśli nie ma takiej potrzeby to tylko zwykłą pokrywę bez otworu.

Twój pomysł jest nie prawidłowy.

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTAM5OC8W-vH7ZXf113mkLDhbPYm4LeWRM0xqr2UWrnZFaG-9dx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli celujesz w Siemensa to ok, ma to sens.

 

Pamiętam Twoja kuchnię i wydaje mi się, że w WFM nawet nie dużo Ci policzyli.:rolleyes: Moją małą kuchnię z blatem laminowanym, bez sprzętów, z montażem na 16 tys. A może suma summarum mamy podobną ilość mebli:D

 

Kuchnię zrobi mi stolarz. Cena ok 13tys. z blatem z rausolidu, z montażem szafek i sprzętów agd:D

 

Blaty w kuchni będą z kamienia (dlatego żadna z cen nie zawiera blatów).

 

Na meble przeznaczyliśmy ok. 25 tys. Wcale się nie obrażę jak wydam mniej :lol2: Wiem, że kolega z WFB "potraktował" nas łagodnie bo dał nam spory rabat ;) ale jakoś czuję że to jeszcze nie to ;)

 

Kamieniarze (Strzegom, Strzelin i okolice, Opole) blaty wycenili od 7 tys. w górę.

 

Faktycznie dobrą miałaś cenę na kuchnię. Fajowo :)

Z największą niecierpliwością czekam na wycenę od stolarza :) Nie zależy mi na tym aby mieć salonową kuchnię :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...