Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

cena blatu kamiennego glównie zalezy od rodzaju kamienia.

Kaska73 ma fajnego kamieniarza z Olesnicy.

ja swoją Madurę kupowalem u Adamusa w Nysie

 

Wiem :D

Wyceny o których pisałam obejmowały blaty z kamienia: Kashmir White, Kashmir Gold oraz Shivakashi/Ivory Brown.

 

Teraz jednak zastanawiam się nad czarnymi blatami: Star Galaxy albo Nero.

 

Cenę dodatkowo podwyższają otwory w blatach :( (w naszym przypadku: 2 płyty, 2 podblatowe zlewozmywaki, otwór na baterię, otwór na pojemnik na płyn)

 

Musze podpytać w takim razie Kaśki73 o tego kamieniarza ;) Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja tez mialam wycene z WFM. Pisalam emaile do pani i dopiero, jak sie zjawilam w salonie pani zrobila mi wycene.

Ostatecznie, zrezygnowalam wlasnie przez to ich zachowanie. I dobrze, bo te meble, ktore mi sie wowczas podobaly, teraz nie moglabym juz na nie patrzec.

Do Atlasa nie dotaralam.

Zamowilam u Daszczyka i ogolnie z wygladu jestem bardzo zadowolona. Jasny, jasminowy kolor. Do tego barek i jedna szafka prawie czarna. Zrobili mi do tego stol, stolik do salonu, szafke rtv i szafke pod akwarium w tym czarnym kolorze.

Salon i kuchnia wygladaja teraz bardzo spojnie. Nie, jak dwa rozne pomieszczenia.

Sprzet tez mam Siemensa, lodowka Liebherr. Z ekspresu zabudowanego zrezygnowalam, bo sie naczytalam w Internecie, ze lubia przeciekac, co niestety bardzo trudno zauwazyc.

Dlatego postawilam na Jure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekspresu zabudowanego zrezygnowalam, bo sie naczytalam w Internecie, ze lubia przeciekac, co niestety bardzo trudno zauwazyc.

Dlatego postawilam na Jure.

Mnie zniechęciły ceny. To pewnie będzie skutkowało... brakiem ekspresu przez z długi czas. Są ważniejsze rzeczy niż ekspres. :( Swoją drogą, to przydałoby się miejsce, gdzie można by się napić tej samej kawy z różnych ekspresów, żeby porównać, który parzy najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam antenkę z Fiata:popcorn:

Co się tyczy antenek innych niż producenta, to ja polecam... Sirio Triflex. Przynajmniej dla tych co mają standardowy otwór (fi 15 chyba) i przekładają CB nad zwykłe radio. Ja w Octavii straciłem parę słabszych stacji z uwagi to, że razem z oryginalną antenką wyleciał wzmacniacz, który był w jej podstawie, a jakoś nie mogłem trafić do sklepu, żeby kupić niezależny. Za to komfort posiadania antenki, o którą nie muszę się martwić wjeżdżając w garaże podziemne i zakładać na ośnieżone auto jest bezcenny. Ford Focus niestety ma otwór pod śrubkę fi 6 i bez rozwiercania się nie da założyć triflexa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usłyszłałam od kafelkarzy coś bardzo podobnego: na biednych nie trafiło :D:D:D:D:D Nie odezwałam się ani słowem bo się zapowietrzyłam...:no:

Ja takich wypowiedzi nie puszczam płazem. Czasem grzecznie, czasem zbywająco, a czasem złośliwie. Można:

a. "panie - moje to tylko fundamenty. Reszta to banku".

b. Jak gość ma własną chałupę - "dobrze to się mają prywaciarze - oni są tacy bogaci, że mają swoje chałupy za gotówkę wybudowane, a po mnie dzieci będą spłacać kredyt"

c. Zaoszczędziłem sporo, bo nie płacę fachowcom, którzy zamiast robić swoje, wpychają nos w nie swoje sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu to upatrzyłam sobie ekspres do zabudowy Siemens TK 76K573, piekarnik i mikrofalę też Siemens, więc to mnie nie zraża.

Może coś się zmieniło, ale kiedyś najtańsza mikrofala do zabudowy to był koszt 1500zł. Bardzo dobra luzem - 500zł. Wolałem więc dać 200zł za zawiasy HL i być zupełnie niezależnym w wyborze mikrofali, zwłaszcza że nie planuję jej używać co 5 minut ;)

Ekspres Siemensa do zabudowy 5500zł, a Siemensa luzem 3500zł. Też odpuściłem.

No ale takie są wybory "biedaka" podczas wykończeniówki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ten weekend miałeś taką szansę w MediaMarkt:yes: - tak z 10 różnych ekspresów, kawkę jaka chciałeś:D

 

No patrz - to jednak można :o Będę musiał pilnować kiedy znowu będzie taka akcja. Teraz to już nie zdążę, bo dziś niestety muszę popracować na ten ekspres ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś się zmieniło, ale kiedyś najtańsza mikrofala do zabudowy to był koszt 1500zł. Bardzo dobra luzem - 500zł. Wolałem więc dać 200zł za zawiasy HL i być zupełnie niezależnym w wyborze mikrofali, zwłaszcza że nie planuję jej używać co 5 minut ;)

Ekspres Siemensa do zabudowy 5500zł, a Siemensa luzem 3500zł. Też odpuściłem.

No ale takie są wybory "biedaka" podczas wykończeniówki :(

nie wiem, kiedy to było kiedyś, ale już 4 lata temu były mikrofale do zabudowy po tysiaka i mniej. Pół roku temu kupiłam po 700 i robi wszystko, co ma robić ;) No ale nie Siemens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich wypowiedzi nie puszczam płazem. Czasem grzecznie, czasem zbywająco, a czasem złośliwie. Można:

a. "panie - moje to tylko fundamenty. Reszta to banku".

b. Jak gość ma własną chałupę - "dobrze to się mają prywaciarze - oni są tacy bogaci, że mają swoje chałupy za gotówkę wybudowane, a po mnie dzieci będą spłacać kredyt"

c. Zaoszczędziłem sporo, bo nie płacę fachowcom, którzy zamiast robić swoje, wpychają nos w nie swoje sprawy.

 

Frankai - Genialne :D Będę stosowała :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś się zmieniło, ale kiedyś najtańsza mikrofala do zabudowy to był koszt 1500zł. Bardzo dobra luzem - 500zł. Wolałem więc dać 200zł za zawiasy HL i być zupełnie niezależnym w wyborze mikrofali, zwłaszcza że nie planuję jej używać co 5 minut ;)

Ekspres Siemensa do zabudowy 5500zł, a Siemensa luzem 3500zł. Też odpuściłem.

No ale takie są wybory "biedaka" podczas wykończeniówki :(

 

Ten model ekspresu to koszt od 4800 w górę. Prawdę mówiąc to ja osobiście nie pijam kawy :p raczej raz na tydzień mleko z kawą ;) ale ekspres to marzenie mojego męża, więc jeśli się zdecyduje to zakupimy :) Ja dbam tylko o walory estetyczne dlatego wybrałam ten model ;) Dostaliśmy nie tak dawno w prezencie ekspres ciśnieniowy taki stojący i leży w szafie jeszcze zapakowany :) więc to jest jakiś pomysł.

 

Chcę aby wszystkie sprzęty będące koło siebie były tej samej serii. Mikrofalówka simensa to koszt od 2498,99 zł

.

Zgadzam się - są ważniejsze rzeczy niż ekspres do kawy :) np. kostka na zew. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miała wycenę od stolarza, podziel się wiedzą:D Tak z ciekawości;)

 

Mam już wycenę od stolarza i teraz się zastanawiam jak to możliwe że wyszła taka mała różnica...

W WFB wycenili na 19 tys. (meble fornirowane) a stolarz za sam mdf (wysoki połysk) 16 tys. :/ Przecież fornir jest droższy niż mdf lakierowane :o

Zgłupiałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy nie tak dawno w prezencie ekspres ciśnieniowy taki stojący i leży w szafie jeszcze zapakowany :) więc to jest jakiś pomysł.

No to pytanie czy nie warto "zużyć" otrzymany ekspres, a nowy - zabudowywany - zamówić sobie później; np. za 3 lata. W takim przypadku zamów u stolarza szafkę tak, żeby teraz były drzwiczki z mechanizmem Blum HL (unoszą się do góry) i w nim postawisz sobie ekspres, a żeby potem w to samo miejsce wszedł typowy ekspres pod zabudowę. To tylko kwestia odpowiedniego wymiaru.

 

Chcę aby wszystkie sprzęty będące koło siebie były tej samej serii. Mikrofalówka simensa to koszt od 2498,99 zł

Też tak chciałem, ale jak policzyłem ile to kosztuje, to stwierdziłem, że mikrofalę i ekspres daję luzem, ukryte za drzwiczkami. Tyż jest porządek, a dużo taniej. Opcję przejścia na zabudowywane sobie zostawiłem. Uwaga - piekarnika, mikrofala i ekspres różnią się wymiarami. Już nie pamiętam co i jak, ale chyba trzeba dodać ekspresowi szufladę grzewczą, żeby wyszła wysokość dużego piekarnika (z tym zaszalałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wycenę od stolarza i teraz się zastanawiam jak to możliwe że wyszła taka mała różnica...

W WFB wycenili na 19 tys. (meble fornirowane) a stolarz za sam mdf (wysoki połysk) 16 tys. :/ Przecież fornir jest droższy niż mdf lakierowane :o

Biorąc pod uwagę, że wycena pochodzi z 2 różnych miejsc - upewnij się, że obejmuje to samo. W szczególności czy wliczone są:

- mechanizmy, a jeżeli tak to jakie i to zarówno producent, jak i zakres (zwykłe zawiasy, zawiasy z hamulcem, mechanizmy specjalne, z napędem, itd.),

- uchwyty,

- montaż AGD,

- projekt.

 

Studia kuchenne wg mojej orientacji są droższe o blisko 50%, a ta różnica to jest niewiele większa niż fornir/lakier u stolarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak chciałem, ale jak policzyłem ile to kosztuje, to stwierdziłem, że mikrofalę i ekspres daję luzem, ukryte za drzwiczkami. Tyż jest porządek, a dużo taniej. Opcję przejścia na zabudowywane sobie zostawiłem. Uwaga - piekarnika, mikrofala i ekspres różnią się wymiarami. Już nie pamiętam co i jak, ale chyba trzeba dodać ekspresowi szufladę grzewczą, żeby wyszła wysokość dużego piekarnika (z tym zaszalałem).

 

Rozmawiałam z mężem odnośnie tego ekspresu i chyba ;) przemawiają do niego argumenty za bezsensownością kupowania ekspresu do zabudowy w przypadku kiedy mamy nowiuteńki, nieśmigany ;) stojący.

 

Jeśli nie będzie ekspresu do zabudowy to znika problem różnicy wymiarów ;) Na szczęście piekarnik i mikrofalówka mają ten sam wymiar :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że wycena pochodzi z 2 różnych miejsc - upewnij się, że obejmuje to samo. W szczególności czy wliczone są:

- mechanizmy, a jeżeli tak to jakie i to zarówno producent, jak i zakres (zwykłe zawiasy, zawiasy z hamulcem, mechanizmy specjalne, z napędem, itd.),

- uchwyty,

- montaż AGD,

- projekt.

 

Studia kuchenne wg mojej orientacji są droższe o blisko 50%, a ta różnica to jest niewiele większa niż fornir/lakier u stolarza.

 

Porównałam dwie wyceny w chwili kiedy dostałam tą od stolarza. Obie wyceny obejmują to SAMO tzn.:

- uchwyty ścięte pod kątem 45 stopni

- szuflady z dociągiem firmy BLUM (podana ilość szuflad ta sama)

- mechanizm SERVO DRIVE - automatyczne otwieranie szafki z koszami na śmieci

- blaty szafek wew., okucia

- montaż

 

Różnica polega na tym, że kolega brał pod uwagę fornir a stolarz mdf (lakier)

 

W salonie wycenę robił nam kolega i dał nam spory rabat, ale nie wiedziałam że jest tak duży (salon oddalony sporooooo od Wrocławia) albo stolarz chce na nas zarobić....

 

W każdym razie to nie koniec wycen. Muszę się jeszcze zorietnować w terenie ;)

 

Czy ktoś słyszał o okapach montowanych w suficie? Jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o okapach montowanych w suficie? Jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Myślisz o wyspowych? Inaczej sobie nie wyobrażam, bo zalecenie jest by wysokość nad płytą była (chyba) 60-80cm. Wtedy tylko gwarantuje skuteczność. No i pamiętaj by odróżniać okap (pochłaniający zapachy przez filtry węglowe) od wyciągu (wyrzuca zapachy na zewnątrz). Okapy zwykle mają mniejszą wydajność, bo muszę przepchać powietrze przez filtry.

 

Okapów / wyciągów wyspowych jest sporo. Z tego co mi wiadomo, to w Polsce produkuje je tylko Ciarko i oznacza je przeróżnymi znaczkami (np. Amica). Pamiętaj, że dobór okapu/wyciągu zależy w dużej mierze od kubatury pomieszczenia. Nie pamiętam wzoru, ale odszukać nietrudno. Ja - z racji otwartej kuchni - musiałem mieć o dużej wydajności i małej głośności. Wg parametrów - i ceny oczywiście - wybrałem Ciarko Quatro Black (czy jakoś tak).

 

Jak ktoś nie ma kominka czy kotła z otwartą komorą spalania, to może pomyśleć o wentylatorze nakominowym - ciągnie jak smok a hałas jest na kominie a nie w pomieszczeniu. W dodatku można wtedy dać każdy okap/wyciąg - nawet najtańszy - a ładnie wyglądający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

dawno nic nie pisałem, ale zaszła okoliczność, która mnie do tego skłoniła - szczególnie wiedząc jak społeczność moratorowa sobie pomaga.

 

Nie jest to historia bliżej nie znanego synka znajomych znajomego szwagra sąsiada teściowej, tylko synka naszych dośc bliskich znajomych.

Otóż Ignaś jest chory na nowotwór, chemia przestaje działać i czeka go niedostępna w Polsce terapia przeciwciałami, która jak nietrudno się domyślić jest kosztowna i nie ma szans na jej refundację przez NFZ.

 

Rodzice Ignasia - Aga i Marcin założyli stronę, na której opisana jest cała historia "kamyczka" i są wszelkie informacje o tym, jak mozna pomóc.

 

Wiem, że nie każdy z Was będzie miał czas na czytanie, ale być może będzie pamiętał o przelewie choć niewielkiego wsparcia przy okazji wyznaczania przelewu za dachówki, kocioł lub inny budowlany zakup, dlatego wklejam tutaj dane do przelewu:

 

Wpłaty można dokonywać na:

 

Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"

ul. O. Bujwida 42

50-368 Wrocław

 

nr konta 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867

Z tytułem wpłaty: IGNACY FRĄCKIEWICZ

 

Dziękuję Wam serdecznie - jeśli macie inne pomysły na wsparcie, to piszcie proszę na priv - postaram się skoordynować działania i pomóc Frąckom walczyć o smyka.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...