Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Myślisz o wyspowych? Inaczej sobie nie wyobrażam, bo zalecenie jest by wysokość nad płytą była (chyba) 60-80cm. Wtedy tylko gwarantuje skuteczność. No i pamiętaj by odróżniać okap (pochłaniający zapachy przez filtry węglowe) od wyciągu (wyrzuca zapachy na zewnątrz). Okapy zwykle mają mniejszą wydajność, bo muszę przepchać powietrze przez filtry.

 

Okapów / wyciągów wyspowych jest sporo. Z tego co mi wiadomo, to w Polsce produkuje je tylko Ciarko i oznacza je przeróżnymi znaczkami (np. Amica). Pamiętaj, że dobór okapu/wyciągu zależy w dużej mierze od kubatury pomieszczenia. Nie pamiętam wzoru, ale odszukać nietrudno. Ja - z racji otwartej kuchni - musiałem mieć o dużej wydajności i małej głośności. Wg parametrów - i ceny oczywiście - wybrałem Ciarko Quatro Black (czy jakoś tak).

 

Jak ktoś nie ma kominka czy kotła z otwartą komorą spalania, to może pomyśleć o wentylatorze nakominowym - ciągnie jak smok a hałas jest na kominie a nie w pomieszczeniu. W dodatku można wtedy dać każdy okap/wyciąg - nawet najtańszy - a ładnie wyglądający.

 

Ja też mam otwarta kuchnię na jadalnię i salon. Obliczałam już wydajność okapu.

 

Podaję wzór dla zainteresowanych: powierzchnia pomieszczenia x wysokość pomieszczenia. Wynik (m3) x 6 (zakłada się, że powietrze powinno być przefiltrowane przez okap 6 razy w ciągu godziny) = ....m3/h.

Im mniejsza kuchnia, tym mniejszą wydajność może mieć okap.

 

Mam ściankę pomiędzy oknami o szer. 59cm i chciałam umieścić tam okap który nie będzie jej obciążał, dlatego znalazłam okap sufitowy firmy Faber:

 

http://images37.fotosik.pl/1702/d0d43d0d4fd9ddf8m.jpg' alt='d0d43d0d4fd9ddf8m.jpg'>

 

albo również sufitowy Franke FGASFX 1000 CE XS - zabudowa max 150 cm nad płytą kuchenną i max 260 cm nad podłogą.

Możliwość obrotu silnika o 360°, liczba biegów 17+Int

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slezanka, to dobrze, ze zmienilas zdanie z tym ekspresem.

Wyglada to super. Wszystko jednakowe.

Ja tez od tych wzrokowych doznan:)

Ale, kawy chyba i tak nie zrobi tak dobrej, jak Jura.

Ja tez zrezygnowalam i nie zaluje.

Jura9 najnowsza wersja jest super, cos okolo 4tys. chyba. Ma to wszystko co te po 7-9tys. tyle tylko, ze ta jest do uzytku domowego, a tamte to biur i malej gastronomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialam wycene z WFM. Pisalam emaile do pani i dopiero, jak sie zjawilam w salonie pani zrobila mi wycene.

Ostatecznie, zrezygnowalam wlasnie przez to ich zachowanie. I dobrze, bo te meble, ktore mi sie wowczas podobaly, teraz nie moglabym juz na nie patrzec.

Do Atlasa nie dotaralam.

Zamowilam u Daszczyka i ogolnie z wygladu jestem bardzo zadowolona. Jasny, jasminowy kolor. Do tego barek i jedna szafka prawie czarna. Zrobili mi do tego stol, stolik do salonu, szafke rtv i szafke pod akwarium w tym czarnym kolorze.

Salon i kuchnia wygladaja teraz bardzo spojnie. Nie, jak dwa rozne pomieszczenia.

Sprzet tez mam Siemensa, lodowka Liebherr. Z ekspresu zabudowanego zrezygnowalam, bo sie naczytalam w Internecie, ze lubia przeciekac, co niestety bardzo trudno zauwazyc.

Dlatego postawilam na Jure.

 

Też się cieszę, że zrezygnowaliśmy z tego ekspresu :) Nie jestem smakoszem kawy tak jak mój mąż, więc i tak nie zauważyłabym różnicy ;)

Trochę sie przestraszyłam tego przeciekania :o Zadowolona jesteś ze sprzętu Siemensa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolona jesteś ze sprzętu Siemensa?

Taka ciekawostka - nasz kuchniarz totalnie krytykował Boscha (2 lata temu) a chwalił Siemensa. Rzekomo dużo usterek i słaby serwis. Sęk w tym, że produkowane w tym samym zakładzie, a serwisowane przez tą samą firmę :rolleyes" W sumie i tak kupiłem niezależnie, licząc się z opłatą za montaż (50zł / szt.), bo różnica przy zakupie przez neta była spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dzisiaj zajrzałem po miesiącu na forum i nie musiałem się nawet dużo naczytać. Pracujecie tak wytrwale, czy się urlopujecie?

 

Ja się pochwalę, że jestem po elektryce (mój zachwyt Panem Kocotem na razie nie ma końca).

Z kolei "nasz" hydraulik (Adam R.) zrobił wodę i częściowo kanalizację oraz położył rurę gazową od granicy do ściany domu.

W środę zaczyna tynkować w środku.

I właśnie w związku z tynkami mam pytanie: kiedy montowaliście parapety wewnętrzne?

Rozpatrujemy parapety z PCW (kwestia kosztów), ale gdyby udało się kupić granitowe w nieporażającej cenie, to też byśmy chcieli. Czy możecie polecić jakąś firmę do parapetów granitowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - nasz kuchniarz totalnie krytykował Boscha (2 lata temu) a chwalił Siemensa. Rzekomo dużo usterek i słaby serwis. Sęk w tym, że produkowane w tym samym zakładzie, a serwisowane przez tą samą firmę :rolleyes" W sumie i tak kupiłem niezależnie, licząc się z opłatą za montaż (50zł / szt.), bo różnica przy zakupie przez neta była spora.

 

To tak jak z prawie wszystkim :D Na zew. produkty różnią się firmą (ceną) a wnętrzności to mix. innych producentów ;) :lol2:

W rezultacie kupowałeś sprzęt przez neta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę zaczyna tynkować w środku.

I właśnie w związku z tynkami mam pytanie: kiedy montowaliście parapety wewnętrzne?

Rozpatrujemy parapety z PCW (kwestia kosztów), ale gdyby udało się kupić granitowe w nieporażającej cenie, to też byśmy chcieli. Czy możecie polecić jakąś firmę do parapetów granitowych?

parapety montuj przed tynkami - wtedy tynkarze ładnie obrobią i nie bedzie róznicy w tynku.

parapety granitowe - Kaska73 ma cenowo dobrego kamieniarza w olesnicy.

ja bedę robił parapety zewnetrzne z granitu i kupuje u Adamusa w Nysie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parapety montuj przed tynkami - wtedy tynkarze ładnie obrobią i nie bedzie róznicy w tynku.

parapety granitowe - Kaska73 ma cenowo dobrego kamieniarza w olesnicy.

ja bedę robił parapety zewnetrzne z granitu i kupuje u Adamusa w Nysie

 

My też mieliśmy przed tynkami. Mamy parapety zewnętrzne i wewnętrzne granitowe ale nie pamiętam cen. Ostatnio usunęliśmy parapety granitowe w kuchni oraz jadali i będziemy zamieniali te parapety na parapery z kamienia takie same jak blaty kuchenne. Kupię je tam gdzie wycena będzie najaatrakcyjniejsza wraz z blatami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrujemy parapety z PCW (kwestia kosztów), ale gdyby udało się kupić granitowe w nieporażającej cenie, to też byśmy chcieli. Czy możecie polecić jakąś firmę do parapetów granitowych?

Jak się policzy ile m2 ma parapet, to "zabójczy" koszt kamienia wcale nie jest taki straszny. Ja mam z marmuru takiego jak na kominku i z jakiego jest półka nad zabudową TV. Mam 2 szt. 150x28cm i jedną 65x28 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...