Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jakie dawaliście bloczki na fundamenty? są jakieś firmy których należy szczególnie unikać? i czy B15 czy B20?

 

A jakie przewiduje projekt?

 

Kup w Betardzie (Długołęka) lub Termat. (Środa Śl.) Unikaj extra promocji na Allegro. Wynikają najczęściej ze zmniejszonej ilości cementu w bloczkach produkowanych przez firmy koguciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie projekt jest dziwny w tym miejscu, bo na rysunkach konstrukcyjnych jest zaznaczony beton B20 na ławy i wieńce, natomiast nic nie znalazłem na temat klasy samych bloczków :] Kierbud zasugerowała, że lepiej dać B20 ale B15 też mogą być, wykonawca sugeruje B15... Musze tylko teraz dokładnie sprawdzić różnice cenowe, raczej myślę o B20...

 

O Betardzie słyszałem że dobry, w hurtowniach polecali mi własnie Termat, na razie najtaniej po 3,10 brutto, ale wtedy jeszcze nie pytałem o klasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie projekt jest dziwny w tym miejscu, bo na rysunkach konstrukcyjnych jest zaznaczony beton B20 na ławy i wieńce, natomiast nic nie znalazłem na temat klasy samych bloczków :] Kierbud zasugerowała, że lepiej dać B20 ale B15 też mogą być, wykonawca sugeruje B15... Musze tylko teraz dokładnie sprawdzić różnice cenowe, raczej myślę o B20...

 

O Betardzie słyszałem że dobry, w hurtowniach polecali mi własnie Termat, na razie najtaniej po 3,10 brutto, ale wtedy jeszcze nie pytałem o klasy...

 

Sprawdź w opisie projektu, nie tylko na samych rysunkach. U mnie jest rozdział: "Rozwiązania budowlane, konstrukcyjne i materiałowe"

Tam jak byk u mnie stoi, bloczki betonowe 15MPa na zaprawie cemenowej M10 na pełne spoiny zatarte na gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styro - boczna Krakowskiej, jak sie jedzie na Brochów lub w Liroy - mieli ostatnio promocję cenową, mozez sprawdzic cene w renovie na Buforowej

folie - najtaniej na www.folnet.pl

 

Wielkie dzięki, tego adresu właśnie szukałem, bo kiedyś ktoś tu go podawał.

Tylko pytanie która to folia ma byc ?

http://folnet.pl/grupa/folie-budowlane/folie-izolacyjno-budowlane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu gdzie można korzystnie zakupić folię i styro na podłogę ??

 

Najkorzystniej to nie wiem. Ja dzwoniłam po hurtowniach i dopytywałam się o dostępność i ceny, w zależności od rejonu, Agrobud, Budinpol, Mb-03, Builder, MBS.... Potrzebowałam na szybko, więc z Internetu nie korzystałam.

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka*sia - tak właśnie zrobię, byłem już na Buforowej, zajrzę w tygodniu do reszty, na sam koniec markety.

wojgoc - co to jest gruba folia, człowiek od wylewek powiedział standard 0,2 grubsza 0,3.... a ja gdzieś słyszałem o 1 mm... i znów zgłupiałem.

 

A z dobry wiadomości, jutro chyba skończą piętro tynkować :) Jedynie co mnie zdziwiło , to fakt, że robią max 5-6 godz dziennie. Ale może taki jest proces technologiczny :) Ważne że efekt końcowy jak dla mnie jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - co to jest gruba folia, człowiek od wylewek powiedział standard 0,2 grubsza 0,3.... a ja gdzieś słyszałem o 1 mm... i znów zgłupiałem.

mialem na mysli folię pod oczka wodne - chyba 0,6mm

A z dobry wiadomości, jutro chyba skończą piętro tynkować :) Jedynie co mnie zdziwiło , to fakt, że robią max 5-6 godz dziennie. Ale może taki jest proces technologiczny :) Ważne że efekt końcowy jak dla mnie jest rewelacyjny.

a jakie tynki kładziesz?

i co to za ekipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - ja zaczynam od spodu, z tego co wiedziałem chciałem dać czarna folie między płyte a styro i o tą folię cały czas mi się rozchodzi. To że pod rurki od podłogówki daje się folię-matę z kratka, która ułatwia układanie tych rurek to wiem, ale po Twoim poście zgłupiałem. Teraz już mam sytuację wyjaśnioną.

 

Kaśka73 - dziękuję, że wzięłaś mnie w obronę :) czyli albo folia 0,6 albo 2x 0,3. Znów mały dylemat, co lepsze i wygodniejsze do kładzenia, dwie warstwy folii nie będą za bardzo się ślizgać ?

 

wojgoc - tynki cem-wap. Chłopaki mieszają na miejscu, ale robią agregatem, potem gąbkują. Jedyna wada, że potrzebują dużo miejsca na piasek, basenik z wapnem i worki z cementem. Ale mają długie węże i są rozłożeni na sąsiedniej działce z 20 metrów od granicy. Ekipa z Wrocławia. Robili 6 lat temu tynki u mojej kuzynki i jest mega zadowolona, a poza tym polecił mi ich mój majster który mi buduje i "dogląda" prac.

 

Jak ktoś chce pooglądać ich na żywo to jest jeszcze przez 2 tygodnie okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...