Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Się rozdziela. Pana Zenek mi wyceniał za ułożenie 22 zł/m2, obrzeża czyli krawężniki 6cm - 6zł/mb, krawężniki drogowe 15zł/mb, podbudowę 10zł (nie mam rachunków za piasek i cement a więc chyba on dawał :o ), palisadę 1.70 zł/szt., wybranie i wywóz ziemi sprzed bramy (tylko tam musieli się wgłębiać) 17zł/m2.

 

a ten Pan Zenek to we Wrocławiu też pracuje? coś mi się kojarzy że u ellaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Tatarak, myślę, że ok. Kiedy mają zaczynać? Potem podeślę, na co zwrócić uwagę.

Co do kosztów, to wszystko wychodzi sporo. Za skopanie i niwelację działki podano mi 2 tys. Dogadałam się w końcu z kimś w okolicy i ma dzisiaj wyrównać i skopać teren za domem. Myslę, że zamknę się w 5 stówach. Jednak np. chodniki i opaska wyszły 8 tys., bo pod chodniki powinno być podłoże podobne do podjazdu, podjazd prawie 10 tys., a kanalizacja deszczowa 3,6. Masakra. A to wszystko przy najtańszej kostce betonowej Holland. Znalazłam już tańszy żwir, nie wiem czy cena za niejaki kliniec 0-31,5 - 59 zł jest ok. I dzisiaj spotkanie z jeszcze jednym wykonawcą. Zadzwonię też do Pana Zenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz się w wodociągach czy ty tej dodatkowej studzienki nie musisz mieć na swoim terenie zrobionej, bo u mnie tak sobie zażyczyli i musiałam ją zrobić

Mam projekt przyłączy wod-kan uzgodniony z MPWiK. Studzienka jest wymagana, jeśli długość rury od przyłącza do licznika przekracza 15m, dlatego u mnie w ramach oszczędności branżowiec przeniósł licznik do garażu.... a teraz mam problem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a garaż będzie ogrzewany? bo jeśli nie, to jeszcze tu może wystąpić problem - ktoś na fm opisywał, jak mu pięknie zamarzł wodomierz w nieogrzewanym garażu, w dodatku umieszczony tuż przy bramie :(

Garaż będzie ogrzewany przeciwzamrożeniowo, tak myślę że wepnę tam jakiś termostat na pętli podłogówki aby za dużo ciepła nie szlo...

 

Natomiast to było tak, architekt dzwoni z pytaniem czy planujemy grzać garaż, bo jeśli tak to lepiej tam wprowadzić przyłącze aby za dodatkową studzienkę nie płacić. Wisząc na telefonie powiedziałem OK, a zanim się zdążyłem zastanowić, to papierki już dalej poleciały i za dużo było odkręcania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bacardi,

napisz do Madeleine - Ona tez ma na dachu płaską dachowkę, więc i więźbę musiała gdzieś zamawiać.

mi swita, ze powinna to być więźba 4-stronie strugana...

 

ja miałam więźbę prefabrykowaną, u nich zamawiałam łaty i kontrałaty przy okazji (swoją drogą taniej niż z tartaku wyszło, ale to ze względu na całościowe zamówienie).

Wiem, że sporo importowanego drewna ma skład na bocznej Opolskiej (na skrzyżowaniu jak do MSM, tylko w drugą stronę - nie wiem, jak ta ulica się nazywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakiegoś misia od betonu towarowego - tzw. resztek? Potrzebuję niecały m3 w sumie... cena transportu 9-metrową gruchą mnie zabije.

 

Na doładunek się umówić to trudna sprawa.

 

Projekt wiata wystartował, ale kręcenie betonu w betoniarce, która jest w stanie pociągnąć załadunek max. 4 szufli materiału będzie trwało tydzień.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Zenka to chcialam zwerbowac do wjazdu do garazu u rodzicow, ale chyba mu sie nie oplacalo przyjezdzac na taki kawalek.

Byl, zobaczyl i slad zaginal.

Wzielam innego polecanego na forum.

Niestety, caly wjazd polozony beznadziejnie. Wklejalam juz zdjecia wczesniej.

Podloze byly niewrownane, na to polozona kostka bez dobijania gumowym mlotkiem. Na koncu ubijana zageszczarka bez gumy. Kostka popekala w niektorych miejscach, a reszta pokruszyla sie na brzegach.

Do siebie wezme juz chyba pana Zenka. Nie bede ryzykowac.

 

A, z milych wiadomosci.

Spotkalam sie z Elfir. Obejrzala moja dzialke i juz na miejscu zapronowala mi super rozwiazania ogrodu.

Na projekt jednak poczekam chyba do wiosny, bo i tak mi sie nie spieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o informację, jak obudowywaliście murłatę? I czy skutecznie (że nie pęka tynk)? ;)

Tynkarze proponują styropian przymocować do samej murłaty i wtedy na równi ze ścianą polecieć tynkiem - mi się wydaje, że będzie pękać, jak murłata będzie pracować... :sick:

A może przyczepić ten styropian jakoś pionowo do wieńca? Czy bez sensu?

:confused: Pomóżcie proszę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne wątpliwości, a że finalnie zdecydowałem się na zupełnie inną ekipę od tynków zrobiłem wg ich rady. Styropian stanowczo odradzili.

Ja miałem murłate cofniętą o 2-3 cm od ścianki kolankowej. Kazali przykręcić płytę KG, zaciągnąć to klejem z siatką z 20 cm na wieniec.

Jaki będzie efekt powiem za jakiś czas, bo na razie 2 tyg minęły odkąd to otynkowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...