Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam Serdecznie.

 

Poszukuje sprawdzonej i doświadczonej ekipy budowlanej z Wrocławia lub okolic, zależy mi by ekipa była doświadczona w budowie ścian jednowarstwowych z YTONGa (łącznie ze stropem) do SSO. Był bym bardzo wdzięczny za namiary, może być na priv. :)

 

Z góry dziękuje z pomoc,

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest do murłaty przykręcona płyta kg, na to siatka i klej i tynk... i pęka :( na poziomie połączenia między kg-ścianą kolankową są w wielu miejscach rysy. nie wiem, czy "moi" spierniczyli - co by mnie nie zdziwiło - czy może inne czynniki wchodzą w grę?

Haku, kiedy robiłeś tynki i jak długo wcześniej miałeś skończony SSO?

 

Marcineq - hej, zajrzyj do wątku Moje ekipy, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o informację, jak obudowywaliście murłatę? I czy skutecznie (że nie pęka tynk)? ;)

Tynkarze proponują styropian przymocować do samej murłaty i wtedy na równi ze ścianą polecieć tynkiem - mi się wydaje, że będzie pękać, jak murłata będzie pracować... :sick:

A może przyczepić ten styropian jakoś pionowo do wieńca? Czy bez sensu?

:confused: Pomóżcie proszę :(

 

U mnie jest styropian do murłaty, siatka, klej, tynk - już po roku pojawił się "wężyk" na łączeniu, lecz jest to tak delikatne pęknięcie, że po zamalowaniu farbą go nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek :sick:

robi Ci Marek czy Bartek?

ja mam przez nich tak robione i jest ok. Sztuka polega na tym by poszczególne etapy tej pracy nie byly robione na szybko, niech klej do styro wyschnie, nalożona siatka też, potem zasmarowanie też, dodatkowo mozesz przed założeniem siatki, linie styku styro i muru okleic tasmą do trudnych łączeń regipsowych mi tak obrobili poza obróbką murłaty robili mi wszyskie skrzynki rolet i nigdzie nie ma pęknięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moorela, ja mam przy murłacie styropian, na to poszła siatka, klej i tynk. Do dnia dzisiejszego (przed chwilą przeszłam wszystkie skosy, poza tym nad pustką) nie mam żadnych spękań ani przy łączeniu z kg ani przy łączeniu styropianu ze ścianką kolankową. Dach XI 2010-I 2011; tynki razem z obudową murłaty (robili to tynkarze) V-VI 2011, obudowa kg IX 2011, spoinowanie i szpachlowanie XII 2011- I 2012. Spękania u mnie pojawiły się na łączeniu kg ze ścianami szczytowymi. Natomiast tam gdzie mówiono, że "na pewno Pani popęka" (łączenia ścianki kolankowej z kg i styropianu z murem, obróbka okien dachowych) na razie śladu nie ma ani tam, gdzie mam jeszcze gładzie ani tam, gdzie są same tynki. W zasadzie nie wiem, jaki wniosek z tego wyciągnąć. Wydaje mi się jednak, że najwazniejsze, aby było to prawidłowo, starannie zrobione. Wiadomo, budynek pracuje. Jednak moim zdaniem ten argument jest nadużywany przez wykonawców. Na wiele rzeczy mają odpowiedź - "wie Pani, budynek pracuje". Część spraw pewnie jest z tym związana, ale czasami są to skutki jakiś innych rzeczy - czasami też nieprawidłowości wykonawców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...